Nişanlım beni korumak için canından oldu kendimi çok suçlu hissediyorum :(

arkadaşlar ben 6 ay önce nişanlımı kaybettim ve kendimi çok suçlu hissediyorum çünkü benim yüzümden

oldu beni korumak için gözlerimin önünde öldü kendimden nefret ediyorum ölü gibiyim defalarca intihar

etmeye çalıştım ama çevremdekiler bulup kurtardı sonra onu rüyamda gördüm gerçek gibiydi sanki gerçekten

dokundum ona bana birdaha yapmamamı söyledi ben öyle yaptıkça acı çektiğini söyledi bende birdaha denemedim

ama kendimi suçlamadanda edemiyorum fikirlerinizi almak istiyorum bilmiyorum belki içim rahatlar biraz lütfen

dalga geçmeden ciddi cevap verin siz olsanız gözünüzün önünde herşeyden çok sevdiğiniz nişanlınıza tecavüz etmeye

çalışsalar ama adamlar boş olmasa yani bıçak falan taşıyor olsalar ona yardım etmeye çalışırmıydınız yoksa nişanlınız

size bişey olmasından korktuğu için git diye yalvarsa gidermiydiniz o gitmedi beni kurtarmak için canını verdi önümde

bıçakladılar onu ben birşey yapamadım çok suçlu hissediyorum kendimi dayanamıyorum bu acıya onu çok özledim :(((((

0|0
18|31

En İyi Erkek Görüşü

• ALLAH rahmet eylesin başın sağolsun bu arada, bence kendini o düşüncelerden arındırıp başka şeylere yönelmen lazın, Not : Seni seviyorum filmini izlemeni tavsiye ederim.

Güzel ve akıllı bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Ancak aldıkları bir haber ikisini de derinden etkileyecektir. Gery hastadır ve kurtulma umudu çok azdır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Kocasını kaybettikten sonra Holly'nin yeniden nasıl iyi olacağını kimse bilmemektedir. Ancak Holly'yi çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce sevgili karısına farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazmıştır. İlkini 30. doğumgününde alan ve büyük bir şok yaşayan Holly için bu mektuplar artık bir yol göstericidir. Kocasından hayatını yeniden bağlanmayı öğrenecek ve onun sayesinde kendisinin bilmediği yönleriyle karşılaşacaktır.

Filmi izle ve gerçekten neden tavsiye ettiğimi anlayacaksın, ilk başlarda ne saçmalıyor diye düşünebilirsin hakkımda ama bir izlemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • birlikte izlediğimiz ilk filmdi

• o filmi düşünerek hareket et, zamanla herşey unutulur bir olaydan kendini suçlu hissetme tamam vicdanın el vermiyor anlıyorum ama, bu olayları unutmazsan da hayat sana yaşanmaz olacaktır.

Erkekler Ne Diyor 30

• gerçekten çok üzüldüm. yapanların Allah bin belasını versin. aşağılık herifler. ben olsam ben de kesinlikle yalnız bırakmaz son nefesime kadar mücadele ederdim. çok delikanlı bir nişanlın varmış, adam gibi adammış. mekanı cennet olsun.

2|0
    0|0
  • Nişanlın intihar etmek istediğini duysaydı ki rüyanda görmüşsün çok üzülürdü.Çok iyi biriymiş ki seni korumuş.Senin yapna gereekn şu an psikiyatrik destek alman ve ona dua etmen.Destek alırsan rahatlarsın.

0|0
    0|0
  • Helal olsun kardeşime be sen niye intahar ediyosun. Senin için canını vermiş sırf sen yaşa diye Kendini öldürürsen ne anlamı var senin için niye öldü o niye canından vazgeçti. Sakın mutlu ol gülümse hayata geri dön onu mutlu et bak senin sayende hala yaşıyorum de bi tersini düşünsene sana tecavüz etseler o kaçsa senin durumunu düşün ikinizde mutlu olabilecekmisin o vicdan azabı ile çürüyecekti sende belkide intahar edicekdin. vay be kardeşimin toprağı bol olsun. Mekanıda cennet olur inşallah bu saf duygu ile ölmüş kardeşim. SANADA GEÇMİŞ OLSUN.

1|0
    0|0
  • diyecek fazla bir şey bulamıyorum o yüzden fazla bir yorumda bulunamıyorum üzgünüm tek diyebileceğim doğru olanı yapmış kim olsa aynısını yapardı bu yüzden kafanı yorma ve kendini yıpratma bu yüzden suçlu hissetme olacağı varmış ve olmuş o da seni korumaya çalışırken olanlar olmuş işte fazla yorma kendini bir daha da intihara kalkışma... bu arada başın saolsun üzüldüm... :(

0|0
    0|0
  • Bir insanın bir kadını tecavüzden kurtarmaya çalışması için nişanlı olmasına gerek yok. Her vicdan sahibi insan bir şeyler yapmaya çalışır.

Bir müslüman olarak söylüyorum, imanın şartlarından biri de Kaza ve kadere inanmaktır. Her insana biçilmiş bir ömür var ve onun ne zaman biteceğini Allah'tan başka bilen de yok. Kur'an-ı Kerim'de (Bakara 156) :"Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman: «Biz Allah'a aidiz ve sonunda O'na döneceğiz.» derler". buyuruluyor.

Senin kendi hayatına son vermen kimseye birşey kazandırmaz, gideni de geri getirmez.

0|0
    0|0
  • doğrusu bu

0|0
    0|0
  • her erkek nişanlının yaptıgını yapardı .bunun seninle alakası yok yaradan ömrünü o kadar yazmış o adamlarıda sebeb göstermiş.o olmasa trafik kazası olurdu.kalp krizi olurdu.kısacası yaşanması gerekiyormuş yaşanmış hem allah sevdiği kullarını erken yaşta yanına alır derler.

1|0
    0|0
  • Bunu yapan insanlara ne oldu..

0|0
    0|0
    • hala aranıyorlar en çokta içimi acıtan bu

• İçler acısı bi durum, Allah sabır versin üzülme ama hayata tutunmaya çalışmalısın, güçlü bir insan olmasan kaldıramazsın diye düşünüyorum, sabret eminim hepsi belalarını bulur.

Hem ne gururlu ne şerefli bir nışanlın varmış takdir ettim helal olsun, gurur duy onla saygıyla an ama hayatına devam et derim.

• İNSAN mı?

• Ruhu şad mekanı cennet olsun . Sevgiyi aşkı 2 bacak arasında arayan şerefsizler yaşarda bu hayatı gel görki senin nişanlın gibi adamlar doyamadan sevdiğine yumar gözlerini . Umarım bu saatten sonra daha mutlu olursun .

0|0
    0|0
    • onsuz mutluluk yokki bana

• Durumun çok kötü biliyorum ama elden ne gelir ki . İnan ne diyecemi bilmiyorum .

• öncelikle geçmiş olsun, nişanlınız içinde allah rahmet etsin demekten başka diyecek bir söz bulamadım. Yürekli çocukmuş olması gerekeni yapmış.

0|0
    0|0
  • reklam kokuyor sankı. madem basına boyle acı bısey geldı nıye gızlıyorsun kendını? Tük mılletı dramdan hoslanır attın bı yalan gelsın puanlar..

0|0
    5|1
  • yatta uyu boş ver buralarda takılma yasını tut

0|0
    2|0
  • Her Seven Erkek aynı şeyi yapar merak etme tabi suçluluk duymanı anlıyorum fakat senin bir suçun yok intahar çözüm değil intahar edersen o senin hayatın için namusun için öldü sende ölürsen o boşuna ölmüş olur yani

0|0
    0|0
  • bırak nişanlının olmasını herhangi bir insan olsa gidip yardım ederdim.doğru olan bu.

0|0
    0|0
  • enine kestım olmadı boyuna kestım olmadı diyon yani.

0|0
    0|0
  • çok üzüldüm.gerçekten çok kötü bi durum

0|0
    0|0
  • senin ne sucun varki olmadigini sen de biliyorsun..

sen bu buyuk fedakarlik karsisinda kendini kotu hissetmissin..

bundan sonra yapman gereken onun icin guzel bir hayat yasaman ve onu hic unutmaman olmali

0|0
    0|0
  • bu olay bana inandırıcı gelmedi,nerde ne zaman oldu haberlere çıktımı?gerçek olmuş olsa suçlular yakalandımı?bunun cezası çok ağır bu kadar basit değil bu işler artık mobese eds heryer kamra dolu inş şakadır,yoksa olay gerçekten çok vahim

0|0
    0|0
  • Adam öldugu ile kalmis.yarin bir gun bir manita yapqrsin .gecer her sey.

0|0
    4|1
    • ondan başkası asla olmayacak saçma sapan yorumlar yapma

• iğrençleşmeyi kes

• Igrenclesmeyi degilde dogru soylemeyi kesebilirim.

• gece gece canım çok sıkıldı şimdi:( şimdi sana nişanlını övsem kendini yine çok kötü hissedecen ama yanında kim olsa aynı şeyi yapardı. ne diyeyim allah yardım etsin bu durumdan kurtulmak için allaha dua et.

0|0
    0|0
  • Durumuna çok üzüldüm. Ama birde şöyle düşün; Nişanlın o öldüğü için senin hayattan kopmanı ister miydi ? Bence istemez yine de hayatını devam ettirmeni isterdi.

0|0
    0|0
    • oradan bile beni koruyor onun sayesind vazgeçtim ama dayanamıyorum çok canım acıyor

• Psikolojik destek almayı hiç düşündün mü ?

• ailemin baskısıyla alıyorum

• Ne yazsam bilemedim başın sağolsun.

0|0
    0|0
    • Başka bir tabiri yakıştırmıyorum, bunu ancak insanlar yapar gördüğün gibi. insanların vaziyetleri bundan ibaret malesef

• psikoloğa git

0|0
    0|0
  • hayat bazen ben ne dersem o olur diyor..maalesef kötü kader.

0|0
    0|0
  • Kader diyelim buna senin suçun günahın yok bence.

0|0
    0|0
  • bırakda adam yiğitliğiyle anılsın böyle şeyler yapıp adamı küçük düşürme .

0|0
    0|0
  • senaryo doğruysa doğru olanı yapmış anormal bir durum yok.

0|0
    0|0
  • üzüldün baya ya :( benim sevgilime yapılsa aynısını bende yapardım. :(

0|0
    0|0
  • İşte bunlar hep "Fatmagül'ün Suçu Ne"

1|0
    12|4
    • dalga geçmeyi kes

• kızın dediklerine birde yaptığın yoruma bak yazık.

• Bas eksiyi devam et ticari bekleme yapma.

• Başın sağ olsun, üzüldüm cidden. Benim nişanlıma da böyle kötü bir şey yapsalar bende aynısını yaparım, hiç düşünmeden. Nişanlın doğru olanı yapmış, senin için yapmış. Senin yaşaman için.. O yüzden sende onun için yaşayacaksın bu dünyada.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• offf allah yardimcin olsun, nisanlininda mekani cennet olur insallah.. lütfen kendini suclama, her seven erkek ayni sekilde davranirdi, seni korumak en önemli vazifesiydi kendince o an, sizi o hale getiren o s.erefsizlerin allah belasini versin, cektiklerinin bin katini cekerler insallah.. kendini suclama nolursun, yazdiklarin cok dokundu bana cok üzüldüm senin adina kendimi senin yerine koydum ama inan ki senin hic sucun yok suc o hayvanlarin bu duruma sebep olanlar ve sen asla sebep degilsin bu duruma, sevdigin rüyana girmis bu allahtanda gelen birsey, lütfen birdaha intihara kalkma sevdigini üzme, bir gün mutlaka kavusucaksiniz bunu unutma.. dualarim seninle

0|0
    0|0
    • onu hep yanımda hissediyorum sanki heran yanımda hala beni koruyor ama çok özledim be çok özledimm :((((((

• ALLAH yar ve yardimcin olsun

• ALLAH sizi ahirette kavuştursun inşaALLAH yazamıyorum fena oldum ellerim titredi çıkıcam

tavsiyem eger ahirette onunla olmak istersen başkasıyla evlenmemen gerek çünkü insanın son eşi ahirette cennette onunla olur eger ikiside cennetteyse tabi bol bol dua et ALLAH a yönel

0|0
    0|0
    • ondan başkası asla olamaz o benim tek aşkımdı ve öylede kalacak

• ahiret var olmasa ne kötü olurmuş ama var işte şükür kavuşmayı beklemek ve bunun ıcın dua etmek tek caren ama ölümü isteme sadece kavusmak ıcın dua et ALLAH'a

• bu senin suçun değil ki. size saldıran onun bunun çocuklarının suçu.yakalandılar mı bari?

0|0
    0|0
    • hayır yakalansalar onları ellerimle öldürebilirim

• o zamanda sana olan olacaktı. belki sen yaşamıyor olacaktın. bu sefer o kendini kötü hissedecekti belkide bırakıp gittim kız telef oldu benim yüzümden diye. ömrün ne kadarsa o kadar yaşayacaksın ve hayatın boyunca bunları düşünerek yaşayamazsın. bi psikologa git ve tedavi ol. ciddi bir travma bu öyle kimsenin dediğiyle geçecek bişey değil.

• arkasından hergün dua et ve mutlu olmaya çalış emin olki o böyle daha mutlu olur ...

• İçim acıdı.Senin yaşaman için feda etmiş kendini sense o canı basit birşeymiş gibi intihar ederek harcamaya çalışıyorsun ne kadar yazık.Şimdi senin canın daha önemli,daha kıymetli onun için de yaşaman gerek bunun farkında mısın?Silkelen ve kendine gel.Onun için ayakta durmaya çalış o bunu isterdi.

0|0
    0|0
  • Eğer ciddiysen başın saolsun.

0|0
    0|0
  • Çok üzüldüm inan... Kendini suçlu hissetme sakın herşey kader, nişanlın sadece o an yapması gerekeni yapmış, seni o sapıkların elinden kurtarmış...Sen nereden bilebilirdin ki bütün bunların yaşanacağını sevgilinin hayatını kaybedeceğini... Başın sağolsun, mekanı cennet olsun. :(((

0|0
    0|0
  • Canım benim yaaa yemin ederim gözlerim doldu okurken... Sen kendine iyi bakarak onu mutlu et. Allah onu Cennetinin en güzel köşesine koysun. Zordur seni hiç birimiz anlayamayız ama iradeli ol dua et belki onunla ahirette birlikte olursunuz. Ama onu unutma hep böyle çok sev... Çok çok sev...

0|0
    0|0
    • onu sonsuza kadar sevicem asla unutamam ölsemde unutamam hayatımda sadece ona aşık oldum ve sadece ona aşık olarakta yanına gidicem

• İnşallaahhh... Sizin gibi aşk zor bulunur. Hakkın da hayırlısı olsun canım

• Allah ona gani gani rahmet sanada bol sabırlar versin canım .Kurban olduğum düşmanımın bile başına vermesin . ama kader bi yerde. hem senin bi suçun yok . kendini suçlama . sadece dua et onun için . eminim ki mekanı cennet olur inşallah . ve umarım bi an önce bulunur o adiler...

0|0
    0|0
    • cennette olduğundan eminim Allahımın yanında güvende o oradan bile beni koruyor ama keşke ben ölseydim onlar yaklandığı an ellerimle öldürcem hepsini Allah belalarını versin

• hic bir insanin olmadigi yerde tekrar denemelisin.

1|0
    4|0
  • gözyaşlarımı tutamadım :(çok kötü.

basın sagolsun:S

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun, öncelikle kendini suçlu hissetmen normal bu psikolojiyle de olmaz.Bir uzmandan yardım almalısın.

0|0
    0|0
  • pisikoloğa gitmenin yararı var çok ağır birşey yaşamışsın yerinde olsam acıdan ölürdüm kahrolurdum ALLAH yardımcın olsun burda kavuşamadınız öbür dünyada kavuşursunuz umarım

0|0
    0|0
    • o gün için sabırsızlanıyorum

• RABBİM sabır versin sana dayanma gücü versin bol bol dua et burda kavuşamadınız ama orda kavuşturur rabbim onun merhametini hepimiz çok iyi biliyoruz

• allah böyle istemiş..sen suçlu değilsin..oda hayatına devam etmeni isterdi..artık düşünme...olan olmuş...

0|0
    0|1
  • Sen kendini suçlu hissetme hakaten delikanlı adammış helal olsun.. Mekanı cennet olsun

0|0
    0|0
  • lipss

0|0
    0|0
  • yeminle gözlerim doldu. ya bu nasıl bir şey. Allah sabırlar versin sana. bu durumda nasıl bir tavsiyede bulunulur bilemeyeceğim ama , sen nişanlın için ona zarar veren insanların önüne atlamaz mıydın? çok sevmiş seni , gerçekten çok sevmiş. onu üzecek şeyler yapma , hayatına devam et

0|0
    0|0
  • Duruma üzüldüm. Başın saolsun.

0|0
    0|0
  • Üzüldüm..Allah yardımcın olsun canım. Ama kendini suçlu hissetme..

0|0
    0|0
Yükleniyor...