Afyon'da meydana gelen elim kaza ile ilgili olarak;

Dünden beri sorulan bu soruların cevaplarını bilen var mı?

Gece' nin Bir Yarısı 25 Askerin CEPHANELİKTE Ne İşi Var..?

Toplasan En Fazla 5 Kişi' nin Nöbet Tutacağı Cephanelikte 25 Kişi' nin Olması' nın Sebebi, Mantığı Nedir..?

Neden ACEMİ ASKERLER..?

tekrar başımız sağolsun...

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben bir olay anlatacağım yer, tarih, isim ve birlik adı vermeyeceğim anlayacağınız sebeplerden. Eğlencesine 7 asker cephanelikte votka ve sigara içiyordu kış günü. Yanlarında da eğlenmelerini sağlayacak bir iki şey daha. Bilen bilir bunların içeri nasıl sokulacağını hele de yer biraz müsaitse ve dışarı çıkan askerlerdensiniz. Efendim o gece onlara fırça çekmek üzere giden uzman da onlara katıldı. Herhangi bir vukuat olmadan vakitlerini geçirip bitirdiler.

Niye bilmiyorum, sanırım yukarıdaki benzer mevzu yüzünden haberi gördüğüm an 25 askerin neden ve nasıl orada olabileceğiyle aklıma önce kötü bir şey gelmedi. Dedim acaba bunlar benzer bir şey yaptılar da şaka maka veya yanlışlık derken artistin biri pimi mi çekti?

Hani içeride terör saldırısı olmasından daha mantıklı geldi bu iş bana. Tabii ki çok çok başka sebepler de çıkabilir olayın altından. Ne olursa olsun, sonuçta yüreğimiz yandı, evlatlarımızı, kardeşlerimizi, değerli askerlerimizi yitirdik..

0|0
    0|0
    • 25 kişide kafayı bulmak için cephaneliğe girdi ve sigarasını söndüremeyi unutan sarhoşun biri yüzünden 25 şehit bu mu yani? Sadece gülerim Ha-Ha-HA! Söylesene ordunun içindekileri daha temizleyemedi mi Tayyip Erdoğan? Bana ayıklamaktan söz ediyorsun da. Ordu zaten ayrı bir olay. TSK! Yıllardır terörle mücadele bahanesi ile devletten milyonlarca lira aldı. Neden sırtından geçindiği bir örgütü yok etsin ki?

• Arkadaş ben böyle olduğuna inanıyorum demedim ki, bu şekilde garip bir durum oluşmuş olabilir dedim. Bugün komutanın biri çıkıp ille fantastik laf edicem diye yok ''örgüt sempatizanı bir bomba atmış-olabilir-mi ki acebaa?'' diye zaten gel git yaşayan halkın beynine bir taş sallıyor. Her şeyi de illa uç noktalara bağlmamak lazım ve her türlü olasılığı düşünmek lazım diyorum. Yukarıda anlattığım bir mevzuyu askere giden kaç kişi yaşadı veya şahit oldu acaba?Ben böyle şeyler de var diyorum.

• Evet olabilir.

• Benim aklıma sadece şu geliyor. Yani olayı mantıklı bir izahla açıklayacaksak şöyle bir durum olabilir. Genelde denetleme öncesi tüm askeriye seferber olur. Mesailer artar. Hatta komutanların dahi saat 22:00 a kadar mesai yaptıklarını biliyorum.

Bu denetleme zamanlarında özellikle başçavuşların, hele ki ikmal astsubayların derdi ise zimmet kayıtlarıdır. Eğer o günün ertesi gün bir denetleme varsa ve o komutanın içinde bi kuşku kaldıysa gece yarısı askerleri toplayıp gelin şu üzerime zimmeti olan mühimmatları sayalım demiş olabilir. İçeride neler olmuştur bilemem. Ama komutanlar bize cephaneliğin dışında bile sigara içirmiyolardı misal. Böyle bir disiplinsizlik olabilir. Ya da el bombası ile uğraşan bi dengesiz olabilir. askerde her türlü insan var arkadaşlar. Bugün emekli bi albay terör sempatisi olan bir asker el bombasının pimini çekip cephanelikte patlatmış olabilir dedi. Bunlar sadece benim tahmini düşüncelerim

Ve umarım bir çok olayı örtbas ettiği gibi bu olayı da kapatmaz hükümet de olayı tam anlamıyla öğreniriz. Tekrardan başımız saolsun...

0|0
    0|0
    • denetlemenin nasıl olduğunu biliyorum benim babam astsubay denetleme gecesi de evrak hammallığı olurdu genelde bunu da askerlere yaptırmazlardı askerler anlamaz ki gözden kaçırabilir bunu göze alamazlar.

• Öyle bi çalıyılar ki... 1 ay her gece 3 saat uyku uyuduğumu biliyorum ben...

• o zaman bu olabilir

• Bir olay olunca akıl veren çok olur.

Kimisi de bilmeden konuşur.

Askerlik yapan ya da biraz mantıklı düşünen bilir ki

Bir cephanelik patlaması demek

Yüz metre yakınında ne varsa havaya uçması ne demek.

Bir cephaneliğe kimse 25 askeri sokmaz.

Büyük ihtimal bir çoğu yakında olan askerlerdir.

Şehitlerimize Allah rahmet eylesin.

0|0
    1|0
    • haberlede de gösterdi 500 metre uzaklıktka bi köyde de hasarlar var arabalar dsaa hasar görmüş.

• Şahsen ben bu habere inanmıyorm dediğin gibi gece cephanelikte 25 askerin işi olamaz .bayramdan beridir yaklaşık haftada 5 gün şehit verdik , bu 25 şehit olayıda pkk'nın düzenlemiş bir oyun olduğu söylendiği an ülkede aniden bi kaos ortamı oluşur. O yüzden halka yansıtılmayan gerçeklerin olduğunu düşünüyorm.

0|0
    0|0
    • iyi de bu ayrıntı sadece senin benim mi aklıma geliyor bence o kadar ufak değil

• herhangi bi savaş durumunda o arkasındakiler geri çekilir sadece izler çünkü amaçları bu azmettirmek

• Hiçde öyle yapıcaklarını zannetmiyorm. Eğerki öyle bi durum olursa direkman ülke paylaşılmaya başlanır

• Valla onu bilmem de sen bu başımdan geçen olaydan neden olabileceğini çıkar artık.Birgün dolum istasyonundan çıkmışız.23.00-01.00 nöbeti için.Neyse arkadaş tuttu işte seni vurabilir miyim vuramaz mıyım hesabı yapmaya başladı.Bede hiç sesimi çıkarmıyorum.Ulan bu tuttu şarjörü taktı kurma kolunu da çekip bıraktı.Emniyeti de açtı.Baktım bi tetiğe basması kaldı.Kurşun afedersin g.tüme girecek o hala daha işin dalgasında ahmak herif.Namluyu ellimle sola doğru ittim.Bıçağı çıkartıp bunun gırtlağa dayadım:"Ulan olm manyak mısın sen.Suyla,ateşle,silahla şaka olmayacağını bilmiyor musun mal herif?En nihayetinde elindeki bir silah.Tetiğe basarsan ben tahtalı köye sende hapse" dedim.Bu tabi bi silkindi kendine geldi şöyle.Eğer o bıçağı dayamasam işin gırgırında hala daha mal herif.Eğer orada da böyle bir ahmak çıkmışsa.Bilemeyecem yani...

0|0
    0|0
  • Lanet olsun. Artık inceliği yerden kopsunda bir iç savaş çıksın! Bu tür şeyleri düşündükçe kendime zarar. Siyaset, barışçıl yol hikaye bunlar. Ateşe su ile karşılık vermekten yanayım. Ama işin içine kan girdi mi ateşe ateşle karşılık verililir.

0|0
    0|0
    • aynen öyle, kanla karşılık verilmeli

• Kimi nasıl ayıklamayı düşünüyorsun? Mesela iç savaşta nereye saldıracaksın?

• karşımıza çıkasalarr dediğin gibi karşılk verilirde namussuzlar hep aramızda gizli saklı durumdalar . sadece kendi istediklerinde ortaya çıkıyorlar. bizde hep keklik gibi avlanıyoruz . ah bi karşımıza çıksalar soylarını kuruturuzda işte öyle değil

• Duymuştum ama bilgim yok.

0|0
    0|0
  • Burası türkıye Her An hersey olabılır.

0|0
    0|0
    • haklısın, susmak kabullenmektir burası Türkiye deyip geçmeyelim bence giden 25 can var arkada koca bi soru işareti ve burası Türkiye..

• Kardeşim sende bılıyosun. Bu soru işaretlerıne kesın bır cevap verılemez. Orda patlamada ne olduğunu Kımse bılemez bılseler bıle Soylemez kımse Yüz başı demıstır mühümmat deposuna bakın sayım yapın kontrol edın falan.Ordakı sorumlu kısıler sadece bunu der. Gidenlere hepimiz üzldük. Zaten türkıyenın üstünde bugunlerde kara bulutlar dolaşıyor.

• Düşündürücü. Kaleyi dıştan değil içten korumak gerekiyor demek ki.

0|0
    0|0
    • gerçekten açıklaması yok, yatış saati 9 çünkü

• Bu ülkede değil. Erken öten horozu kesiyorlar. Daha zaman var. 10,000 yıl lazım akıllanmamız için.

• :) güzel dedin

• aklıma gelen tek şey bi işgüzarın askerlere ceza verip egolarını tatmin etmek için o sayımı yaptırması

0|0
    0|0
    • o saatte cephanelikte ceza olmaz ki ne cezası :(

• büyük geçmiş olsun

• teşekkür ederim

• 25 kişi cephanelikte değil yatıştadır. O patlamayla da enkazın ya da şarapnellerin etkisiyle vefat etmiş olabilirler. 25 kişi bi' odada değildir herhal.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• açıklamalarını beklemeli. umarım saçmalamazlar

0|0
    0|0
  • pkk genelde rütbelileri hedef alırdı ama di mi?

0|0
    0|0
  • komplo teorisi üretmeden çalışmaların tamamlanmasını ve mantıklı açıklamaların yapılmasını beklemek gerek bence.

0|0
    1|0
  • okudum dinledim ve araştırdım hani herşeyin bi açıklaması olabilir 25 aşker sayım yapıodur bi eksik vs varmı die denetleme olucaktır vs vs vs bu böyle uzar... AAAma işin en ilginç kısmı hiç bir bomba aktif durumda değildir. yani bombalar ayrı bi sandıkta pimleriyse ayrı bi sandıkta tutulmaktadır bombayı aktif hale getirebilmek içinse önce pimleri üzerine monte edilip sonrada pim çekildiğinde anında değil belli bi süre içinde o bomba patlamaktadır. öyleyse orda bomba nasıl patladı... bi bomba patladığında bütün bombalar kendini patlama anında imha eder hepsi patlar öyleyse acaba daha önce biri oraya suikast amaçlı saatli bi bomba koymuş olabilirmi o patladığında hepsi patlamıştır...

0|0
    0|0
    • suikast amaçlı bence yoksa dediğin gibi depodaki el bombalarının pimi olur ama iddalara göre bomba yere düşmüş pime rağmen patlar mı bilmiyorum, kaldı geriye cevapsız sorular...

• ama bildiğim kadarıyla öyle bombalar zaten tek tek sayılmaz ki biri düşsün patlasın. hepsi belli bi sayıda bi sandığın içinde ağzı kapalı ve mühürlü olurmuş bi sandıkta atıyorum 100 tane el bombası var tek tek değil sandıkları 100 er 100 er sayarlar... çalınan tek tek değil sandıkla çalınır yani! dediğin gibi de düştü patladı olayı olması biraz zor gibi düşmeyle yada ufak bi sarsıntıda patlıcak olsa deprem gibi bi durumda bütün ülkedeki cephaneliğin patlaması gerekmezmi_?

• ya açıklaması yok sayım olması ihtimali bile bi varsayım... belli planlanmış bişey bu

Yükleniyor...