Spor sonrası yiyecek içecek tercihleriniz nelerdir?

spor sonrası kavuna tapıyorum resmen. sizin vazgeçemediğiniz meyve, içecek vs tercihleriniz var mı?

0|0
13|25

En İyi Erkek Görüşü

• eğer zayıflamak için spor yapılıyorsa kas yıkımını engellemek için az miktarda protein alınabilir. Buda sut tarzı gıdalarla olabilir. Ancak vucut geliştirme gibi sporlardan once karbonhidrat bol alınmalı ki vucut spor esnası gereken yuksek enerjiyi karbonhidratı yakarak sağlayabilsin kalorisi az karbonhidratı en yuksek gıda elmadır spor oncesi elma oneririm. tabi kaslarda gelişim ve yenilenme için proteine ihtiyac duyarlar bunu da spor oncesi yumurta ve et turevlerinden sağlayabiliriz. yağlı yiyecekler var ise yemek bitiminden 11 saat sonra calısmaya başlamalı. spor sonrası ise kaslar yırtılmıs ve proteine ac olacaklardır burda sut gibi kazein içeren ve yakımı yavaş olan gıdalar yerine sindirimi basit yumurta veyatta whey protein yani sindirimi kolay olan protein turevleri uygun olabilir . ben genelde spor sonrası balık yerim. yada oncesi balık yer sonrası yumurta yerim. agır antrenman sonrası karbonhidrat onermiyorum cunku protein almak için tonla besin yerken birde karbonhidrat alıp yağ uretmeye gerek yok :) bu arada spor oncesi kafein almak (cay kahve) spordaki acıyı azaltacağı için daha cok çalışabilmenize olanak sağlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• spor yapmıorm direk yiyecek içecek terchmi sölesem olmaz mı:D

0|0
    0|0
  • tabikide su onun kadar başka yararlı bişi yoktur buz gibi içtiğimde tüm yorgunluğum gidiyor sanki ferahlıyorum oda yeterli :D

0|0
    0|0
  • spordan sonra çok yorgunsam atom yapıp içiyorum. eğer az yorgunsam ice tea limon. ama her halukarda poweraide kullanıyoruz. kickboks ağır spor :)

0|2
    0|0
  • Spordan sonra sadece su içmek bana yeterli geliyor. Ve tabi mentollü bir şekere hayır diyemem. Nefes açmak için ok iyi geliyor.

0|0
    0|0
  • yağsız süt çünkü yağ yakımına devam ettiriyormuş onun dışında su spordan sonraki 2 saat boyunca başka birşey yiyip içmemeye özen gösteriyorum

0|0
    0|0
  • Spor yapsaydım su yada meyve suyu tercih ederdim..

0|1
    0|0
  • Spor sonrası yediğim lokmalar boğazımdan geçmiyor :/

0|1
    0|0
  • sadece su içerim

0|0
    0|0
  • spordan sonra kahve ya da süt içerim:)

0|0
    0|0
  • powerade mavi :)

0|0
    0|0
  • yıyecek olarak muz ye..

0|0
    0|0
    • neden özellikle potasyum giderici

• spor hocam bana voleybol ounadıktan sonra muz yıyın derdı sanırım ıcındekı sekerle ılgılı

• Kışın en lezzetli meyvelerinden biri olan muz krampları azaltır, tok tutar, kan basıncını arttırır ve enerji verir. Spordan sonra muz harika bir besin kaynağıdır. Potasyum ve elektrolit yönünden son derece zengin olan muz, spordan sonra yiyebileceğiniz en iyi besinlerden biridir.

Mide sağlığı açısından da oldukça faydalı olan muz içerdiği diyet lifleri de tüm sindirim sisteminin sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Keyif verici bir meyve olan muz strese karşı dayanıklılığı da artırıyor.

Besin değ

• spor ardından yenmez -icilmez bir sey, illaki icilecekse soda icilmeli

0|0
    0|0
    • susuzluktan kıvran o zaman ne diyeyim

• kombo menü zaten bu . işe yaraması sevindirici :)

• yemek cok onemli ama.eger amacın zayıflamak icin spor ise, hafif kahvaltıdan yarım saat sonra spora baslamalısın, spor ardından icecek sadece soda icmelisin, cok acıktınsa 15-20dk sonra 1 elma yiyebilirsin + 3 ana 3 ara, top.6 ogun sart

• spor sonrası süt tercih etmeli.metobolizmayı daha çok hızlandırıyor

0|0
    0|1
    • Süt ve süt ürünlerinde laktoz var sindirimi hızlandırmaz yavaşlatır..

• kimse kimseye çakamaz arkadaşım,yanlış bilgi varsa düzeltilir.laktoz sayesinde kan şekeri kontrolünü sağlar.Süt ve yoğurtta CLA dediğimiz yağ yakıcı bileşikler bulunmaktadır.Egzersiz yaptıktan sonra süt içilmesi, soya veya karbonhidratlı içeceklere göre kas yapımını daha fazla artırırken, daha çok yağ yakılmasını da sağlıyor.

• laktozun kan şekerini yükseltme süresi diğer şekerlere göre daha uzun sürelidir,yüksek tutmasıda daha uzun sürelidir.Cla süt ve süt ürünlerinden yeteri kadar temin edilemez malesef temin edebilmek için çok fazla alınması gerekiyor.Egzersizden sonra süt içilmesi yavaş bir sindirime,vücuda uzun sürede geçicek proteine,yavaş yükselicek bir kan şekerine tekabül eder buda kan şekeri zaten düşmüş ve katabolik etkiye girmiş vucutta kas kaybı demektir..Bu ürünler gece veya sabah tercih edilmeli,edilir..

Erkekler Ne Diyor 24

• Ne tür spor yaptığına bağlı. Vücut gelişimi, yüzme ise portakal suyu veya nar suyu. Hele portakal çok iyi gelir.

Kavundan bahsetmişsin. Kavun ile beraber yediğin besin miktarları ne ise kavununda o anlık besin miktarları diğerine bağlıdır. Yani misal olarak et yiyorsun. Et negatif yüklü olsun, kavun ise nötr yüklü. sen negatifi yedikten sonra nötr yüklü besin yediğin zaman, o nötr yüklü besinde kendisine negatif besin değerlerini çekecektir ve bir nevi cila niyeti olacaktır :)

0|0
    0|0
  • Yaptığın sporu bilmiyorum ama genelde antrenman sonrası hemen kan şekerini kısa sürede yükselticek basit şeker,basit karbonhidrat alman gerekiyor,en fazla yarım saat sonrada iyice beslenmen gerekiyor.

Ben sezon zamanı, soğuk su,protein tozu,çilek,muz, ve birazda çikolata parçalarını karıştırıp içerdim

0|0
    0|0
  • Salep,türk kahvesi şalgam bu tür şeyler beni kendime getiriyor :D İşin espirisi sadece soğuk olmayacak şekilde su içiyorum.Diğer içeceklerin muhteviyatı çok karışık.

0|0
    0|0
  • sabah kahvaltısında 10 adet yumurta beyazı yiyiorm ballı süt içiyorm ardından 100 adet mekik cekiyorm böylece saglıklı eritiyorm öglen tavuk akşam et balık gibi şeyler yatmadan öncede pilav türü şekerli yogurt yiyorm ve oldukca vucudum fıt evde calıştıgım halde vucudum baklavalar mevcut :)

0|0
    0|1
    • o kadar yiyipye 100 mekikle nasıl şişmedin hayretler içerisindeyim dostum :) bu arada protein için yumurta yiyorsan ki beyazını yiyorum diyorsun sanılanın aksine proteinin %30-40ı sarısında ...

• dostum sen msn versene sana vucudumu gösterem ergen kimmiş gör bakalım

• akıl yaşta değildir bastadır

• valla ben sadece su içerim .

0|0
    0|0
  • powerade mavi ,yada ayran

0|0
    0|0
  • 150 GRM tuzsus yagsız lapa 300 gr kadar tavuk salata light yogurt zero

0|0
    0|0
  • Su

0|0
    0|0
  • Brokoli, ıspanak . Ve protein verici kişiye göre yiyecekler . Süt iyi olabilir .

0|0
    0|0
  • Protein tozu... spor öncesi su ile spor sonrası süt ile :) Sanki şekersiz nesquick içiyorum... :D

0|1
    0|0
  • Süt - 1 avuç fındık fıstık - 2 elma - 1 kase yoğurt

0|0
    0|0
  • redbull kanatlandırır.

0|0
    0|0
  • vişne kiraz suyu türleri birebir kanıtlanmış içecekler redbull paworade uzak dur hele amatörsen aman

0|0
    0|0
  • limonlu soda sadece

0|0
    0|0
  • 1 adet muzlu ve çilekli protein bar.olmadı çilekçi süt yanına muz filan.

0|0
    0|0
  • spor sonrası kurt gibi aç oluyorum ne bulsam yapıştırıyorum.

0|0
    0|0
  • Portakal suyu içerim

0|0
    0|0
  • muz , süt

0|0
    0|0
  • bir yerde okudum kahve içiyorum o yüzden

0|0
    0|0
  • Su

0|0
    0|0
  • sadece içecek

0|0
    0|0
  • bir dilim hindistan cevizli antep baklavası :)

0|0
    0|0
  • spordan sonra daha duşa girmeden yiyeceegin bir dilim kavun yada bir tane muz olmalı ki, antrenman sırasında düşürdüğün kan şekeri seviyeni dengelesin. Sonrasında ise mutlaka proteinli gıdalar tüketmelisin. Antrenman sırasındaki yorulan çalışan kasların onarılmak ve beslenmek için proteine ihtiyacı vardır, kaslar proteinden oluşurlar. Bir çok insan yıllarca spor yapmalarına ragmen, şişerler ama asla belirgin kaslara ve net bir görüntüye kavusamazlar, kaslarının üst tabakaları hep yaglıdır, derileri kalındır. Bunun en büük nedeni yanlış beslenme. Herkesde şöyle bir inanış mevcut, ya ben ne kadar çok spor yaparrsam o kadar yerim :)) hayatınızda şeker olmamalı. Örnegin günde 3 antrenman yapan profesyonel sporcular bile asla şeker tatlı yemezler. sadecee belli serbest günleinde minicik bir parça.

antrenman sonrası ozellikle insanlar makarna pilav gibi karbonhidratlı yiyeceklere ve fruktoz degerler yüksek meyvelere yüklenirler, bu inanılmaz yanlıştır. O aldıgınız her bir gram fazla fruktoz ve karbonhidrrat vücudunuzun şişmesine ve yag oranınızın yükselmesine , laktik asitlerin liflerde birikerek kasların gelişiminin önün geçmesine neden olur. Spor sonrası kesinlikle yagsız proteinli gıdalar tercih edilmeli. Eğer illahaki karbonhidrrat tüketilcekse antrenmandan once tüketilmeli ki, antrenman sırasında enerji ihtiyacınıza destek olsun.

Sporun yüzde 30 u antrenman yüzde 70 ise düzgün beslenme ve yeterli dinlenmedir.

0|0
    0|0
  • ne yalan söyleyeyim sütle protein tozu

0|0
    0|0
Yükleniyor...