Arkadaşlar asılı kalma boy uzatıyor mu?

Yaşım 18 boyum 1.75. Galiba 2-3 senem daha var ama asılı kalmak+ hergün zıplamak uzatır mı? Fazla uzamak istemem şöyle bı 10-15 cm atsam yeterli. Var mı tavsiyeleriniz?

1|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• 21 yaşına kadar uzarsın
    bak sana boy uzama olayını spor hocamın anlattığı kadarıyla söyleyeyim
    bir insan genetik olarak diyelim ki 1.85 boyu en fazla olabileceği nokta
    spor vb şeyler bu kaybettin 5 cm sana kazandırır ve olabileceğin doruk noktasına ulaşırsın yani
    bir insan 1.80 olacaksa spor 1.89 yapamaz genetikte bulunan son noktaya ulaştırır
    ve bu 21 yaşına kadar değil 30 yaşında dahi uzama oluyor bunun sebebi o doruk noktası olayıdır
    spor yap uzarsa uzar. asılı kalmakla alakası yok bu olayın

0|0
    0|0
    • Senin dediğin şeyi bize biyoloji hocamız da söylemişti. Ama benim amca 1.80 babamda ona yakın dayım ise 1.95 Bakalım artık nereye kadar çıkabilecez. Teşekkürler yorum için.

• tamam bak dayın 1.95 olabilir
      kimin genetiğinin ağır bastığına bağlı belki
      boy genin ailenden başkasından aldığın bir şey de olabilir
      yani babanın genin içinde bir çok gen mevcut öyle düşün rica ederim

Kızlar Ne Diyor 7

• uzarsın.

0|0
    0|0
  • öyle DİYOLAR

0|0
    0|0
    • Öyle diyorlarsa doğru diyorlardır )

• Bir tane doktor demişti zıplayınca asılı kalınca beldeki bir tane kemik genişliyomuş o genişliyincede vücuda sinyalmi ne veriyormuş uzuyormuşsun bence doğru uzarsın

0|0
    0|0
  • valla işe yarıyosa süper olur bende uzamak istiyorum

0|0
    0|0
  • Uzatir, basketbolda oyna

0|0
    0|0
  • Kesinlikle uzatıyor ama yapıyada baglı sanırım benim yasım 19 boyum 185 cokta iyi birsey degil

0|0
    0|0
    • Sen uzunsun bir bayana göre.

• evet farkındayım zor oluyo daha uzamaz inş

• Asilmak bir yerden sallanmak boy uzatiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• yatağına mekanizma kur
    yatmadan da süt iç..:)

0|0
    0|0
    • Aynen yatarken aşağıdan ve yukarıdan geren iki mekanizma olsa süper olurdu :)

• yaptır işe yarar ben 178 de yaptırdım 186 yım şimdi...

• yaşın 20 yalan söyleme kardeş :)

İşe yarar elbet ama 18'inden sonra taş çatlasa 5 cm uzarsın ona göre öyle boy uzamaya yardımcı toz, bitkisel ürün, kapsül vs aldanmayın para tuzağı sadece hiçbir işe yaramıyor

0|0
    0|0
    • Yok ordaki yanlıs 18 im ::D Genetiğimde var yani babam abim benden uzun abimde üniversiteye başladıktan sonra kendiliğinden 5 cm uzamıstı ben bide buna spor eklersem daha fazla uzayacağımı düşünüyorum birde 3 yıl boyunca her gün zıplamak + asılı kalmakla az uzayacağımı düşünmüyorum ama göreceğiz artık :)

• He genetiğinde varsa uzarsın elbet hatta spor yapmasan bile uzarsın. Spor yaparsan ekstra uzarsın

• 21 yaşına kadar uzarsın da, kalsiyum alman lazım öyle zıplamayla asılmayla olacak iş değil zaten basketbolun bile boy uzamasına katkısı %3'tür yani bunlardan bir şey bekleme sen beslenme ve genler önemli.

0|0
    0|0
    • Aynen. Babam abim felan benden uzun ama 18 den sonra bizde boy uzuyor gene. Ben gene bişeler yapayım yaptığım lehime olacak

• evet askere gitmeden önce boyum kısaydı askerde barfiks yapıyordum sürekli asılıda kalıyordum faydasını gördüm acemilikten döndüğümde herkes boyun uzamış dediler.

0|0
    0|0
  • Kardesim benim kuzendede ayni sorun vardi anca 21 yaslarinda boy atti birden bire o surekli sut peynir findik yumurta yedi 1 sene icinde faydasini gordu

0|0
    0|0
  • adama bak fazla uzamak istemem 10 15 cm atsam yeter diyor başka var mı istediğin :D zaten 18 yaşındasın çoğu bitmiş uzamanın

0|0
    0|0
    • Bakalım artık ne kadar atarsak. Ama abim 18 den sonra kendiliğinden 4-5 cm uzamıstı buna ben spor eklersem 10 olur bence rahat. herkesin uzama şekli farklı sonucta :)

• Atarsın kardeşim ama en fazla atacagın 5-6 cm 10-15 cm imkansız birşey :D

0|0
    0|0
    • Belli olmaz azimle sıçan taşoı delermiş. Hem bende gelişim erkenden olmadı zaten erkek çocuklar babalarının boylarını geçerler ama babam benden uzun abimde öyle abim ünide kendiliğinden 5 cm attı bende 5 cm atsam sporla beraber de 5 cm eklesem 10 cm atabilirim. 3 sene bir yapayım da olduğu kadar olmadığı kader :)

• İnşallah kardeşim kolay gelsin :)

• Kilo verip barfixle boyun uzar ama 15 cm biraz fazla gibi malesef

0|0
    0|0
  • basketbol veya voleybol oyna...

0|0
    0|0
  • Beniğ İdam Ettüler Yine Kısayım :/

0|0
    0|0
  • Sırf asılı kalarak boy uzamaz beslenme de çok önemli. Ayrıca bel açıklığı dediğimiz kavrama da dikkat etmek gerekir.

0|0
    0|0
    • Beslenmeme elimden geldiğince dikkat etmeye çalışacağım. Protein+kalsiyum ağırlıklı besleneceğim.

• Eğer ciddi şekilde spor yapıyorsan protein çok faydalı olur ama çok ağır spor yapmayıp daha çok asılı kalacaksan gereğinden fazla protein çabuk kilo almana ve vücudunun dengesiz gelişmesine sebep olur. Kalsiyum için de 20 yaş için günde 3 yumurta yeterli olur bence. Onun da fazlası zarar çünkü...

Yükleniyor...