6 da akşam yemeğimi yedim 9 10 gibi spor yapsam olur mu?

6 da akşam yemeğimi yedim 9 10 gibi spor yapsam olur mu?
bir de arkadaşlar sabahları kahvaltıdan önce mi sonra mı yapılmalı? açıkcası ben sabahları ölü gibiyim hayatta spor yapamam :D bunu sadece akşamları 9 10 gibi yapsam olmaz mı?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ne. zaman yaparsan yap yeter ki yap

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sporu istediğin saatte yapabilirsin tabi fakat akşam vakti hem bedenen hem zihnen yorgun olunduğu için sabah yapmak daha iyi. Yemek olayinda da spordan en erken 1.5-2 saat önce yemelisin. Kahvaltıyı spordan önce yapmalısın, aç karnı spor yapılmaz, spor sırasında vücut o yediklerinden aldığın proteine ihtiyaç duyuyor çünkü.

1|0
    0|0
  • Olur olur.

1|0
    0|0
  • Aradaki 3-4 saat boşluk çok önerim 8 civarı başlamandır

1|0
    0|0
  • kilo vermek istiyorsan sabahları glukagon düzeyin yüksek inüsilin az olacağı için kilo kaybın maksimum düzeyde olur yalnız kas da yağla beraber yakılır ki bu gün içinde yaptığın spordaki yakımdan daha fazla olur yine. sporu takiben glikoliks indeksi düşük gıdalarla kahvaltını et ve az ye ama sık ye. Şöyle ki inüsilini bir anda arttırırsan bu sefer yıktığın kas sana çoğu yağ olmak üzere geri dönecektir. google amcaya glikoliks indeksi yazarsan sana besinlerin değerlerini gösterir zaten.
    Özet : kilo kaybı için sabah aç karna egzersiz yap. Kahvaltıda protein ağırlıklı ve beyaz ekmek olmadan beslen. Tıka basa doyma her 2 saatte bir atıştır.
    Not : Sporda amatörüm ama sağlıkla ilgili bir okul okuyorum güvenebilirsin :)

0|0
    0|0
    • ay seni bulduğum iyi oldu o zaman :D sabahları çok halsiz oluyorum ama? hem işe giricem o yüzden tam akşam 9 10 gibi sporu yapabilicem. yemeğin üstünden bayaabi saat geçmiş oluyor bu benim canımı sıkıyor. max. 2 saat sonra yapılır diye biliyorum.

• Yulaf ezmesi ve protein tozuyla protein kek yap çayla hatta kafeinle otur ye az az :D hem kafein metabolizma hızlandırır. Çaydaki teofilin de aynı etkiyi yapar ama kafein kadar etkili değil :)

• her sabah aç karnına bir büyük bardakla sade kahve içiyorum zaten :D yok o dediklerini yapamam fazladan bir şey yemek istemiyorum korkuyorum :D spordan 10 dakka önce fındık falan yesem? ya da sonrasında?

• olur

1|0
    0|0
  • Gayet makul

1|0
    0|0
  • 6'da yemek yediysen 7 bucuk gibi yap, biz öyle yapıyoruz antremana başlamadan önce, kesinlikle kahvaltıdan sonra yap.

0|0
    0|0
  • olmaz spor erken yapılır. akşam 6 da yapsan olurdu yinede yap olsun

0|0
    0|0
    • ama 6 gibi yemeğimi yiyorum anca 1 2 saat sonra çıkabiliyorum. sitede koşacağım o yüzden etrafta kimse olsun istemiyorum.

• yok çoluk çocuk oyun oynuyor diye :D

• boşver boşver. spor her zaman iyidir.

• Spor aç yapılır ve spordn snra bşy yenilmez

0|0
    0|0
    • aç mı? yemekten 1 2 saat sonra da yapılıyor diye biliyorum

• spor ne aç ne tok yapılır. yemekten 2 saat sonra yapılmalıdır.. eğer sen aç yapıyosan yanlıs yapıyosun dostum

• di mi aynen. çünkü o zaman kas yakılırmış. tok olmam lazım ki önce protein sonra yağ yakılsın.

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben sporu sabah yapmayi tercih ediyorum ve ne ac ne tok sadece bayilmayayim diye hafif bir sekilde yiyorum mesela cok az nesfit uzerine aaz bir sut. Ya da muz falan tercih ediyorum. Aksam falan yapacaksam yemekten 2saat sonra gidiyorum spora

1|0
    0|0
  • Genel olarak sabah yapılır ama farketmiyor. Bende akşamı severim akşam yapıp duşu alıp miss gibi yatağa girmek çok seviyorum..

0|0
    0|0
  • Ömce kahvaltı yapsan daha iyi olur

0|0
    0|0
    • sence akşam mı iyi sabah mı?

• Bilemiyorum canım, yanlış bilgi vermek istemem

1|0
    0|0
  • valla 9 dan sonra insanda ağırlık oluyor yap ama sen bilirsin

0|0
    0|0