Rekabet ettiğiniz birileri var mı?

Rekabet etmediğiniz hiçbir şeyin olmaması mümkün değildir. Zaten doğar doğmaz hayat ile rekabet etmeye başlarız. Gelelim taktik ve stratejilere... İlk olarak meydan okuma. Öncelikle yarışacağım kişiyi seçmeliyim. Bir kişi ile rekabete gireceksem önce cesaret gereklidir. İkinci olarak sabır. Bırakıyım ki açılış hamlesini o yapsın. Vereceğim tepki karşılığında ne yapacağını şaşırsın. Üçünü olarak hırs. Rakibini saf dışı bırakmanın kesin bir yolu varsa o da, onun yaptığından daha iyisini yapmaktır.

Evetsize KS üyeleri... Hayat ile rekabet ediyorsunuz. Peki koltuğu boş olan bir zirve için birileri ile nasıl rekabet edersiniz?

"Kazanacağını biliyorsan acele etmeyeceksin."

• Onurlu bir rekabet olmalıdır. Kazananı tebrik ederim.
    50% (2)50% (1)50% (3)Oy Ver
  • Kışkırtma stratejisini uygularım. Yani siyasetle değil savaşla kazanarım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Aklıma gelen her yolu denerim.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Karşımdakinin kaybetmesi için herşeyi yaparım.
    25% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • Rekabete karşıyım.
    25% (1)50% (1)33% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
"Evet gelelim size KS üyeleri.." diyecektim eksik yazdım :))
Çoğunuza göre en büyük rakip kendimiz oluyormuşuz. PEki ya sizin kendinize rakip olmanız için önce aç gözlü bir insan olmanız gerekmez mi? Aç gözlü insanlar herşeyi kendilerine rakip olarak görürler, Kendileri hariç. KEndilerine karşı rakip olması gereken birileri varsa o da kendileridir. Siz ne dersiniz?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• bir insan kendini rakip seçmişse, sadece kendisini en iyi şekilde geliştirmek ve bilgi donamına sahip olmak için yapar.

başka birisini rakip seçmişse, ya onu çekemiyordur, ya ondan daha iyi konuma gelmek istiyordur, daha başarılı, daha zengin, daha kariyerli ... şeklinde gider

şimdi hangisi açgözlülük.

0|1
    0|0
    • Evet bu cevabı da sevdim. Güncellememe göre tatmin edici. Muhtemelen tam bir aç gözlüyüm. Hem kendimi geliştirmek hemde herkesten daha iyi bir yerde olmak isterim :))

Kızlar Ne Diyor 5

• kişinin en büyük rakibi yine kendisidir bence rekabetten kasdettiğiniz hırslı bir çalışma metodu olmalı azmin elinden birşey kurtulmaz çalışmanın karşılıgı hep verilir ama kişileri rakip,hedef alırsanız çogu zaman kazansanızda kendinize kötülük yapmış,yıpranmış olursunuz tabiki de kendiniz özel stratejileriniz olmalı (ayak kaydırma olayını kastetmiyorum) , idol belirlemelisiniz ancak kaybetme ihtimalini gözardı etmeyin yani diyecegim o ki başkasının malı mülkü zekası giyimi kuşamı söyle o zman ben böyle olmalıyım diye değil kendiniz için yapın o zaman başarısızlıklarda koymaz tekrar dimdik ayaklanırsınız ..

0|1
    0|0
    • Güzel güzel. Bana Toyotomi Hideyoşi'yi hatırlattı. Kendisi ile savaşmayı pek beceremezdi. Ama başkaları gibi görünmek yerine kendisi gibi oldu. Sonunda hayattaki rekabet mücadelesi kazanmıştı. Ama aç gözlülüğü yüzünden 10 binlerce kişinin de ölümüne sebep olmuştu.(1592-1598 Kore & Çin vs Japonya savaşları)

• kendim:)

0|1
    0|0
    • Evet evettt kendinle nasıl rekabet etme tarzın var acaba :D

• kimse benim için önemli değildir ben kendimin ne kadar iyi olabileceğimi bildiğim için azimle yükselmeye çalışırım kimse beni ilgilendirmez

• Karşımdakinin kaybetmesi için herşeyi yaparım.

0|1
    0|0
  • rekabeti severim

kazanmassam olmaz

ama kazanamassamda tebrik ederim

kaybetmekten nefret ederim

0|1
    0|0
  • Rekabete karşıyım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• hani derler ya kız halaya erkek dayıya çeker diye küçükken ki o kahraman olan dayınızın büyüyünce kahramanı bırak adam bile olmadığını anlarsanız ne olacak?

bence yeni bir ortama girdiğinde bunu düşünmek gerekli kimseyi de idol olarak görmemeli insan

yada görecekse çok iyi araştırmalı

0|1
    0|0
  • ticaretle uğraşıyosan dürüst olacaksın ama zafere giden her yol mübah seçeneği varsa yani karşındaki afedrsin puştsa alayını yapıcaksın ki hiç affetmem yaparım

0|1
    0|0
  • kimseyi kendime rakip seçmem, kendime karşı rakip olurum. en sağlıklısı ve en iyisi bu.

0|1
    0|0
    • Evet evet. İnsanın yenmesi zor olan tek rakibi kendisidir derler. Aslında güzel.

• Rekabet hoş değil.Etmem.

0|1
    0|0
  • en güzel rekabet kendimle yapılan rekabettir başkalarını umursamam

0|1
    0|0
    • İnsanın kendisi ile rekabetini kavramak için şuana kadar hiç çaba göstermedim. Belki de bu yüzden anlamak için uğraşmıyorumdur :))

• peki sen rekabet ettiğin kişilerden ya üstün sen yani onda sadece parasal güç varsa makamı hak etmiyorsa bence rekabet etmek yersin kendin olmak önemli

• tarkanla aynı plak şirketindeydim prodüktör 'kıl oldum ağbiyi' ona verince yürüdü gitti yoksa benim sesim daha güzel la.

0|1
    0|0
Yükleniyor...