Biz nasıl bu hale geldik?

Biliyorum bunun yeri burası değil. Ancak artık dayanamıyorum, her gün şehit haberleri, her gün siyasilerden gelen sinirli açıklamalar, bir yanda 'kürdistan İslam Konferansı' düzenlemeye çalışanlar, bir yanda kurtuluş gününde bayrağın göndere çekilmesine izin verilmeyenler, ve daha bize duyurulmayan türlü türlü olaylar oyunlar...

Yanlış duymadınız. İzmir in Kurtuluşu 9 eylül. Ve bayrak çekme töreni yasaklanmış durumda. Birilerininse Diyarbakır'da kürdistan konferansı düzenlemeye izni var.

Bizlerse hiçbir şeyden habersiz, uyutularak hayatlarımıza devam ediyoruz. Kötü bir haber duyduğumuzda en fazla bir gün üzülüp ikinci günü unutuyoruz.

Bunun sonu nereye gidiyor? Kurtuluş Savaşı zamanındaki birlik ve beraberliğin tekrar sağlanmasının bir hayal olduğunu mu düşünüyorsunuz? Herkesin üzerine düşeni yaptığına inanıyor musunuz? Çözüme yönelik ne yapılmalı?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Fazla yorum yapmicam 5 yıldızını verip gidiyorum. Haklısın şuç bu yönetimi seçen kafalarda din tüccarlığı yaptıklarının farkına varamayıp oy basanlarda o Şehidlerin haklarını onlara helal ediceğini sanmıyorum çünkü yönetim kadar bu yönetimi seçenlerde aynı düzeyde ..

1|0
    0|0
    • din tüccarlığı 1914 ten beri yapılıyor... hey gidi hey... yazarım da herkes anlamaz, carmıha gerir beni.

• ben bu vatandaşa yazıyorum sen girdin araya

• @yessim o vatandaşa ne istiosan yaz kendi cevabının altına yada kendi yeni yorumuna yaz bi başkasının yorumunun altında konuşmanın lüzumu ne ? Yazma dien yok ama gereksiz yorumları okumak zorundada değilim ..

Erkekler Ne Diyor 6

• napolyon "Türkleri savaşarak yenemezsiniz, Onları yenmek istiyorsanız, elindeki kitabı (Kur'an'ı) alacaksınız" demiş... anlayan anlar.

1|1
    0|0
    • Anlayan anlamış çok da iyi uygulamış kardeş.

• aslında bu söz Cezayirli Ahmetle Trablusgarpta savaşıp yenildikten sonra söylemiştir... sonra süregiden olayları görürsen, ne hale geldiğimizi az çözersin. sadece biraz beyin yormak gerekiyor.

• Az çok farkındalık yaratma amacıyla sordum aslında. Dediğin gibi azcık çaba, azcık düşünme.. Herşey zaten ortada.

• önceden böyle değildi şehit olduğunda herkes dışarı cıkar ve tepkimizi gösterirdik ama şimdi çok normal gibi şey gibi hayatımıza devam ediyoruz . Bence şuç birazda milletimizde

1|0
    0|0
  • Allah bugünlerimizi aratmasın

işgal edilen Osmanlı gibi günler görüyorum ileride.

1|0
    0|0
    • Bende ondan korkuyorum ama öyle bir durumda o zamanki gibi bir olamayacağız maalesef. O zamandan bu zamana o kadar bölünmüş, o kadar hoşgörüden mahrum bir millet haline gelmişiz ki insan dehşete düşüyor.

• ak partiye oy atılmalı.

0|0
    0|0
  • hepimizin kökünü kazıdıktan sonra rahatlaycakalar özelikle bizi yönetenler çok rahatlayacak

1|0
    0|0
  • Herkes siyasetçi kesilmesin. Bazı şeyler elde olunmayan sebeblerle mecburen yapılıyor. Yok bordo bereliler gitsin terörü bitirsin. Evet istesek 5 Dk ya Pkk yok olur..Fakat her şey o kadar kolay değil Türkiye'nin üstende kaç ülkenin baskısı var..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...