Hoşlandığınız kızın namaz kıldığını öğrenseniz + kaçtır?

Bu sorum dindar aileden gelen erkeklere.. siz söyle bir erkeksiniz...çok dindar değil..

hoşlandğınız kız var...güzel akıllı zeki ...giyimi çok açık değil ama iddalı renkli...yani kız sınıfın köşesindeki sessiz kız değil

yani kısacası hoşlandığınız kızın tipinde dindar bi taraf yok...ama bu kızın namaz kıldığını öğreniyorsunuz? kız daha da mı vazgeçilmez olur? şaşırırmısınz?

0|0
1|23

En İyi Erkek Görüşü

• O kızı kaybetmemek için herseyi yaparim

1|0
    0|0
    • sen namaz kılmıyosun dimi? oda kılmıyor

• aslında aradığım cevaptı:))

Erkekler Ne Diyor 22

• Zaten doğru olanı bu. Namaz "reklam malzemesi" olarak kullanılmaz.

Ama 'dinciler' bunu sıklıkla yapıyor. Dindar insanı bir bakışta anlayamazsın zaten.

Benim çoğu arkadaşım namaz kıldığımı bilmez mesela. Anlattığın kişinin erkek versiyonuyum diyebilirim. Eğer hoşlandığım kızın da benim gibi olduğunu öğrenseydim öper başıma koyardım...

Benim gibi bayanların olduğunu öğrenmek güzel oldu şimdi. :-)

0|0
    0|0
    • benimde benim gibi erkeklerin olduğunu öğrenmek güzel...tamam hakıyyla kapanan kızlar var...çok iyiler...ama bi kısmı sadece insanlar bu ne kadar dindar ahlaklı kız desinler diye kapanıyorlar..

• Allahü Teala inş sana doğru yolu gösterir ...ne diyeyim..

• Bana gösterdi de, biraz da sana gösterir inşallah... Ama Kur'an-ı Kerim'i anlaya anlaya, yavaş yavaş okumazsan hiç bişey göstermez emin ol. Ben 10 kere okudum. Sen?

• ben ne namaz kılanlar gördüm, zalim

ben ne beynamazlar gördüm, alim

ama bunlar istisna çıkıyor.

böyle bir kız için, ön yargım olumlu yönde gelişir. evlenmek için tek başına yeterli değil.

1|0
    1|0
  • din göreceli bir kavramdır.. ve aslında gönül işidir... gönül kabul etmeliki bi işe yarasın .. göstermelik din sadece göstermelikliktir.

dindar aileden gelen demişsin zaten sorun baştan yanlış.. imamın oğlunun ayyaş olduğu bir çok örnekte ki sarhoşun oğlunun imam olması gibi din aileden geliyor gibi gözüksede gönül işidir..

sorunu düzelt bence.. ayrıca namaz kılsın kılmasın .. ona olan bir fayda... veya zarar.. + bişey getirmesini ne işe yararki .. nice namazını bırakan var .. nice alakası yokken başlayan ..

1|0
    1|0
  • İstegi tamamiyle %200 katlanır.Ben dindar biriyim bu devirde namaz kılan kız bulmak define bulmaya eşdeger eğer istenilirse azcık birdestekle tesetture girer.

1|0
    0|0
  • Dinini yaşayacaksa herşeyiyle yaşasın ; namaz kılsın ama tesettürlü olmasın bu çok saçma , eğer ibadetini süreklilik kazandırmış bi şekilde ediyorsa her hareketi de ona göre olmalı ya da bunun tam tersi...Sen gel tesettürlüyken kucaktan kucağa dolaş ya da kucaktan kucağa dolaş sonra gel namaz kıl olmaz böyle...

0|0
    2|0
    • kucaktan kucağa dolaşmak ahlaksızlıktır...ama kapalı giyinmeyip kimsayle çıkmamak ahlaksızlık değilidr...kucakatan kucağa dolaşan zor düzelir çünkü gidişat negatifedir

ama açık kız namaz kılıyorsa gidişat pozitifedir..

sen açık ama namaz kılan bir kızla, kapalı ama kucak dolaşan bir kızı bir tutamazsın

biri namusludur diğeri değil

• bak gücümün yettiğince demişsin...ben de kulum ve şimdilik gücümün yettiği...namaz kılma, erkeklerle işim dışında konuşmamak,haram yememek söylelememek, gıybet etmememek...gücüm kapanmaya yetmiyor..çünkü aşık olduğum kişi bana 5 yıl önce güzel değilsin demişti...şimdi aynı okuldayız...5 yıl önceki tek prblemim şişmandım ve saçlarım dağınıktı ..şimdi yüzüm gözüm düzgün ve zayıfım bi çok erkek bana talı ve çekici olduğumu söylemişti...bi nevi kendimi aşık olduğum erkeğin gözüne güzel olduğumu so

• sokmak için süslüyüm...bu konuda ne diyeceksin ne yapabilirim?

• açıkçası bu soru sormamalıydın diyorum.önemli olan ALLAH için kılmaktır.dindar biri miyim hayır değilim kılmasına da kılmamasına da bişey demem.yani hiç bir soğuma olmaz.vazgeçilmez olmaz hiç bir zaman benim için.

0|0
    1|0
    • doğru tabiki..ama tesadüfen öğrendi

• :D dediğim gibi soğuma ya daha sıcak olma gibi birşey olamaz.ben sevdiğimin kişinin dinine de karışamam zaten.

• insanları görünüşleriyle yargılamamak gerekıyo giyimle ilgili bi kaç sorunu varsa oda gencliğin verdiği birşey derım oda ilerde düzelir ama edebi hadabı yerindeyse hiçbir sorun yok.

1|0
    1|0
  • Yukarıda çizdiğin profildeki erkek için birşey farketmez belki ailesine seni kabul ettirirken bir artısı olur.

0|0
    0|0
  • Artı üçtür.

1|0
    0|0
  • iyi yönde eğilimi var demektir, açık olsa bile, kötü huyları olsa bile düzelmeye açıktır.Tabi namaz sadece aileden gelen bir alışkanlık değilse

0|1
    0|0
  • evleneceği kızdan onun namaz kılıp kılmamasına göre vaz geçme veya devam kararı almak çok saçma olur.. namazı bu kadar duşurmemek lazım. senin için demiyorum tabi. ama evlilik başka şey namaz başka şey.

0|0
    1|0
    • ben namaz kılmayanla evlenmem..

• namazı seninle olmak için kılan birisinden kork. allahı aldatan biri seni öyle bi aldatır ki... veya tersi de olabilir. namazı evlenme bahsi yapmak namazın değerini düşürmek demektir... kaldı ki her namaz kılan namuslu olsaydı türkiye şimdikinden çok daha farklı olurdu... ama tercih meselesi. sen öyle düşünüyorsan devam et ama büyük risk alıyorsun...

• ben namaz kıl diye baskı yapmam...zaten namaz içinden gelerek kılınır zorla değil...yani kendiliğinden namaz kılan biri olmalı...yani benim için değil..sadece Allahtan korkanı istiyorum..bu tam ölçüt olmasada düzgün namaz kılan Allahtan korkandır.. namaz kılan namuslu kişi daha namusludur..yoksa bozuk namaz kılıp namuzzuz olan da vardır...namaz kılmayıp namuslu dürürs olanda...erkek kadını doğruya çakebilir

• ibadet Allah rızası için yapılır.

Vaz geçilmez olması için aşk olmalı.

Aşk olmasa bile artı bir çok özellikleri olmalı.

0|0
    1|0
  • Üzülürüm namaz kılan karım olsun istemem hiçbir zaman.!21 yüzyılda hala din saçmalığına inanan insanlara şasiyorum.! Yazık çok yazık

0|0
    1|0
  • Vazgiçlmez yoktur zatende namaz kılması bir artı olur ama okıyafet tarzını değiştirmeden benim kadınım olmaz...

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi ve kadınlarla gonul iliskisi kurmamayi dusunuyorum ama oyle bir kiz olsaydi bu benim icin sorun olmazdi ki olduda oyle bir kiz benim kararlarimda dindar olmasi nötr oldu

0|0
    1|0
  • İstiyosa 15 dk. da bir namaz kılsın içi güzel değilse hiç bi halta yaramaz.

1|0
    1|0
  • birbirlerini seviyolarsa sorun yok

0|0
    0|0
  • namaz kılmasının bana bi faydası yok ona faydası etkilemez beni

1|0
    1|0
  • Artı değil -100'dür.

0|0
    1|0
  • neden şaşırayım ki...vazgeçilmez kimse yoktur bu hayatta...kılması güzel birşey tabikide.

0|0
    1|0
  • namaz kılıp kılmaması beni ilgilendirmez aramızdaki uyum çekim önemli

0|0
    1|0
  • Dindar adam çok sevinir heralde ama ben nefret ederim.

0|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Öncelikle ibadet Allah rızası için yapmalıyız nedense bunu belirtmek istedim..

Erkeğin ailesinden bağımsız din hakkındaki düşüncelerinde katılık yoksa malum aileside dindar ve en azından kapalı olmasada namaz kılması bir artıdır..

0|1
    1|0
Yükleniyor...