Hayatınızı kendiniz seçebilseydiniz ne yapmak isterdiniz?

Hayatınızı kendiniz seçebilseydiniz ne yapmak isterdiniz? Adınızın, ailenizin, mesleğinizin, dostlarınızın vb. ne ve kimler olmasını isterdiniz?

0|0
1535

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanın birinde bir başbakanımız Almanya ziyaretine gidiyor ; ve sohbet içerisinde Almanların neden bu kadar geliştiklerini bunu nasıl başardıklarını soruyor ve buna karşılık Alman başbakan bizim başbakanı bi fabrikaya götürüyor...Geçip oturuyorlar bir Alman bir de Türk işçi çağırıyorlar , Türk dışarıda bekliyor önce Almanı alıyorlar içeri , Alman başbakan soruyor , bizimki izliyor...Söyler misin diyor eğer benim yerimde sen olsaydın başbakan olsaydın ne yapardın ? Alman işçi hiç düşünmeden cevap veriyor , efendim diyor benim görevim bu fabrikada makine parçalarını birleştiren vidaları sıkmak , benim amacım bu işi dünyada en iyi , en hızlı yapan insan olup ülkeme daha fazla katkı sağlamak ; benim görevim başbakanlık değil , o koltukta başkaları var ben kendi işimde en iyi olmaya bakarım diyor bizim başbakan hayretler içerisinde ; sonra Türkü alıyorlar içeri aynı soruyu ona yöneltiyorlar ve başlıyor bizim Türk ; yarım saat içerisinde dünyayı egemenliği altına alıyor , ülkesini zenginleştiriyor onu yapıyor bunu yapıyor daha sonra gönderiyorlar Türkü de işinin başına...Bizim başbakanın rengi benzi atıyor ve Alman başbakanın şimdi anladınız mı efendim sorusuna sadece başını sallayarak onay veriyor...

Kıssadan hisse şu ki bırakın arkadaşlar hayaller dünyasında yaşamayı , şimdi hangi konumdaysanız o konumun sorumluluklarını yerine getirin yeter !

4|0
    0|1
    • Herif hakli bryler ama kissa nekadar dogru anlatsada bir efsane buda.

Ve bununda avantajlari var.diger irklar gibi dusunmeden gelecegi gundemi takip etmeden ulkeye ne gibi faydam dokunur demeden zamanin getirecegi be bizim kazanacagimiz haklarin ve konumun gerekliligini yapmak robotlastirir insanlari.ve basbakanlik okulu diye bir okul yok.yani basbakanlarda halk arasindan cikiyor.herkes o alman gibi dusunurse kimse o isi yapamaz.ozelliklede ulkemizdeki universite okumamis siyasileri gorunce.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• Sanırım istemezdim hiçbir değişiklik. Elimde de olmazdı zaten. Yazmışsa Yaradan yazgımı böyle bize şükretmek gerekir sadece. Şimdiki zamanın kıymetini bilip hayalini kurduğum yaşam biçimini çocuklarıma yaşatmak isterim. En azından onlara böyle bir soru sorulmasın diye...

1|0
    0|1
  • 3|1
    0|0
    • ben de bundan istiyorum bir tane :D

• :):) bi bölümde koltukta mantar cikiyor hic koltuktan kalkmadigi icin. aklima geldi simdi :)

• Ne yapacağımı bilmiyorum. Fakat, hayatın beni teğet geçmemesini, maddi değerler uğruna eksilmeye ve yıpranmaya devam etmemek için, iliklerime karar hürriyeti hissetmeye ulaşmak için 17 Eylül tarihinde kadrolu memuriyetimden istifa edeceğim. Gönüllü bir iş yapabilirim. Yahut seyir halinde olabilirim. Bilmiyorum.

1|0
    0|1
  • adım barıl olsun isterdim ama ailem aynı kalsaydı. mesleğim müdürlük yada bi işyeri sahibi gibi daha doğrusu daha büyük yani bi holding gibi. ama arkadaş çevrem aynı kalsın isterdim. :D

1|0
    0|1
  • Babamın engel olduğu o basket hayatına atılmayı tercih ederdim. Lise döneminde birden fazla teklif geldi bana fakat işte baba olmaz diyince olmuyor :(

0|0
    0|1
  • Kesinlikle siyasetçi olur V. putin çakması olur. Türkiyeyi süper güç yapardım. Garibanların hepsinin hayatını kurtarır. Terörü bitirir. Mezhep çatışması sağ-sol davasını bitirirdim. Hayatı bedava yapar. Sonra Atatürk gibi bir sigara yakar Aydostan İstanbul'u izlerdim.

0|0
    0|1
  • Ailevi durumları vs değiştirmek istemezdim bunun söz konusu bahsi bile cidden çok rezil bir düşünce ve kişilik bozukluğudur . Ama farklı bir ülkede doğmak isterdim . Bu demek değil ki ülkemi sevmiyorum . Ülkemdekileri sevmiyorum . Yöneticileri, sağdan solan gelmiş görgüsüz ırklardan nefret ediyorum . İnsanların temel ihtiyaçları için savaşmadığı bir ülkede büyümek isterdim açıkçası .

Bu da benim ütopyam .

0|0
    0|1
  • hiç birini bilmem ama keyifle yaptığım bir işim olsaydı bunu çok isterdim...

1|0
    0|1
  • yapmacık bi hayat olurdu o istemezdim

1|0
    1|1
    • güldürme beni, herseyi derin yaşıyor mussun gibi konuştun

• Evet ben hayatı olması gerektiği gibi yaşıyorum birilerine güvenmeye birilerine inanmaya çalışarak

• ben atatürk'ün birinci sınıf soyundan gelip general olmak isterdim

1|0
    0|1
  • Yaşamak istediklerimi yaşıyorum zaten gerek yok...

1|0
    0|1
  • meselek hariç hepsinden memnunum meslek olarak genetik mühendisi olmayı çok ama çok istiyordum olmadı

0|0
    0|1
  • hayatımı kendim seçebilseydim bu yaz tatilinde eve tıkılmak yerine dünya turu yapıyo, venedikte falan tekne turu atıyo veya las vegasta poker oynuyo olabilirdim. ama ypamıyorum malesef.. Olamaz mı olabilir :D

0|0
    0|1
  • George Soros'un biricik erkek torunu olarak gelmek isterdim..

0|0
    0|1
  • çok zengın olup -parayıcok ıyı yonetıp,eğitim ve saglıkta yardım edebıldıgım kadar kosabıldıgım kadar yardım ıcın kostrumak ısterdım!

0|0
    0|1
  • Böyle bir derdim olmadı. Keşkeli hayatlar yaşanmazdır. Hayatın her anının zevkini çıkart. Ancak bu şekilde zevk alabilirsin.

0|0
    0|1
  • toprak olacağız salla

1|0
    0|1
  • Havası serin olan bir ülkede yaşamak isterdim...kalanlardan zaten memnunum :)

0|0
    0|1
  • Tüm insanların düşüncelerini konrtol edebilen biri olmak

0|0
    0|1
  • hiç bişi yapmak istemezdim :(

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 15

• hic kimseyi istemezdim. issiz bir adada kendime yetecek kadar esyam olsun. kücük bir kulubem olsun. cekileyim oraya düsüneyim.. hep düsüneyim.. kimse rahatsiz etmesin. kimse mesgul etmesin..sadece düsüneyim

0|0
    0|1
  • ismimi seviyorum,ailemi de öyle,dostlarımı da seviyorum, cok ünlü ve çok çok iyi bir doktor olmak isterdim. İdolüm olan Mehmet Öz gibi. :D Haaa bir de Holden Nowell <3

0|0
    0|1
  • Bizim ailemiz birbirinden çok kpuk . Kesinlikle birbirine baglı kalabalık bi ailem olmasını isterdim :(

0|0
    0|0
  • Doktor olmak isterdiimm mutlu saglıklı güzel cocuklarım olmasını isterdim..

0|0
    0|0
  • gene aynı hayatı yaşamak isterdim=))

0|0
    0|0
  • Tiyatro oyuncusu olmak istrdim, lise ve universite de devam ettim tiyatro oynamaya ama dahada gelistrmek isterdim..aileme diyemiyorum, okumusum, is bulma asamasndYim, hadi beni bidaha okula gonderin tiyatrocu olucam diyemiyorum :(

0|0
    0|1
  • Kendimden memnunum ama etrafımdaki insanların değişmesini isterdim yapmacık olmayan ikiyüzlü olmayan insanlarla.

0|0
    0|1
  • Hepsinden memnunumda Elbise dolabımın yanında birde para dolabım olsaydı hoş olurdu bak para kasası değil dolabı diyorum.

0|0
    0|1
  • çok ünlü bir oyuncu olmak isterdim. Villalarda oturmak her şeyi kolayca elde edebilmek isterdm

0|0
    0|1
  • Leyla ile mecnunun gercek olup ordaki hayatı yaşamak isterdim

0|0
    0|1
  • bi kaç değişiklik yapardım illa ki

0|0
    0|1
  • Ufak birkaç değişiklikle yine ben olmak isterdim

0|0
    0|1
  • Hepsinden memnunum.

0|0
    0|1
  • Bazen hayat yolunda gitmesede ve çıldırtma noktasına getirmesine ragmen yine de hiç birşeyi değiştirmek istemezdim.

1|0
    0|1
  • hakkari cukurca ilcesinde dogmamak isterdim :(

0|0
    0|1
Yükleniyor...