Robben Ronaldo dan daha iyi bir futbolcu değil mi?

Arkadaşlar sizce de Robben ronaldo dan daha iyi bir futbolcu değil mi? Tamam eskiden Ronaldo çalım malım atıyordu ama şimdi futbol adına zevk veren hiç bir hareketini görmüyorum neredeyse.. Robben ama çok başka. Topu defanstan alır sürer gider gol atar. Ya da pas arapas çalım ne ararsan var adamda. Tek sorunu onun kadar gol atmıyor. Sizce hangisi daha iyi?

• Robben
    11% (12)24% (112)22% (124)Oy Ver
  • Ronaldo
    89% (95)76% (357)78% (452)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|139

En İyi Erkek Görüşü

• ronaldo gole bakılarak yorumlanıyor neredeyse tüm oyun onun üstüne ve dünyanın en iyi kadrosunda oynuyor şu anda aslında robben daha fazla fark yaratan bir oyuncu ronaldo lebron james gibi her zaman sorumluluk almayabiliyor tabi bu benim düşüncem

0|12
    1|11
    • En çok katıldığım yorum :)

• ben katılmıyorum panpa ters giden bir durumda sorumluluk ronaldo'ya ittiriliyor bana göre portekiz milli takımında da ronaldo'ya ittirilmişti ama portekiz milli takımı bunu kaldırabilecek oyunculara sahip değil bunun en güzel örneği almanya portekiz maçıdır (pepe kırmızı görüğü maç dünya kupası 2014) ronaldo sinirinden ağlamıştı neredeyse ne kadar ronaldo sorumluluk almaya çalıştıysa da almanya gözüne gözüne vurdu portekiz'in ve portekiz 10 kişi kaldmıştı, ama real madrid'de öyle değil ronaldo oynayamadı mı bale çıkıyor sahneye bale çıkamadı mı ramos çıkıyor :) bunun da en güzel örneği ATL. MADRİD- REAL MADRİD Şampiyonlar ligi finali ;)

• bana göre bale samimi söylüyorum daha etkili, sonuçta arjandinde de di maria dışında iş yapan adam yoktu messi tek başına oynadı

Kızlar Ne Diyor 16

• Tabi ki Robben daha iyi

0|4
    0|3
  • Ronaldo der ve susarım

1|5
    0|2
  • ronaldo dünyanın en iyi futbolcusu ikinci messi üçüncüde robbendir tartışmasız bana göre öyle

0|4
    0|4
    • Messi ve Robben Ronaldo dan daha iyidir. Gerçekten bak tarafsız izle görürsün :)

• Messi dünyalı değil ki dünyanın en iyisi olsun.. Sizde haklısınız.

• En iyisi ronaldo a. k siz neyin kafasındasınız

• Robben efsanedir 👑✌️

0|3
    0|3
  • Ronaldo

0|6
    0|1
  • Robben daha iyidir diye düşünüyorum. Zaten Ronaldo fazla ukala geliyor bana nedendir bilinmez. Messi ve Robben tek geçiliiir.:)

0|2
    1|8
  • 2004-2008 arası robben mi şimdiki robben mi :D

0|1
    0|0
    • Her zamanki Robben ;)

• Robben her zaman iyiydi. Şu anda ama çok çok iyi. Sen 30 yaşında 37 km hızla depar atan bir futbolcu gördünmü. Ve o deparın sonunda ispanya gibi takımla dalga geçer gibi gol atan bir futbolcu. Bu adam hep iyiydi. Ve yaş ilerledikçe kötü olması gerekirken daha iyi oluyor bu adam

• senle tartışma gereği duymuyorum :D

• ronaldo.

0|0
    0|3
  • Ronaldo

0|0
    0|2
  • Her türlü Messi gerisi hikaye

0|4
    1|7
  • Ronaldo

0|0
    0|2
  • Robben'ın iyi olduğunu söyleyebilirim, ama Ronaldo ile kıyaslanamaz bence.

0|0
    0|1
    • Valla ben kıyaslıyorum. Hem sadece bende değil dünyada çoğu kişi kıyaslar bu iki futbolcuyu. :)

• ronaldo.

0|0
    0|2
  • Degil

0|0
    0|1
  • ronaldo efsane

0|0
    0|1
    • Bencede futbolu bıraktıktan sonra efsanelerden biri olacaktr

• Robben çalım atmıyor Robben yan çalım atıyor buna çalım denmez diyenin futbol bilgisi sorgulanır.
    Ancak boş kale topçusu ve penaltıcı demen senin tipik bir messi'ci olduğunu gösterir.
    messi 2012 yılında 15 penaltı golü var.
    Ayrıca messi'yi izleyenler bilir habire yan çalım ve altı pas golü dışında hiç bir seyir zevki vermiyor.
    Şut gol ortalamasına bakarsak. Ronaldo ceza sahası dışından şut çekiyor ancak messi altı pastan şut çekiyor.
    Hatta sen bunu da bilmezsin messi geçen sezon sakatken onun mevkisine Sanchez'i geçirdiler adam gol krallığına girdi bir anda. Yani burada sistem konuşuyor o sisteme Ba, Emenike, Sow gibi oyuncuları sok onlarda gol krallığında oynar rahat.
    Neyse Ronaldo ile Robben karşılaşmalarını diyorsan geçen sezon bunun vs'sini izledik. Robben Coentrao'yu geçemiyordu hatta o maçta etkili şutu bile yok 1 tane şut çekebildi o da dışarıdaydı zaten.
    Bu arada hiç dikkat ettin mi bilmiyorum ama Ronaldo 2012 ye kadar çalım vs. atıyordu baktı bu iş böyle olmayacak tıpkı messi gibi altı pastan gol atayım demeye başladı ve dikkat ettiysen son 2 sezonda messi'yi ezdi geçti. Bu sezonda önde açık ara hemde. Yani bu kadar fanboyluk yapmayın messi'nin tarihi boyunca attığı gollerin %90 ı altı pas %5 i penaltı geri kalan %5 i frikik, ceza sahası dışı ve normal gollere girer.

0|10
    0|1
    • ulan ne yazdı be

• Bence sen benimle yarışabilecek düzeyde değilsin.

Aaa bu arada o dediğim 2 takım derbi değil. Futbol bilgin çok vasat çocuk. Yarıştıracak değilim diyorsun ama bir şey bildiğin yok. Senden kat kat iyi biliyorum sen parkta oynarken ben futbol izliyordum.

• Bu arada ergen çocuk memeli diyebilirsin ama senin gibi bamya beyinli değilim penisin bir bamya beynininde pek farkı yok..

Erkekler Ne Diyor 138

• Fanatik Madrid'liyim. Türkiye liginden takım tutmam ama yıllardır Madrid'li olan birisi olarak şunu söyleyebilirim, Robben'i izlemesi çok daha keyifli. Ronaldo'ya karşı bir hayranlığım yok. Messi mi? Ronaldo mu? deseler Ronaldo derim orası ayrı ama Robben bambaşka. Teknik olarak Ronaldo'dan daha üstün. Fizik olarak tabiki değil.
    Robben'in Madrid'de olduğu zamanlar onun tek başına Pellegrini'nin Madrid'ini sırtladığı maçları bilirim ben. Ronaldo'nun hiç o kadar mücadele ettiğini görmedim bu zamana kadar. Keşke halen Madrid'de olsaydı...

0|1
    0|0
  • Ronaldo sezonda 55-60 gol 20-25 asis yapıyor, Robben 15-20 gol atıyor, 10-15 asist yapıyor. Genel sezonlarına baktığımızda Ronaldo kariyerinde 463 gol atmış, Robben 193.

Bu sezon istatistikleri Ronaldo 36 gol, 17 asist - Robben 12 gol, 4 asist. ve bilmiyorum farkında mısın Ronaldo 3. kez Ballon d'Or kazandı. Sonuç olarak Ronaldo Robben'in 3-5 katı istatistiklere, kupalara ve ödüllere sahipken, Robbenle kıyaslanması imkansız. Bu kıyaslamayı yapabilecek kişinin futbol bilgisi Pes'ten ibarettir ki orada da Ronaldo daha iyi :) ayrıca "iyi futbolcu" iyi çalım atan demek değildir ;)

0|2
    0|1
    • iyi futbolcu çok gol atanda değildir. Takımına maç kazandıran maç kurtaran futolcudur iyi futbolcu. O zaman senin dediğine göre Gerd Müller gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. Çünkü 500 e yakın golü var kariyerinde belkide geçmişti tam bilmiyorum. Ama maradona pele ondan daha iyi bir futbolcuydu. İstatistiklere bakıp konuşma ayrıca ronaldounun o gollerinin kim bilir kaçı penaltıdan. ve takım ronaldoya çalışıyor bunu hepiniz biliyorsunuz

• Bide demiş ki, Gerd Müller ahsgdjasdasd olum Pele reis, Gerd Müllerin kaç katı gol attı sayabiliyomusun. d. d. d

• ZeBrandon kardes seni tebrik ederim çünkü yorumlarının her metrekalesine katılıyorum bence soran kisiyi fazla kaideye alma robbeni dünyanın en iyi futbolcusundan (ronaldo) iyi sanıyo :)

• Ronaldo

1|1
    0|1
  • kızlar popülerliğe göre bilmeden sallamalı ronaldo yazmışlar. ama robben çok daha müthiç yırtıcı bir oyuncudur. bencil değil diye ve dediğin gibi oyun onun üstüne oynanmıyor diye o kadar gol atmıyor ama daha iyi oyuncudur. ronaldo ise topa sert vurabilen iyi kafa golü ve penaltı atabilen bir oyuncu. 10 sene öncede sorsaydın eski ronaldomu daha iyi oyuncu yoksa backem mi? diye bu sefer bu kızlar bachkem diyeceklerdi :)

0|1
    0|0
    • Aynen kardeş sonuna kadar haklısın. Kızlar işte ne beklersinki :)

• Haklısın :D Messi taraftarı olsamda Robbende güzel paslar çıkarıyor

• futbolu özetlerden izleyen, popülariteye bakan insanlara bunu anlatamazsın. futbolla yatıp kalkan adamım 2 sene öncesine kadar ronaldoyu deli gibi sever onu eşsiz bulurdum ama objektif bakınca ronaldonun aslında ne kadar çok abartıldıgını sahada hiçbişi yapmayıp sırf messiyle yarışmak için istatistik kastıgını çok iyi anladım. o adamın takım filan umrunda değil tek derdi gol atıp istatistik kasmak ne adam geçer, ne takımı yönlendirir, ne takımın temposunu ayarlar, ne ara pası atar, ne pas oyununa katılır sadece yürüyerek gol kovalasın. Robben ronaldoyu teknik olarak çarpar çarpar böler.

0|1
    0|0
  • Robben önceden iyi çalım atıyordu ama şimdi bilerek çalım atmıyor. Ronaldo ise bu aralar çalım atmamaya başladı. İkiside gerçekten çok iyi ama Real Madrid iyunu Ronalda üzerine oynuyor bu da Ronaldo için avantaj. Robben ise yaşlanmasına rağmen at gibi koşuyor. Bence Robben daha iyi

0|1
    0|0
    • Adam yaşlandıkça daha hızlanıyor değişik bir adam aynı zamanda

• ronaldo nun madride takım arkadaşlarına bak hepsi yıldız ve iyi bir takım adamlar golü ve pozisyonu hazırlıyorlar. ama milli takıma bak ronaldo orda pek etkili olabildimi dünya kupasında ama robben hollandayı sırtladı. hollandanın kadrosuyla portekizin kadrosu arasında pek fark yok aslında. ronaldo munnited da oynaarken kanat oynardı adam geçerdi dripling yapardı ama şimdi pek çalım atarken göremiyoruz.

0|1
    0|0
  • Dünya futbolunda teknik ve hız kriterlerine göre kıyaslama yapılır. Şunları söyleyebilirim;
    -Robben Ronaldo'dan daha çalışkan bir oyuncudur.
    -Ronaldo, Robben'den daha hızlı ve gole daha yakın bir oyuncudur.
    -Robben ve Ronaldo ters ayak kanat oynadıkları için hızlarını eşit olarak değerlendirebilirsiniz, Ronaldo daha hızlıdır (patlama gücü daha yüksek).
    -Ronaldo, fiziksel güç olarak Robben'den daha sağlamdır.
    -Robben'in asıl verimi, ancak takım-set oyununda alınır, Ronaldo daha bireysel bir oyuncudur.
    -Ronaldo fiziki olarak Robben'den daha kolay kondisyon tutar.
    -Robben Ronaldo'dan daha az egoist ve daha fazla sportmen bir oyuncudur.
    -Ronaldo, Robben'den daha fazla ivmeli sprint atar.
    -Robben, playmaker (oyun kurucu) kanattır (AMR), Ronaldo kanat-forvettir (LF).
    -Robben, kapanan ve sert oynayan takımlara karşı etkisiz kalır, Ronaldo zaten bu tarz takımlara yaptıklarıyla ünlenmiştir.
    -Ronaldo, Robben'den daha teknik ve bileklerine hakim bir oyuncudur.
    -Ronaldo, mental olarak Robben'den daha dayanıksızdır, gergin maçlarda kolaylıkla kart görür. Robben bu konuda daha profesyoneldir.
    -Robben, Hollanda ekolüyle yetişmiş, Ronaldo Portekiz ekolüyle yetişmiştir. O nedenle, birisi kanat forvetlerin asıl işi yaptığı (Ronaldo-Nani) santraforsuz Portekiz, diğeri takım oyununun ve konsantre futbolun önem kazandığı Hollanda futboludur. Net bir biçimde kıyaslama yapılamasa da, genel durum bu şekildedir.

0|0
    0|0
    • Ronaldo robbenden hizli mi? Bak istersen 37 km lik hiziyla en hizli futbolcu kim. Robben sadece ronaldodan değil dunyadaki butun futbolcular arasnda en hizlisi

• Ronaldo yu izlerken zevk almıyorum ama dünya kupasında hollandanın her maçını robben için izledim. Teknik verileri boşver. Robben bana göre Messi'den sonraki 2. futbolcudur. Çünkü Ronaldo Portekiz'de oyun oynayamıyor. Oyunu arkadaşları kuruyor ronaldo son dokunuşu yapar teknik olarak bakacak olursan ronaldo gol adamı. Robben golü sağlayan ilk adım...

• Saygım var, bunların hepsi kişisel görüş. Ben, burada Robben ya da Ronaldo taraflı bir görüş beyan etmedim zaten. Teknik araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilere göre çıkarımlarda bulundum. Soruyu soran arkadaş yanıtlamış 37 km/h diye, onu bilmiyordum, onu da dahil edelim sıkıntı yok :)

• https://www.youtube.com/watch?v=iw5kNHbmSuc bu videodaki robben izledikten sonra bişey diyemedim açıkcası ama ronaldo hani sadece futbolcu degil çok yardımsever altın ayakkabı kazanmıştı gol kralı oldugu için onu filistine bagışlamıştı formasını bir tane futbolcuya vermemişti adını unuttum şmdi futbolcunun ama adanalı ronaldo var onun için o kadar ugraştı polislerle falan içeriye kadar girdi ronaldoya ulaştı formasınıda aldı sarıldı yani

0|1
    0|0
    • Videodaki sıralama yanlış :) Neyse dediğin gibi. Ronaldo nun Türkiye de çok sevilmesinin nedeni yaptığı yardımlar vs. dir. Öteki oyuncularda yardım yapıyor ama medya bu kadar söz etmiyor işte

• Aynen ve en çokta robben i bu yüzden takdir ederim. maşallahı var

• maşallah :)

• Robben biraz bencil oyuncu olsada dikine cok iyi oynuyor.. ancak fazla zorluyor.
    hepsi bu

0|1
    0|2
    • Ronaldo nun artık gol atma şekli ya penaltı ya da boş kale :) Son bir kaç seneye bak yüzde seksenden fazlası attığı gollerin öyle.

• arkadaslar gs de buraga oynuyo herkes golcusune oynıcak mantıklı olan bu degılmı adam gıtsın casiasa mı oynasın :D masallah adam her sene bos kaleye gol atıyo ama madrıd gibi bir klubte

• Reymond. ! ronaldo kanat oyuncusu sözde. ve kanat oyuncusuna asist ikinci planda kalır. brinci planda dediğin gibi forvet olmalı ve realinde forveti benzemadır. Gelgelelim benzema bile senede onlarca asist ronaldoya yapıyor. Eğer yapmazsa ne olur biliyormusun. Ronaldo sinirlenir ve senin takımdan gönderilmen an meselesi olur :)

• 0|2
    0|1
  • ronaldo medyanın en iyi yaptığı bir oyuncu halbuki dediğin gibi robben bence de daha iyi. adamım o :)

0|1
    0|0
    • Aynen kesinlikle öyle :)

• Ronaldo nun yavaş yavaş havası söner bu sezon sonlara doğru. Adam geçen gun gol atamadı diye hırçınlıktan milleti tekmeleyip yumrukladı. Seneye artık medya da bişey yapamaz ronaldoya :D

• bekleyip görmek lazım :)

• Robbenin sistemi güzel

0|1
    0|1
  • Robben

0|1
    0|1
    • Aynen. Tartışmasız hemde.. :)

• tüm takım ronaldoya oynuyor real gıbı takım benım uzerıme oynasa ben de gol kralı olurdum asdf roben iyidir

• Aynen kardes sonuna kadar katiliyorum

• Ben yine politik bir cevapla şu an tuttuğum takımda hangisini görmek isterim olarak bakıyorum :) Robben mi Ronaldomu ikisinide isterim ama illede biriyse Ronaldo derim ama Messi hepsinden iyi.

0|1
    0|0
    • Takımın heryeri iyiyse ve forvette eksik varsa bende ronaldoyu alırım. ama takım kötüyse ben Robbeni alırım tartışmasız. çünkü robben tek başına maç kazandıracak bir futbolcu :)

• Orası öyle bende kararsız kaldım zaten ama gol yollarında etkili diye Ronaldo yazdım yoksa ikiside çok iyi ama bir Messi değil :)

• Aynen Messi nin maşallahı var :)

• Robben tabi ki de iyi ama göz önünde olmayışı ve Yakışıklı olmayışı onu popüler yapmadı :S

0|1
    0|1
    • Medya sağolsun ronaldoyu şişirmekten robbeni göstermeye fırsatları olmuyor ama yakışıklı değil orası doğru :D

• Gerçekten bak neden bir hakan şükür ilhan mansiz kadar çok konusulmadi dünya kupası maçında? :O 2 kez forma giyen ilhan mansiz dünyada hayranları oldu ama bir hakan şükür değil. ... Hakan Şükür kabiliyeti ilhan mansiz yakışıklıligi eşittir RONALDO. .. ;-)

• şunu robben yapsın da göreyim

1|0
    0|2
  • Ronaldo artık bambaşka birşey oldu takım komple ona oynuyor bütün ceza alanındaki toplar ortalarda ona atılıyor o yüzden bu kadar gol atıyor bence kesinlikle yetenek olarak MESSİ değil

0|1
    0|0
  • Yalniz ben sunu anladim siz tarafsiz bakmiyosunuz Robbenciler. siz robbenin tarafindan bakiyorsunuz herseye. Kainatin en iyi futbolcusu olur size gore robben. Altin ayakkabiyida robben almaliydi. Iyi oyuncudur ama bir ronaldo etmez. Ronaldonun sutlari dahi yeter goz zevji icin.

0|1
    0|0
    • Vay arkadaş dünden beri Robbencimi olmadık Messicimi olmadık demba ba cımı olmadık. Ronaldoyu beğenmedik diye herkes yapıştırdı bişey :) Biz sadece futbolu objektif olarak izliyoruz ve bende diyorumki Robben in futbolu Ronaldo nun futbolundan kalite ve seyir zevki açısından daha iyi. Bu yüzden herkes bir laf diyor biri sen anlamazsın diyor biri gelmiş attığı gollerin sayısal verilerini koyuyor. Arkadaş ben zaten adama az gol atıyo dmedimki :D

• Robbenciler derken kastim bolmek degil insanlari ama fark ettigim senin yorumda bahsettigin gibi masumca bir fikir sunmaktan ote :) Eksileri artilari olsada genelleme yaparsak cok buyuk ihtimal robben dunyanin belkide en iyi futbolcusu , yasayan efsane falan olur sizin gozunuzde :) Ben bundan bahsediyorum. robbene inanmislik var o yuzden kim ne derse desin robbenden kopamamak var :)

• Hiç biri

0|1
    0|0
  • sen öyle diyorsan öyledr knka :D

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • Benzer özelliklere sahip Ronaldo mu Messi mi gibi değil güzel soru :)
    Bence Ronaldo çünkü senin aksine Ronaldo en az Roben kadar top sürüp çalım atmanın yanında sadece attığı goller bile Robenin yaptıklarından fazla zevk veriyor 30 metreden bir füze görünce öfff yine ne astı demekten alamıyorum kendimi. Ayrıca dediğin gibi attığı gol sayısına bakarsak nerdeyse her maç 2 gol izliyoruz :)

0|1
    0|0
  • Son zamanlarda ronaldo kafa topları olsun frikikleri olsun (gerçi son zamanlarda düşüş yaşıyor ama) hızı olsun
    robbeni çok severim bileklerine çok hakim bir futbolcu plaselerinide çok severim ama ronaldo alır depar diyorsan ise robbenin videosunu izlemedim ama balenin inter maçında maicon'un feleğini şaşırtmıştı o zamanlar kanat oyuncusuydu sol kanat bek falan forvettende realde sağ kanat oldu sol ayaklıları çok severim di maria gibide ayağının içini dışını çok iyi kullanır çalım beceriside var ayak dışı denilince aklıma Quaresma geldi onada selam olsun özledik be q7 :D baya destan yazdım be :D

0|0
    0|0
    • Robben i izle ona gore tartisalim bu konuyu :D

• O deilde rakibide Robbenin ne yapacagini biliyor ama yinede karsi koyamiyorlar ona :D

• Bu yüzden onlar böyle büyük klüpteler ve bizler onlara hayran kalıyoruz

• Biri Ferrari biri tofaş Robben iyi oyuncu Munihe cok sey kattı tartismasiz ama Ronaldo bir star fiziğini iyi kullanıyor Akıllı ve esnek oyuncu ha ayrıca laliga oyle kolay bir lig değil robben oldukca bencil oyun oynuyor. Söyle birseyde varki bir macta kim iyi onyadı diye sormazlar kim yendi diye sorarlar. Ronalda candır

0|1
    0|0
    • Robben ronaldodan daha esnek ve daha hızlıdır kardeş. Görende sanarki bayern her maçını kaybediyor. bayern aylardır maç kaybetmeyen bir takım. ve la liga kolay bir lig dir. real barça atletiko dışında her takım kolay lokmadır.

• Senin görüşün sonuçta. bana görede robben daha iydr. Sağol yinede görüşünü bildirdiğin için :)

• Bencede ronaldo daha iyi laliga bundesliganın çok az altında kalabilir ama ronaldo zaten şampiyonlar ligindede çok iyi ve geçen sene tüm zamanların bir sezonda en çok gol atan ismi oldu bu senede Lalapaşa rekora koşuyor ayrıca dünyanın en iyisi

• Kesinlikle daha iyi bence...

0|1
    0|1
  • Katılıyorum sana robben dunya kupasında yaptıklarına bakarsak tabi , ancak robben real Madrid'de oynasaydi Ronaldo dan iyi olurdu bana göre bu yüzden Ronaldo

0|1
    0|0
  • sabri varken polemiğe girmem

0|2
    0|0
  • robben yetenek ronaldo çalışma

0|1
    0|1
  • bence ronaldo adamın istatistikleri yetiyor zaten çoğu futbolcuyu ezmeye... tamam futbol sadece skordan ibaret değildir tabiki fakat oynadığı futbolda bana her zaman güzel gelmiştir... robben de iyi futbolcu tabiki o plaseleri çalımları ama ronaldo kadar olduğunu düşünmüyorum... konuyla alakalı değil ama neymar bir kaç sene sonra hepsinden iyi olacak estetik oynuyor skorda yapmaya başladı... en sonda bana sorarsan benim izlediğim en iyi futbolcu ronaldinho ve Ronaldo Luís Nazário de Lima

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    108
Yükleniyor...