Bankalardaki özel emeklilik hesapları! Bilginiz var mı?

Bazılarınızın bilgisi vardır; bankalarda özel emeklilik hesapları var her ay para birikiyor hesabınızda yanlız kapatırken büyük miktarda kesinti yapıyorlar geçen sene ben bunu yaşadım. Şimdi kesilen o paranın bir kısmını yani vergi dairesinin kestiği parayı geri alabiliyorsunuz arkadaşlar bilginiz olsun. Ben yaptımda param ödenmedi durumunu yaşayan var mı aranızda?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Geri ödeme yapılıyor : 29.06.2012 tarihli ve 28338 sayılı resmi gazetete yayımlanan 13.06.2012 ve 6327 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım sistemi kanunu ile bazı kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanunun geçici 1. maddesinde yer alan düzenleme kapsamında , iştirakçisi bulunduğunuz bireysel emeklilik/sigorta şirketi nezdinde akdedilmiş emeklilik/şahıs sigorta poliçesinin sona erdirilmesi nedeni ile tarafınıza yapılan ödemelerden Gelir vergisi Kanunun 94. maddesi kapsamında tevkif edilerek ödenen vergilerin aynı kanunun 75. maddesine eklelenen 4. fıkra hükmüne göre belirlenen menkul sermaye iradı üzerinden yürürlükte olan orana göre hesaplanan tutarı aşan kısımla ilgili ödemeler yapılacaktır. (stopaj oranı %15)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• naber, hiç anlamam öyle şeylerden, bankadan anladığım tek şey önce kartı sonra parayı veriyorlar

0|0
    0|0
  • Hortumcu bankalar.

0|0
    0|0
  • yaa yüzde 15 kesinti varmış..bende iptal etmek istedim ama vazgeçtim dondurdum..sen eminmisin geri verildiğine

0|0
    0|0
    • Evet. Ben az önce dilekçeyi ve formu doldurup gönderdim vergi dairesine. Tabi vergi dairesinin kestiği parayı alabiliyorsun. Banka yine kesinti yapıyor.

• bunu bankayla görüş bence.

• banka bozmamam için dil döküyor.. bankaya sorsam kesilir alamazsın der kesin.. nerden bulaştım bilmiyorum yaa

• hala bir muamma :))))))))99999

0|0
    0|0
  • ben kspattim hesabi geri odenecek dendi de haberim yok nereye basvuruscagiz?

0|0
    0|0
  • bankalardan bırak bireysel emekliliği kredi bile cekmem...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...