Antremanla alakalı bir soru (vücut geliştirme)?

Merhaba, 4 ay oldu. Daha iyi gelişmek istiyorum. 1 gün gidip 1 gün dinleniyorum. 2 gün ardarda gidip 1 gün dinlenmenin ne gibi sakıncaları olabilir?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• üst üste gittiğin günler aynı bölgeyi çalışmadığın taktirde bir sorun olmaz diye düşünüyorum, çalıştığın kaslar yine dinlenmiş olur. valla finaller bitince haftanın 7 günü gittik şu ara hiç aksatmadık onun dışında okul varken 2 gün ardarda gidip 1 gün dinleniyruz genelde ama ders programımıza öyle uyduğu için çünkü sabah gidiyoruz spora..

0|0
    0|0
    • Fakat sanırsam sen ağırlık kaldırmıyorsun

• Vucudu strese sokmak dedigim senin yoruldugun anlamına gelmiyor. Zaten bolgesel calisinca daha fazla hareket yapacaksin daha fazla kas acisi yorgunlugu hissedeceksin. Benim bahsettigim bundan farkli birsey. hucresel ve hormonal boyutta.

• Ust uste hergun dinlemeden is yapabilen kaslar cok yok. En cok karin ve calf kaslari hergun yapilan spora dayanikli. Yani senin vucudu strese sokman bir gunluk durum degil ki aci hissedesin kaslarini ust uste calistirdigin icin onlar dinlenememis olacak. Stres bundan kaynakli olacak ve kortizol salgilanacak

Kızlar Ne Diyor 2

• her gün giden de var

0|0
    0|0
    • Her gün giden var da benim gibi 4 aydır gidiyo mu o önemli ne zamandır yapıyo bu işi

• Antrenman yazısını görünce soruya atladım ama bilmediğim yerden çıktı :D ama iki gün üst üste gitme bence vücudunu çok yorma başka spor olsa belki sorun olmazda vücut geliştirmede çok yoruyosunuz sanırım kendinizi en azından bir gün çalışıp bir gün dinlenmelisin :)

0|0
    0|0
    • Hızlı gelişmek istiyorum hırs yaptım :D

• Vücudun alınmıştır belki ağır gelmez bilemiyorum ama ona göre beslenmeye çalış güçsüz kalırsan kalbine zarar verir

Erkekler Ne Diyor 10

• birbiriyle bağlantılı bölgeler var mesela göğüs çalışırken triceps aktif olarak çalışır ya da sırt çalışırken bicepsin etkisi vardır bunları doğru şekilde bölgeleri dinlendirecek çakışmaycak şekilde ayarlar, beslenmeni de iyi tutarsan yapmanda bir sakınca yok

0|0
    0|0
  • Kardeş 2 gün Spor yap, 1 gün dinlen böylesi daha iyi.
    Bende 2-1 şeklinde yapıyorum, ama unutma kaslar dinlenirken gelişir.

0|0
    0|0
  • Tavsiye etmem suanki duzenin daha iyi.

0|0
    0|0
  • kasların çalışma kadar dinlenmeye de ihtiyacı vardır. çalışırken kasların yırtılır. ve senin çalışmadığın günler dinlenir ve yenilenir. eğer arka arkadaya yaparsan bu sana dezavantaj sağlar. kilonu bilmiyorum ama kiloluysan gidip hergün koşu bandına binmende sakınca yok ama ağırlık hergün sıkıntı. haftada 3-4 gün brer gün ara en iyisidir hocam

0|0
    0|0
  • Belli bir programın varsa ona uyman daha iyi. Sonuçta orada ki hocalarda haftada 6 saate yakın çalışıyorlar. Bir sıkıntıda olmuyor. Ama 1 gün gidip 1 gün dinlenmek daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimal bulk yani büyüme dönemindesin büyümek istiyorsun haftada maksimum 4 gün antrenman yapacaksın ve antrenmanda maksimum ağırlık yapman şart

0|0
    0|0
  • ardarda gittiğin günlerde aynı kas gruplarını çalıştırmazsan sıkıntı yok. unutma kaslar off günlerde gelişir.

0|0
    0|0
  • Body programı yapıyorsan 3 gün olması lazım 3 gün git 1 gün off yap, zaten birinci gün göğüs çalşıyorsan 4gün yine çalışabilirsin, bir adelenin çalıştıktan sonra 3 gün dinlenmesi lazım.

0|0
    0|0
    • Tüm vücut giriyorum her gittiğimde

• Tamam yaz dinleyeyim ne zamandır yapıyorsun program nasıl

• Yok sen abini dinle :D hadi iyi geceler :D

• 1 gün gidip diğer gün dinlenmek gerekir. Mesela pazartesi-çarşamba-cuma-pazar gibi. Çünkü kasların o dinlendiğin günlerde yenilenecekler gelişecekler. Eğer dinlenmezsen kaslarının gelişmesine fırsat vermemiş olursun.

0|0
    0|0
    • Ne zamandır yapıyorsunuz? Yanlış anlamayın yıllarca gidip de bacak çalışmayan birşey bilmeyen çok insan var. Kendinize güveniyor musunuz bu konuda

• Ya alakası yok, fitness yapan her gün gidiyor o ne olacak, program öyle. Pr

• doğru olanı 2 gün antreman 1 gün dinlenme

0|0
    0|0
Yükleniyor...