550 kişilik meclisimizde 275 kadın milletvekilimiz olmasını ister miydiniz?

550 kişilik meclisimizde 275 kadın milletvekilimiz olmasını istermiydiniz?

• Evet isterdim
    33% (41)24% (34)28% (75)Oy Ver
  • Hayır istemezdim
    8% (10)37% (51)23% (61)Oy Ver
  • Eşitlik açısından isterdim
    34% (43)17% (24)25% (67)Oy Ver
  • Kadınların mecliste ne işi var onlar anca gün ve dedikodu yapmasını bilirler;)
    2% (3)19% (27)11% (30)Oy Ver
  • 275 değil 550 kadın milletvekilimizin olmasını isterdim:)
    23% (28)3% (3)13% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|42

En İyi Kız Görüşü

• Kadınların siyasette, işhayatında olmadığı bir toplum i-ler-le-ye-mez. Almanya ikinci dünya savaşından sonra nasıl çabucak kalkındı? Nasıl çalşıkan, iradeli, disiplinli bir millet? benim büyük babaannemim kuşağı erkeklerle aynı sosyal haklara sahip şekilde iş hayatının içindeydi. Kafeteryada oturup bir çay içebiliyordu molalarda. Böyleydi. Aynen hollywood filmlerinde gördüğünüz elbise, kaldırımlar, eldivenler, makyajlar vardı. Almanya nın kalkınmasıyla ilgili bir belgesel vardı sanırım Charli Chaplin mi çekti ne bilmiyorum. Herkes sabahtan sürü halinde işe gidiyor, mola verip eve gidiyor. Belki mecliste daha az yumruk olur? Daha az küfür, hakaret olur? Kahvehanede değil, sürekli yayın yapılan bir binada olduklarını fark ederler? Ha:)?

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• istemezdim. yani ille 275 kadın olacak diye abuk sabuk iş bilmeyenlerin gelmesini istemezdim.

Gerçi,şuan bile kaç tanesinin doğru düzgün olduğu da tartışılır...

kim hak ediyorsa o gelmeli ister 1 kadın olsun ister 300 ister 500 işini doğru yapsın da.

0|0
    0|1
  • Yarı yarıya eşit olmasa bile en azından arada bir uçurum olmasa iyi olurdu... Kadının bakış açısı farklı, erkeğinki farklı... Farklı bakış açıları ile daha iyi kararlar alınabilirdi bence :)

0|1
    0|0
    • Eski aileden sorumlu bakanımızın bakış açısı müthişti. (Kadındı kendisi ve büyük potlar kırdı.)

• İstisnalar kaideyi bozmaz ;) Ona bakılırsa erkek milletvekilleri hem pot hem de kafa kırıyorlar...

• 550 olsun bzm olsun hafız.

0|0
    0|0
  • aslında şıkların hiç biri bana cazip gelmedi :) kabul etmek gerekiyor ki bir sürü entrika yaşanırdı :) bakınız Osmanlının çöküşü bir kadın ( Hürrem ) neler neler başarabildi :)

Evet çok daha vicdanlı bir ülke ve yönetim olurdu belki ama bence mutlak son çöküş olurdu...

0|0
    0|0
  • isterdim hatta Milletvekili olmak isterdim

0|0
    0|0
  • isterdim tabiki.Ama dolu kadın olsun boş değil.

1|0
    0|0
  • işini doğru yaptığı sürece kadın ve yahut erkek hiç sorun değil

0|2
    0|0
  • Olsa da olur olmasa da olur

0|0
    0|0
  • evet isterdim niye olmasın en azından kadınlar konuşup anlaşabilirler birbirlerine saldırmak ve küfretmek yerine

0|0
    0|0
    • kadınlar mı?

• kadın kadının kurdudur. bu sözün anlamını biliyor musun? peki sözün nerden çıktığını biliyor musun?

• nerden çıktığını bilmiyorum ama neden bu kadar karşı çıktığınızı da anlamıyorum bu duruma?

• erkeklerde iş yok bu yüzden isterdim

1|1
    0|4
  • İstemezdim

0|0
    0|1
  • eşitlik açısından isterdim DÜNYA SADECE ERKEKLERİN DEĞİL

1|0
    0|2
    • ya şöyle düşün dünya kimsenin değil ki hatta bir adım daha ileriye git dünya umurunda bile olmaz sen ölmüş olsan dünyayı takarmısın? lphone 5 cıkmış sanane ? kuzenın evlenmiş ? veya kardeşine piyango çıkmış.. sen bunlardan tamamen mahrum olacaksın o yüzden bence bırak dünya kimin olursa olsun sen yaşamaya bak..

• yanılıyorsun dünya başkasınınsa hayatını onun kurallarına göre belirlemen gerekir ve bu çok şeyi etkiler

• E dedim de... Bunların kaç tanesi benim kafamdaki kadın olur bilemedim.

0|0
    0|0
  • şekil şekil...ne değişecek?

0|0
    0|0
  • Jason haklı.

0|0
    0|0
  • Banane meclisten.

0|1
    1|3
  • Eşitlik açısından isterdim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Türkiyenin sadece dürüst kişisel çıkarları olmayan ülkenin geleceğini düşünen siyasetçilere ihtiyacı var, cinsiyet sayısıyla ülke gelişmez

1|2
    0|0
  • d şıkkı çok iyi olmuş

0|0
    0|0
  • Kocaları tarafından güdülen kişiler olmayacaklarsa neden olmasın?

0|0
    0|0

• Bence kadın erkek farketmez iyiyönetenler olsun gerkeirse kadınlar gerekirse erkeler fazla olsun gerekirse hep erke gerekirse hep kadın olsun benim için farketmez iyi yöneten dürüst insanlar başta olsun tek isteğim bu

0|0
    0|0
  • gerek yok mecliste her yer dantelli işlemeli örtülere :D

1|0
    1|1
  • Mecliste kan gövdeyi götürür . El örgüleri, emzirilen çocuklar, dedikodu falan . Ülkeyi bok götürür .

0|1
    0|0
  • agaa okadar kadını bir araya toplarsan kıyamet kopar yaaa:)) sen kadınların kendi aralarında geçinebildiğini dünyanın neresinde gördün :))) görülmemiş şey bu:) Allah korusun :) birbirlerini yemekten ülkeyi yönetemez bunlar :) hırslarının kurbanı olur hepsi, kurunun yanında biz de yanar gideriz sayelerinde :D

0|0
    0|0
  • klasik bir cümle kuracağım halk isterse her şey olur sonuçta seçim var ama önemli olan işleri hakkıyla yerine getirmektir iş yapmaktır bunun için seçeceklerimize önem vermeliyiz.

0|0
    0|0
  • Aslında Eşitlik Açısından dedim Ama , Karar Veremedim Çünkü Kadınların Ne Kadar Geleceği Gören Kaliteli Ve Namuslu Olmasına Bağlı (Genelde Erkekler Daha Kötü Ama ).

0|0
    0|0
  • E diyen 3. erkeğim. nedenini izah edeyim. bu heriflerden bir bok olmaz bari gözümüz bir iki güzel bişi görsün.

0|0
    0|0
  • Jason'ın dediği gibi,cinsiyet önemli değil bilgili,tecrübeli,karakterli,dürüst ve cesaretli insanlar olsun,isterse hepsi kadın olabilir problem değil.

0|1
    0|0
  • yok yaa çok alakasız birşey. en fazla 100 tane yeter.

0|0
    0|0
  • Eğer donanımlı ve milletvekili makamının hakkını verebileceklerse değil 275,550'si bile kadın olsun.

0|1
    0|1
  • Vallahi iş kadın erkek meselesi değil azizim "insan" olsalar yetecek de bizee..

0|1
    0|0
  • açıkçası iyi yanları kadar kötü yanları da var çekimserim bu konuda

0|0
    0|0
  • bir insan kadın diye mecliste olmamalı ya da bir erkek diye de mecliste olmamalı o işi iyi yapabileceği için mecliste olmalı

0|0
    0|0
  • iyi olsunda gerekirse 400'ü hatta hepsi kadın olsun

1|0
    0|0
  • denemek lazım şuankiler gibi duyarsız olmayacakları kesin

0|0
    0|0
  • şu an bile vekilolanlar sayı olsun diye yazılıyor listeye

kendine güvenen kafası çalışan kadınlar yetişmiyor ülkede yetiştirmiyoruz

0|0
    0|0
  • hiç farketmez zaten meclistekilerin hiçbiri bir işe yaramıyor ama hepsi bayan olursa en azından göze hitap ederler,kavgalarını izler eğleniriz.

0|0
    0|0
  • Milletvekilliği ile cinsiyet arasında ki farkı çözemedim? ha meclisin tamamı erkek olmuş ha kadın olmuş ne fark var aralarında?

0|0
    0|0
  • iyiyse seçilir işte.

1|0
    0|0
  • farketmez ülkeyi amerika yönetiyor nasıl olsa. maaş almaya geliyorlar meclise.

0|1
    0|0
  • erkek kadın diye ayrım olmaz bu işlerde...

hak eden gelsin..

1|0
    0|0
  • Güzel olurdu...

0|0
    0|0
  • Evet isterdim

0|0
    0|0
  • erkekleri denedik ve gördük ki iş yok.

1|0
    0|1
  • meclisi altın gününe çevirirlerdi

0|0
    2|1
  • Kafalarına göre takılsınlar :D

0|0
    0|0
  • hakeden orda olsun. sırf kadın ya da sırf erkek diye kimse orda olmasın.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12
Yükleniyor...