İlahi Adalet dediğimiz şey sizce var mı ve nedir?

Bu dünyada yaptıklarımızın bir karşılığının olup olmadığına inanmak inanç meselesi.ama çoğumuza göre ahiret olduğuna göre orda bir hesap var.peki bu hayat için düşünceniz nedir.-Ah almak- gibi bir deyim vardır.kalbini kırdığımız,hakkını yediğimiz,kötü davrandığımız şeylerin bu yaşamda da karşılığı varmı sizce.veya size karşı yapılanların bir gün o kişiden çıkacağını düşünüyormusunuz?

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• valla bana eden buldu ve ben buna cok inanıorum..eskiden bi sevgilim vardı 2 yıldır cıkıoduk ciddiydik beni öyle bi caresiz zamanımda sırf ilgilenemedim bahanasi ile hayatına başka birini sokup terk etmişti babamı kaybetmiştim nasıl ilgilenebilirdim ki :( 2 ay içerisinde nisan felan yaptılar benim içim acıoken o egleniodu.. ama işte ilahi adalet 5 ay nisanlı kaldılar düğün arefesinde kavga edip ayrılmışlar.sonra bana dönmek istedi 2 sene boyunca herkesi devreye soktu affetmem için.. bi kere yüzyüze geldim agladı affet beni..ahın bedduan tuttu sensiz mutlu olamıorum dedi. tamam dedim sana hakkımı helal ediorum..affettim hatta tekrar barışmayı bile düşündüm ama olmadı yaptıklarını unutamadım..bu sefer pesimi yine bıırakmadı bende başkasını seviyorum dedim.. ben bunu hakettim dedi ve bana mutluluklar diledi bidahada görüşmedim..

0|1
    0|0
    • ilişkide olsa kalp kırma olarak düşünsek sebep başka şeyde olsa bir yerden acısı çıkıyor demekki.

• elbette ümit vermişin :) vermez olurmusun.ama niyetin o değildir,oyun oynamak değildir onlarla.o ayrı bir konu.ama bakınca üzenler hep kıymetli oluyor gibi.ille aşkta değil.arkadaş görünüp üzenler,sevgili görüp aldatanlar.acısı çıktığına inanıyormusun bunların gün gelince.

• bazen diorum acısı cıkıo die..

Kızlar Ne Diyor 9

• biz sabırsızız kötü bişey yaşadığımızda hemen karşıdakinin de başına bişey gelsin istiyoruz. ama allah herşeyi çok güzel ayarlıyor. herşeyin bir zamanı var. birkaçını yaşadım, yaşıyorum ve inanıyorum herkes yaptığının karşılığını bulacak er yada geç. iyi veya kötü.

0|1
    0|0
    • ilk cümlelerine hak veriyorum.net cevap içinde teşekkür ederim

• eden bulur, ben cok sahit oldum.. hicbisey hickimsenin yanina kar kalmaz

0|1
    0|0
  • bu dünyada edenin bu dünyada bulcağına inananlardanım.kendi başımada bişe geldiğinde ilk düşündüğüm şey ki,min ahını aldım sorusu olur

1|1
    0|0
    • hmm.ufak tefek birşeylerdemi aklına geliyor.yoksa çevrende gördüklerinden mi böyle düşünüyosun.

• başıma büyük yada beni çok etkileyen olumsuz bi durum geldiğinde derim.yada hiç bi işim yolunda gitmiyodur tüm kapılar yüzüme kapanıodur böyle durumlarda

• anladım.cevapların için teşekkür ederim esra

• evet kesinlikle cikicaktir ben buna inaniyorum ya bu dünyada yada öbür..kimsenin yaptigi yanina kalmazz.

0|1
    0|0
    • cevap için teşekkürler ama ben bu dünya kısmını soruyorum.hepimiz ya burda yada diğer tarafta diyoruz.ama burda çıktığı varmı anlamında sormuştum.veya çıktığına inanan diye

• kalmaz kalmaz..;) rica ederim

• kalıyor gibi geldide bana ondan sordum :)) sen kalmaz diyosan,bir kişi dahi böyle diyorsa umarım öyledir :D

• kısmen...

0|1
    0|0
    • kısmeni biraz açabilirmiyiz mahsuru yoksa :)

• Ne yaşatıyorsan onu yaşıyorsun bu bir gerçek..

0|1
    0|0
    • bunun böyle olduğune emin olan birisi varmış demekki :) teşekkürler.ya burda ya ahirette demediğin için.

• rica ederim :)

• Eden kendisine eder. yapan bulur ve çeker... hz.mevlananın bi sözüdür en güzel cevaptırda soruna ilahi adaler tabiki vardır ah alan bi beden aldığı ahın bedelini ödemeden ruhunu teslim etmezmiş bedeninden son neesini veremezmiş... böyle anlatır büyükkerimiz bende buna inanıyorum

0|0
    0|0
  • Evet bu dunyada değilse oteki dunyada..

Kul hakki diye bise var..

0|1
    0|0
    • öteki dünyada olması inananlar için elbette öyle.bahsettiğim kul hakkı bir nevi ama ahirette olanı değil.bu dünyada çıkar mı.veya bu dünyadada karşılığı olurmu onu sormuştum.

• Deisior iste :)

Bende onu dedim.. Bu dunyada cikanlar var tabiki..cikmiosada oteki dunyada..

Ve bu sadece inananlar icin gecerli değil :)

Herkes icin gecerlidir..

• inanan için ahiret kısmı zaten kesin olmalı.onun için demiştimde.sende karma diyosun yani.burda çıkar.burda çıkmayanında zaten cezası Ahirette kesin çıkacak diyosun :) anlaşıldı

• kesinlikle. cok kırılıyorum iki yüzlü kibirli kendini blmez zevk muptelası insanlardan o kadr cok bktmki gece srf bunun için ble aglyrm bana kenedeni üzme hcbsy degsmez dyenler var... ama neden hep bu imknszlgı yasyrm Allah en güzel muameleyi yapacaktır.

0|0
    0|0
    • Umarım.iyide madem burda da karşılığı var senin bu kırılmalarına sebep de senin başkalarını kırman olabilirmi? eğer böyle değilse sadece Ahirette hesap var..veya ileride sen mutlu olup onlarda seni üzdükleri gibi üzüleceklerine mi inanıyosun.kesinlikle derken bunumu kastettin?

• hmm :) teşekkürler cevap ve yorumlar için :) Allah gönlüne göre versin.bundan sonra hiç kırılmazsın umarım

• aminn.. :)

Erkekler Ne Diyor 6

• vardır ama unutlmamalı ki ilahi adalet tek taraflı işlemez sen yaptıysan da belki başkası tarafından sana çektirilir belli olmaz yani

0|1
    0|0
  • Kalbim ''karşılığı olması lazım'' diyor. Mantığım ise ''hiçlikten geldin geldin, hiçliğe gitme ihtimalin çok yüksek'' diyor.

0|1
    0|0
    • benim kalbim karşılığı olmasın,mantığım karşılığı olur diyor.bende de böyle bir durum söz konusu

• yok gibi duruyor

0|1
    0|0
  • Hiçbir zaman inanmadım asla da inanmıcam.

0|1
    0|0
    • aslında bazı zamanlar bende inanmıyorum.çalan çaldığı ile kıran kırdığı ile kalıyor.mutlu olmaya devam ediyorlar.ama belki birileri cidden ahının çıktığına inanır veya yaşamıştır onu merak ettim.

• var öyle bi şey hatta gavurlar buna KARMA diyor yanlış bilmiyorsam onlar da bile böyle bi kavram varsa bizim buna inanmamamız için bi sebep yok

0|0
    0|0
    • bizde hep deyim olarak atasözü olarak var.Dini inancımızın içerisinde mükafat veya cezanın ahirette olduğu var.yavurlarda olduğunu duymamıştım böyle bir düşüncenin veya inancın.sağol teşekkürler.

• Kısmen...

0|0
    0|0
    • yani ettiğinin cezasını ergeç bulanda var bulmayan da diyosun

Yükleniyor...