Ülkemizde kadınlara uygulanan şiddet eylemleri hakkında bilginiz var mı? Görüşleriniz nelerdir?

Tüm kadınların % 25'i Fiziksel şiddete uğruyor.

Şiddete uğrayan kadınların %75'i eşi tarafından şiddete uğruyor.

Tecavüze uğrayanların %50 si 18 yaş altında ve bunlardan %10 erkek çocuk gerisi kız çocuktur.Her 4 kız çocuktan biri cinsel şiddete uğruyor.Başka bir araştırma, kadınların % 58'inin yalnızca kocalarından, nişanlılarından, erkek arkadaşlarından ve erkek kardeşlerinden değil, kadın akrabalar da dahil olmak üzere kocalarının ailesinden de aile içi şiddete maruz kaldığını tahmin etmektedir.Bir araştırmaya göre, şiddet sonucu ölen 40 kadından 34'ü evde ölmüş, 20'si asılmış ya da zehirlenmiş, 20'sinde öldürüldüklerine dair kesin belirtiler görülmüş ve 10'u da ölmeden önce aile içi şiddete maruz kalmıştır.

Güncellemeler:
Kadınlarımıza sahip çıkmak zorunda olduğumuza inanıyorum ben illaki eşimiz, kardeşimiz yada bir akrabamız olmasıda gerekmiyor. Tüm kadınlar melek değilmidir aslın da? Kadınlar bize verilmiş birer emanet değilmidir dinimiz de ? Tüm kadınlarımıza şiddet uygulayanları kınıyorum!

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşlar işyerime ortalama günlük on kişi cami kuran kursu dilenci adıyla geliyo haliyle boş çıkmıyo bu ülkenin topraklarında 20 yazıyla yirmi kadın sığınma evi var olanlardada beşerli olarak yatıyorlar allahın evi lazım allahın emirlerini öğrenmek lazım peki kulun kula yaptığına karşı durmak lazım evin içi ne yapalılım peki artık o evde duramıyacak dereceye gelince sığınacak biyeri olsa oluşmasına yardımda bulunsak olmazmı? ( hacı amcalara amca kadın sığınevi açın daha sevap dediğimde o devletin işi diyo seksen üç bin cami ve imamı var senin işinmi dediğimde parayı bile almadan gideni gördüm:)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sebebi ne olursa olsun adamın geçmişi kadının sorunu değil.

İnsan kendini bilmeli.

Ben annemden dayak gördüysem gidip kocamı bağlıyıp döviyim mi yani ?

Yok öyle birşey kadına şiddet uygulayanın gebermesi temennim.

(bu arada lafım sana değil sana doğru konuştuğuma bakma toparlayamadım)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sen eşek olursan semer vuran çok olur.

Kadın aptal olursa dayak atan çok olur.

Kadın cahil olursa dayak atan cok olur.

Kadın az okursa dayak atan çok olur.

Sakalın s*kin olabilir ama adam olmamışsan dayak atabilirsin.

Erkek cahil olursa erkek dayak atabilir.

Erkek psikolojik sorunlar, maddi sorunlar yaşarsa (bunlar birbirine bağlıdır.) dayak atabilir.

Erkek az okursa dayak atabilir.

Bunlar tamamen sorunsal durumlardır, toplumsal durumlardır.

Kişilerde suç bulmamak lazım bu böyle zincir halinde gider.

Ülke örf, adet vb durumlar. her şey girer içine.

Uzaklaş ordan g*tüm g*tüm bir dayak vb durum varsa kadın !

0|1
    0|0
  • Benim görüşüm toplumumuz ve diğer toplumlar sapıklık ve sapkınlık boyutunda hızlı bir büyüme yaşamakta ve bunu çözmek için bir girişimde bulunulmamaktadır. Yani dünyanın sonunu bizler hazırlamaktayız.

0|0
    0|0
  • Aslında anneler çocuklarını düzgün yetistirmeli

Ben annemin çektiği çileyi gorunce babamdan

Asla babam gibi olmiyacagım dedim.

Babaannemi dedemi hiç gormesemde nasıl bir cocuk yetirstirmisler bunlar dedim için icin

0|1
    0|0
  • ABD de her gün üç kadın sevgilisi tarafından en tatlı şeyinden, yani canından ediliyor. öldürülüyor. Kadına şiddeti kınıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...