Savaş çıksa kimler gönüllü olarak katılır?

Son günler de hiç bir sorun yaşamadığımız komşularımıza (Suriye,İran ve hatta Rusya) karşı savaş naraları atılır oldu.En son ABD li cia başkanının ziyaretiyle beraber bu nara sesleri daha da yükseldi.Kimse istemez savaş çıkmasını tabii ama bir söz vardır bir deli yeter savaş çıkarmaya diye böyle bir şey olsa bu gereksiz savaşa kimler katılmak ister?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Orta Doğu'da En Son Bir Birini Vurmak İsteyen İki Ülke İran Ve Türkiye İkiside Birbirinin Dostlugunu Kaybetmek İstemez Tamam İt Dalaşı Yapılıyor İki Devlet Arasında Ama Savaş'a Dönüşecek Bir Durum Yok Aralarında Rusya Eski Askeri Güçünde Değil Bölünmüş Bir Milletin Ne Kadarı Savaşmak İsterki Her Kez Kendi Kafasında Surası Kesinki Füze Bakımından İki Devlette Bizden Hayli Hayli Üstün Ama Karadan Harp Yapılırsa ki Savaşlar Genelde Karadan Kazanılır Rusya Pek Şansı Yok İRan İle Türkiye İse Birbirini Bitirirler SAvaş Cıkarsa

0|0
    0|0
    • Rusya'yı küçümsemekle yanılıyorsun Rus ordusunu teknolojisini ve donanımını iyice araştırmanı tavsiye ederim.Ancak Rusya'nın savaşa katılacağını ben de düşünmüyorum Türkiye'nin böyle bir savaşta baş sponsoru ABD ve İngiltere olacağı gibi İran ve Suriyenin'de baş sponsorları Rusya ve Çin olacaktır.Savaş çıkarsa İran ve Türkiye birbirlerini bitirirler demişsin ki bu konuda tamamen haklısın ve amaçta bu zaten bölgedeki bu iki güçlü ülkeyi savaştırarak zayıf düşürmek ve sonrasında bölgeyi yeni başta

• olayı kavrıyorsun tebrik ederim.Maalesef şu an ki politika maceraperest Enver Paşa nın 1.Dünya savaşındaki politikalarına benziyor.O zaman da Rusya karşımıza alınmıştı .Arap devletleri isyana sürüklenmişti sonrası felaket oldu.Şu an katmerli felaket planlanıyor...

• Eninde sonunda bu savaş cıkarılacak devletin bu konuda cok kurnaz olması gerekiyor ama şu anda kadar saf olarak yanlış yerde duruyor bunun bize bilancosu agır olucagı kesin su ülkeye bir tane adam gibi adam bir devlet başkanı gelmedi gelemiyorda öyle bi hale geldikki kendi kendimizi vuruyoruz

Kızlar Ne Diyor 3

• Savaşa girmeden önce eğitim verirlerse neden olmasın...

Kimsenin önüne yem olmak istemem.

Gereksiz olduğunu da düşünmüyorum, savaş çıkmamasını isteyen insan birtakım konularda takılı kalmayıp ülkesi için çalışırdı.Olmayınca savaş doğal olarak gerekli hale geliyor.

0|0
    0|0
    • savaş insanın insanı öldürmesinin doğal,öldürmemesinin ise anormal olduğu bir ortamdır.Bir çok savaştan sonra kimse neden savaşıldığının cevabını bile veremez.Savaş sadece topraklarına ve canına kasıt edildiğinde meşruiyet kazanır (Kurtuluş Savaşımız gibi) şu an böyle bir ortam yok ve sen "savaş doğal olarak gerekli hale geliyor" diyorsan cephede sana başarılar dilerim...

• Sağ ol...

• ben isterim

0|0
    0|0
  • saçmalamayın ya.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• "Gönüllü olarak savaşa katılmak" diye birşey yok. Askere çağrılırsın ve savaşırsın. Çağrılmazsın ve savaşmazsın. "Ben elime silahı aldım. Size yardıma geldim" diyemezsin. Türkiye, bir kabile devleti değil. Bunlar, Libya'da, Suriye'de olur. Fakat, Allah göstermesin: Öyle bir durum olur ki; ülkemiz işgale uğrarsa (birinci dünya savaşı sonrasında olduğu gibi), bu millet kadınıyla erkeğiyle karşı durur, kenetlenir.

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun gönüllü olarak derken kast etmek istediğim yani canı gönülden isteyerek koşa koşa demekti.Ben şu an ülkeye karşı bir işgal girişimi yokken ve hatta komşu ülkeye karşı yapılan saldırılar maalesef bizim topraklarımız üzerinden lojistik destek görüyorken planlanan böyle bir savaş gereksiz ve meşru değildir diyorum dolayısıyla savaşın çıkmasını da istemem çıkarsa katılmakta istemem fakat tabii ki 1.Dünya savaşındaki gibi bir işgal olursa hürriyet için en başta da ben giderim

• ve ilave olarak diyorumki bölge ülkelerinin ve halklarının birbirleriyle herhangi bir husumeti düşmanlığı yoktur.Bizi birbirimize karşı kışkırtan ABD ,İngiltere gibi devletlerdir.Amaç ta bölgedeki ülkeleri birbiriyle savaştırıp güçsüz düşürdükten sonra bölgede ki kendi siyasi emellerini gerçekleştirmektir.

• Anladım. Katılıyorum. "Filler tepişiyor ve olan farelere oluyor" Suriye'de 2,000 den fazlası çocuk olmak üzere 30,000 den fazla insan öldü. Yüzbinlerce insan göç etti. Hadi diyelim, insanların ölmesi yalan. İnsanlar neden göç ediyor? Çok ciddi bir durum var demek ki. Türkiye'de diğer dünya ülkeleri gibi (iki ülke hariç) rejimin karşısında tavır alıyor. Reel politik durum bu. Esad devri bitiyor ve Türkiye doğru bir politik tutum takınıyor. Doğru bir politika bence. Savaşa girdiğimizi duymamıştım.

• katılırım

0|0
    0|0
  • savaş öncesi gönüllülere gerekli eğitim verilirse çok iyi olur bende katılırım yani

0|0
    0|1
  • Arkama bakmadan giderim bu ülkeden.

0|0
    0|0
    • çıkacak olan savaş meşru olmadığı için sana hak veriyorum.

• yani bana göre de söz konusu savaş hürriyet için değil.Bir takım ülkelerin bölgedeki çıkarları için planlanıyor bu nedenle haklısın.

Yükleniyor...