Babam vefat etti, arabayı üzerime almak istiyorum! Ne yapmalıyım?

Öncelikle merhaba, Bundan yaklaşık 4 sene önce ben askerdeyken babam vefat etti. Askere gitmeden hemen önce yeni araba almıştık arabanın büyük bir kısmını nakit olarak ben, diğer kısmını babamın üzerine kredi kullandırarak araba aldık. kredi kullanan kişi babam oluncada araba mecburen babamın üzerine yapıldı ama sürekli ben kullanıyordum zaten arabayı neyse, Askerlik bitti ben arabanın ruhsatını üstüme almadım arabayı o şekilde 4 sene kullandım zaten sadece işe gidip gelmek maksadıyla kullanıyordum o yüzden çok ihtiyaç duymadım belki birazda ihmal ettim bilmiyorum. Geçenlerde polis çevirmesine takıldım arabamın tüm evrakları tam arabanın kimin olduğunu sordu polis bende babamın üzerine ruhsat ama ben kullanıyorum peki babanız nerde diye bir soru yöneltti bende babamın 4 sene önce vefat ettiğini belirttim oda bu şekilde kullanabilirsiniz ama şimdiye kadar üstünüze almanız gerekiyordu sıkıntılı bir durum bir an önce üstünüze alın deyip evraklarımı teslim etti bende yoluma devam ettim.

Bunun üzerine arabayı üstüme almak istedim 2 kardeşiz ablamla aramız bozuk uzunca bir müddettir. Evli ablama durumu anlattım arabayı üstüme almam gerekiyor dedim oda ben senin üstüne araba falan vermem dedi sırf benle arası bozuk diye geçmişte bana çok sorunlar çıkarttı haksız yere beni çok suçladı beni hep hor gördü ve girdiği hiçbir işte tutunamadı ben işimde saygın bir yerde saygın bir pozisyonda çalışıyorum ailem ve etrafımdaki kişiler beni hep takdir eder bu konularda ondada bu hazımsızlık yapıyor bana sebebsiz yere düşmanlık besliyor çok inatçı bir insan ve banada düşman ufaklıktan beri bir çekememezliktir gidiyor. Neyse durum şu ben bu durumda arabayı nasıl üstüme alırım annemle konuştum ben ne gerekiyorsa yaparım dedi hatta ablamla oda konuştu ama değişen bişey yok bir inattır gidiyor şimdi mahkemeye versem mahkeme en fazla malın paylaşılması konusunda karar verecek ama arabaya yapmış olduğum masraflar ve arabayı alırken verdiğim para neredeyse arabanın sıfır fiyatını geçti ablamınsa herhangi bir ufak bile olsa hakkı geçmedi arabanın üzerinde bende bu durumda ona para falan vermek istemiyorum haklı olarak. Gene hukuki yoldan çözmek istiyorum bu meseleyi bunun için ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• uzlaşma yoluna gitmelisin.. hukuki yolada girsen yine yarı yarıya hakkınız var. malesef ikna etmeden alamzsın üstüne

0|0
    0|0
    • aynen dediğin gibi ikna olmadan olmuyor ama sıkıntı ikna olmuyor yıllardır nasıl yaşamışsa bir insan bir anda değiştiremezsin ki inadım inat diyor napıcaz bilmiyorum en son çare mahkemeye vericem yapacak bişey yok..

• mahkemeyede versen ikna olmadan olmaz.

Kızlar Ne Diyor 2

• annen yasiyor, annenin üzerine al arabayi. Burda sorun cikmaz ki, sonucta kocasinin arabasi kendi üzerine aliyor.. Ablan da ne kadar ... seymis :) Allahindan bulur merak etme sen ;)

0|0
    0|0
  • kardeş roman mı yazdın ya özet geçseydin ya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Anne hayatta olduğu için O'nun üzerine alabilmesi gerekiyor sanırsam ama yinede avukata danış

0|0
    0|0
    • avukata danışsam diyeceğini az çok tahmin edebiliyorum bu işin ehli araç alım satım yapan bir abimizle görüştüm ablanın rızası ve noterden alınmış feragatname ve haklarımdan vazgeçiyorum kağıdı olmadan hiçbişey yapamıyoruz.. bakalım şimdilik zamana bıraktım herşeyi elim kolum bağlı..

• İnşaAllah hem sorun çözülür hem kız kardeşinle barışırsın, Et tırnaktan ayrılmaz, Hakkında hayırlısı

• annen alabilir üzerine. ama ablanın vekalet vermesi lazım. Baba yadigarı sonuçta enişten içinmi kazandınız okadar parayı.

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum.. ama işte direk annem alamıyor üzerine iki kardeşinde payı olduğu için..

• annen ablanla konuşacak. baba yadigarı. ablan kabul etmezse de ver hakkına payına ne düşüyorsa.

Yükleniyor...