Alevi dostlar aleviliği anlatır mısınız .... ben çok merak ediyorum yaşantınızı ...

sorularım olucak yani bilmediğimden öğrenmek için soruyorum

1- boy abdesti alırmısınız

2 -namaz kılarmısınz

3 -ölümden sonra öteki dünyaya inanırmısınız

4 -kuran okurmuşuz

5- camiye gideninizde var gitmeyeninizde ... neden kendi aranızdadamı farklılıklar var

6- kızılbaşlarla alevililer arasında fark varmı yoksa diğer ismimi kızılbaş aleviliğin ve bilmediğimiz şeyleride aydınlatırmısınız bizi

HER NE OLURSA OLSUN CEVAPAR sizleri çok seviyiorum kendime adıma. çünkü herşeyden önce insanız birbirimizle yaşamak zorundayız saygı duymalıyız

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• 1- boy abdestini dünyadaki herkes alıyor da bir Aleviler mi almıyor ki sen bu soruyu soruyorsun? Yine de söyleyeyim İslam'a inanmış herkes alır!

2- tüm sunniler namaz kılıyor mu da sen Alevilerin kılıp kılmadığını soruyorsun?

3- öteki dünyaya inanmayan insan Allah der mi?

4- Kuran'ı Arapça okuyup okuyup hiçbirşey anlamadan geri kapatmaya diyorsan okumayız, sizler gibi kendimizi okuduk diye kandırmayız. Sizlerin bir çoğunuzun yapmadığını biz yapıp Türkçe okur, Kuran'ı da, Muhammed'i de, Allah'ı da anlarız. Bu yüzden de sizlerin yaptığı gibi kimseye iftira atmayız!

5-sunnilerde de camiye giden var gitmeyen de, siz kendi aranızda farklı mısınız? Evet farklısınız, 4 hak(!) mezhep diye dini böldünüz. Bizse sadece İslama inanırız, İslam deriz! Caferilik sizin dayatmalarınızdan kaynaklanmıştır. Ben Caferiliği bile kabul etmem! Bir tek İslam vardır!

6- ikisi de Türk olduğumuzu vurgular!

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya ben aleviyim asıl aleviler var islamın özü ama elvilere yağılmış katliamlardan dolayı herkes ateistleşmeye katılmıs her koyun kendi bacağında asılır

0|0
    0|0
  • Üçüncüsü hariç hepsini yapıyorum

0|0
    1|0
  • Hazır ateistlerden de bahsedeydin,çoğu online şu anda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...