İslama dair bu manzaralar üzünç değil mi? Cumhuriyetimizden neden şikayetçiyiz?

Öncelikle belirteyim, ben elhamdulillah müslümanım, çalışıyorum, bir annem var ve ona ben bakıyorum. başka hiç kimsemiz yok anlayacağınız. biz bizeyiz.

Geçen iranlı ateist bir kız bana neden ateist olduğunu ve orada kadınlara yapılan muammeleler içeren bir kaç resim yolladı, kanım dondu. bu insanlar hem çalışma hakkını elinden alıyor, hem çalışma girişiminde bulunan kadınları taşlayarak öldürüyor, ve daha neler neler.

Bana sadece şunu söyleyin bu görüntüleri vicdanınız kabul edebiliyor mu? Günah Allah ve kul arasında değil midir? kişinin günahı ne olursa olsun, bedeli Allahtan olmamalı mıdır?

Ve yine oradaki müslüman kardeşlerimiz bizlere ne kadar şanslı olduğumuzu söylüyorlar Türk olduğumuz için. Ve o standartlarda yaşamak zorunda kalmadığımız için.

Buyrun resimler.

link

link

Bunların yanı sıra, Bu yügoslav sonradan müslüman olma iki kişi

link

Atatürkü sevmediklerini söyleyip, iran devrimini, yani kadınları kızları isyan ettirecek derecede mahveden, taşlayan, sopalayan, çalıştırmayan bir lider sıfatıını vermek istemiyorum, o kişiyi sevdiklerini söylüyorlar, yani az önce paylaştığım resimlerde gördüğünüz manzarayı destekliyorlar bir nevi.

Bir de atatürke karşılar, niye mi? baş örtüsü ile okuyamıyor diye, halbuki atatürk baş örtüsünü yasaklamamıştır, baş örtüsünü yasaklayan yöktür bunun da atatürkle bir alakası yoktur.

Ben şimdi bu kızlara sormak isterdim, acaba sizin bu baş örtüsü ile okuyup, çalışma talebiniz, iran'da yaşıyor olsaydınız, o desteklediğiniz terör ülkesinde olsaydınız, bu isteğiniz onaylanır mıydı? bu isteğiniz için ne kadar çok hırpalanırdınız acaba?

Bizim dinimiz şüphesiz mükemmel bir dindir, ve kadını incitmek zarar vermek, yoktur, ama bu insanlar resmen mazoşist gibi kanallara çıkıp o irandaki teröristi sevdiğini söylüyorlar, binlerce iranlı kadının ölümüne sebep olmuş, binlerce müslümanı katletmiş birini...

Lütfen benimle düşüncelerinizi paylaşın, teşekkür ederim.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• iran'da bulunmuş birisi olarak söylüyorum. iran'ın ezici çoğunluğu şiidir ve bizdeki ezici sünnilerle alakası yoktur. islamiyet belki de en güzel türkiye'de yaşanmaktadır. Laiklik ülkenin aşırılaşmamasının önündeki en önemli çıtadır. Atatürk bu tehlikeyi yıllar önce farketmiş. vidyodaki kızlar orda yaşasalardı her mesleği seçemeyecek arzu ettikleri özgürlüğün yarısını belki bulacaklardı. iran'da uyuşturucu kaçakçısı,zina, "din değiştirme" eşcinsellik"(bunlar çok ilginç) idam sebebidir. o bayanlar cumhuriyetin kurulması tarihi hakkında bilgileri yok gündem yaratmak için konuşmuşlar. abd'de orduda rahibe kıyafetli başını örten bir bayan subay gördünüz mü? ya da mahkemelerinde başı örtülü bir hakim? başörtüsüne karşı değilim üniversitelerde herkes serbest olmalı. ama burda bir sorun var. sınırı nereye kadar olacak? sınırını koyamazsanız bu hareket aşırılaşır. bayanlar zihinsel olgunluğa erişmeden kendi kararları dışında önce başörtüsü sonra çarşafla karanlığa mahkum edilir. hadi özgürlük oldu diyelim. bu sefer erkekler de sarıklı sakallı girmek isteyecek. şapkalı gözlüklü mini etekli bikinili.. hangisine özgürlük tanınacak? düzeni nasıl sağlayacaksınız. zaten baş örtüsüne karışan yok ülkemizde. özel şirketlerin çoğunda başörtülü çalışan var. sadece aşmamız gereken engeller var. ondan sonra isteyen başörtüsüyle çalışabilir ama bu düzeni bozmayacak şekilde olmalıdır bana göre.

Atatürk ne kıyafet devriminde ne daha sonra başörtüsünü yasaklamadı. bütün ülkelerin Atatürk hakkında sözleri vardır. dönemin iran şahı sanırım Atatürk için : Allah bir ülkeye yardım etmek isterse başına Atatürk gibi bir lider getirir" demiştir.

Ayrıca iran'a şeriat bir gün içinde gelmiştir. şah ülkeden kaçmıştır. ordaki bayanlar şu anda kısa kollu bir tişörtle dahi yaz sıcağında dolaşamamaktadır.

hani nerde özgürlük? muta nikahıyla 5 6 saatlik yalancı evlilikle zina yasallaşmış güya seks cinselliktir yoktur. kaldığım gün içinde iranlı ama azeri asıllı olan güvenlik görevlisiyle uzun uzun konuştuk. bizim ülkemizi öve öve bitiremedi. en çok özledikleri şey ise özgürlük. bir şişe içki almak istese yasak alamazsın.

Medya avrupa abd herkes Türkiyeyi sarmış durumda bir iki kız tv ye çıkıp türkiyenin imajını düşürme peşinde. Atatürk bölgede tek sömürülmeyen müslüman olma imkanını bize sağlamıştır. linkteki kız manda altına girmekten memnun . ingilizler sana ne dinini yaşatır ne afedersin islamiyetini. ne de bakirelikten söz edebilirsin.

iran şiidir. asil unsur farslardır. bizim inancımızla şevkatimizle alakaları yoktur. ne yazık ki bu kadar dindar başörtülü kızlar kuran'da hadislerde "VATANINI KORUMANIN NAMUS MESELESİ OLDUĞUNU" VATAN OLMAZSA GERİSİNİN TEFERRUAT olduğunu öğrenememiş. Türkiyenin varlığını tehdit eden tüm unsurların Allahın izniyle yok olmasını tüm kalbimle diliyorum.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Size istediğiniz cevabı vermekten mutluluk duyarım..

Sizler bayansınız emin olun bunlar bizim kanımızı donduruyor olsa'da sizler dahada etkileniyorsunuz şimdi olaya dini olarak bakmayın bir kere bu insanlar müslüman değiller kuranda bile yazar dinde zorlama yoktur bir kadın kapanmıyor namaz kılmıyor gibi nedenlerden ötürü bunları haketmez ki dinde insanlığın yol açtığı en korkunç şey terördür sebebi önemli değil din terörü toprak davası vs..Olaya İranlı yada müslüman yahudi ateist cart curt diye bakmak yanlıs burada olan olaylar (gösterdiğiniz link ve benzeri)olaylar inanın din veya dinsizlik yüzünden kaynaklanmıyor bunların olmasına sebep olan kişiler bunlardan kazanç sağlıyor çünkü her liderin güç kazanabilmesi için emri altındaki insanlara ihtiyacı vardır bu insanlar cahildirler sözde Allah'tan korkar onun için yaparlar din için yaparlar ama aslında ona karsı geldiklerini bilmezler o yüzden liderleri ne derse onu yaparlar ben bilmem liderim bilir derler.Liderler ise halka fazla kazanç sağlamadan onların dini inancını kullanarak daha doğrusu korkularını diyeyim bu insanları kendi çıkarı olacak şekilde yönetirler ve inanın kadınlara bunları yapmalarının sebebi kadınların dini secimi değildir kadınlar erkeklerin aksine daha çok düşünürler ve kendi aralarında bilgi paylaşımı yaparlar onlar bu kadınlara eziyet ediyorlar öldürüyorlar çünkü diğer kadınların ve halkın korkmasını istiyorlar kendilerini sağlama alıyorlar bana sorarsanız din çarpıtılıyor çünkü dinde zorlama yoktur (. bu insanlar hem çalışma hakkını elinden alıyor, hem çalışma girişiminde bulunan kadınları taşlayarak öldürüyor, ve daha neler neler) işte sebebi budur dini kullanan örgütlerin beslenmesi için şarttır bunlar.

Atatürk konusunda ise adam gibi adamdır adam gibi adam...fakat günümüz bu dinden çıkar sağlayanlar Atatürkü kafir din düşmanı vs gibi gösterdikleri için Atatürke bi kin bi hor görme eğiliminde sözde müslümanlar(cahil demekten utanıyorum ama) halbuki o adamın hakkı ödenmez ödenemez hiç yoktan babaları belli acaba kimin sayesinde?

3|1
    0|0
  • İranla islamiyeti yan yana getirmemek lazım kanımca iran ap ayrı bişey islamiyetle ilgisi yok o kızlar kendilerince bişeyler anlatmaya çalışıyorlar ama iranı örnek almaları cahilce bi düşünce.Atatürke gelince kimse kimseyi sevmek zorunda değil kimse kimseye şunu seveceksin diyede dayatamaz hiç bir insan hatasız yanlışsızda değildir.herkes yanlışıyla doğrusuyla bişeyler yaşar yapar.bazı yobaz düşünceli insanlarki yobaz sadece islamiyetten çıkmıyor atatürkü sevmeyen haindir şöledir böyledir gibi söylemlerle yıllarca atatürkün düşmanlarının artmasını düşmanlıklarının kızışmasından başka bişey elde edemediler.ağızlarından demokrasiyi düşürmeyip dilediği gibi düşünüp dilediği gibi yaşamak istediğini belirtenler demokrasinin sadece kendisine değil bütün farklı düşünen insanlara uygulanması gerektiğinin farkına varmak istemiyorlar...yakın tarih olsun uzak tarih olsun hepsi bizim tarihimiz hepsi bizim atamız sevmek zorunda değiliz saygıda duymak zorunda değiliz ama sahip çıkmak zorundayız biz onlardan geldik...

0|0
    1|0
  • Ey Atatürk'ü sevmiyorum diyen gerici zihniyetler. Şimdi Atatürk'ü dinsiz ateist gibi gösteren yobazlar... O beğenmediğiniz Atatürk, sizin Osmanlı yanlısı son padişahlar gibi manda ve himayeyi kabul etseydi, yani tüm batı ülkelerine baş kaldırıp canı uğruna savaşmasaydı, tüm şehitler son kanı pahasına canlarını vermeseydi, siz şuanda müslüman dahi değildiniz. Şuanda boynunuzda bir haç kolyesiyle belki bir İngiliz, belki bir Fransız ya da İtalyan tohumuydunuz...

Öyle gizlenerek Atatürk'ü sevmiyorum propogandaları da yapmayın. Yürekli olun biraz...

4|1
    0|4
    • Öncelikle haç kolyesi demişsin ama Avrupa'da en basiitnden bir hava yolu şirketinde çalışırken haç kolyesi takmak işten atılmak için yeterli sebep.

Daha sonra müslüman dahi değilsiniz demişin insanlara da onların müslüman olduğunu nerden çıkardın.

Ayrıca tüm batı ülkelerine baş kaldırmak denen birşey yok, sadece Yunanistan ile savaştık.

Kurtuluş savaşı, Kurtuluş savaşı deniyor ama Çanakkale savaşında Kurtuluş savaşından daha fazla şehit verildi.

• Tamam işte bak bağlantıyı kurabildin, aferin.Ayrıca Afrika Kıtası hiç bir zaman tamamen müslüman olmadı ;)Şimdi Kıbrıs'la birleştir durumu.

• Kendi kendine cevabı vermişsin zaten. Sadece dediğin gibi durumu birleştirememişsin:)) Dediğim şu ki İngilizler de gelip Kıbrısı sömürdü. 1945 teki Cezayir katliamını da biliyosundur diye umuyorum. Şuanda ortalıkta Cezayir asıllı Fransızların olması bir tesadüf değil yani. Atatürk ün bağımsızlık isteği olmasa kim bilir belki biz de Türk asıllı; İngiliz, Fransız, İtalyan olacaktık. Haliyle o haç kolyesi de boynumuzda olacaktı... Ha havayolu şirketinde çalışıyor olsaydık da o zaman takmazdık tabi.

• Ne onların İslam devrimi dedikleri devrim ne de bizim laik denilen duruşumuz bizim tercihimiz değil.Hep mecburiyetten olmuştur.Bunun sebebi de şudur:Lozan Konferansında İngilizler ve Fransızlar eğer yeni bir devlet kurmak istiyorsak eski bağlaşıklarımızla temaslarımızı kesmemiz gerektiğini söylediler.Çünkü:"Size ait eski toprklarda petrol var.Kaynaklar var.Burayı kendi kontrol alanımıza almak istiyoruz.Ama siz İslam bağı ile buralara bağlı kalmaya devam ederseniz biz bunu yapamayız.o yüzden ya siz onlarla bağlarınızı kopartacaksınız ya da sizin yeni devletinizin yaşamamaası için ve bu savaşın bitmemesi için elimizden geleni yapacağız.".İran İslam Devrimi de oradaki insanlar İslami rejimi istedikleri için gelmedi.Orası ABD'nin kontrolü altındaydı.Ancak ABD'nin Sovytelerin yıkılmasına çabalayan kanadının kontrolü altındaydı.Fransa bu kanat adına Sovyetler de öteki kanat adına burada bu hareketi tertiplediler.Siz düşünün ki komunist dinsiz denen Sovyetler Birliğinde binlerce molla yetiştirildi.Çok ilginç birşeydir bu.Devrimden sonra da İran'a getirildiler.ABD'de bundan rahatsız olmadı.Yani işlerin altında başka işler kaynıyor da kılıf farklı oluyor.Mühim olan o kılıfın altındakini görebilmek ve tanımlayabilmek.Kılıfla uğraşmayın öze bakın.

0|0
    1|0
  • Bir kere neden İslam ile şeriatı ayırmaya çalışıyoruz ki? İslam'ı bilimle uzlaştıran, bilimin dediklerini onaylayan bir şey haline sokup, şeriatı "terörist ideolojisi" gibi gösteriyoruz. İslamı barışla doldururken, şeriatı savaş malzemesi sanıyoruz. Bu gerçekten İslam'a saygısızlık ve gerçekleri saptırmaktır. Çünkü İslam = Şeriattır. Şeriat denilen şey İslami yaşam kurallarının bütünüdür ve kendine müslüman diyenler bunları benimsemek zorundadır. Eleştiren kişi müslüman olamaz. Şeriat yasaları bugünün bakış açısıyla insana vahşice gelir ama Peygamber hayattayken bizzat bu şeriat yasalarını uygulamıştır, ille de belge isteyenlere gönderebilirim. O dönemde de zina yapana hırsızlk yapana taşlama, kol ve bacak kesme, göz oymak gibi cezalar verilmiştir. Çünkü din budur. Müminin de dinini sorgulama gibi lüksü yoktur, eleştirirse kafir olur. Bana inanmayanlar biraz Kuran ve hadis kitabı okuyabilir. Kötülediğiniz şeriat, Kuran ayetlerinin de hadislerin de özüdür. Atatürk de müslüman değildir zaten, dinsizdir. Sevilmemesi bu yüzden

0|0
    2|0
    • Valla görüyoruz arkadaşım, bütün arap arkadaşlarım isyan ediyorlar şeriat sayesinde.

• İslam'la şeriatın farklı şey olduğunu sananlar ya cahildir ya şizofren

• ya da dinsiz

• Kuran'a göre devlet Allah'ın kelamı ile yönetilmeli.Olması gereken o Kuran'da.E Kuran'ın sonuçları da bu oluyor.

Ayrıca dinimizde erkeğin gerekirse kadını dövebileceği yazılıdır.

2|2
    1|2
    • "İçlerinizde en iyileriniz kadınlarınıza en iyi davrananınızdır" Hz. Muhammed S.a.v

Sen hadisler olmadan dini anlayabilir misin? anlayamazsın, Kuranı anlayabilme potansiyeline sahip tek kişi Muhammed Mustafa (s.a.v)dır. o da bu olayı desteklemiyordu. Hatta zina eden kadının biri bunu peygamber efendimize söylediğinde, ona tövbe etmesini söyledi, ve tövbesinden sonra tertemiz olduğunu söyledi, kimseye onu yargılama hakkı vermedi, lütfen iyi anlayalım dinimizi.

• O zaman bizim seviyemize insin.İnemiyorsa sorun var demektir.İnmek istemiyorsa yine sorun var demektir.

• Madem bize gönderiyor Kuran'ı neden aklımızın almayacağı derecede üstün onu anlamadım. Din dediğin şey yorumlanamaz olması lazım. O zaman ben x anlarım başkası y anlar. Nasıl olacak bu iş?

Kader, kaza konularına girmiyorum bile dikkat et.

• link

İran Şeriat Öncesi ve Sonrası mı demiştiniz? Buyrun Birde Burdan Yakın

Korku imparatorluğu oluşturup , milleti darbecilerin,ergenekoncuların kucağına itemeyeceksiniz..

0|0
    0|0
  • bazı günahların dünyada da cezası vardır. kadınlar edebi ile durursa (ki bu firka üzerine yaratılır) ondan iyisi yok cennet de ayağının altındadır. ama kuyruk sallarsa kuyruk sallayan kökten ne farkı kalır. dinimizin anayasasi şeriat tir. ona uyarsak sorun olmayacaktir. uymazsa sorun olur ve gereği gibi yargılanır. ancak iranda bu şeriat çarptırılmış vaziyette. itikat mezhebi yanlış bu sebebe ötürü yaptıkları da yasayislari da yanlış. dinimizde kadınlar aksi durumlar yüzünden çalışır. evi gecindirmek ona ait değil ( seninki aksi durum) kocaya ait. çalışırsa 1. hata başını açarsa 2. hata

0|0
    2|0
  • iran tam müslüman olsa suriyede ölümleri destekler miydi.onlar tamamen şiilik üzerine.mülmanlığa genellemek yanlış.vede islam yanlış yorumlanıor.pehgamber efendimiz zamanında zina eden bi kadın taşlanmış sonra kanı bir sahabiye damlamış pis kadının kanı bana değdi gibisinden bişey söylemiş efendimizse uyarmış.o günahının cezasını burda çekti temiz bi şekilde gitti demiş yani.nefretle bakılmamış anlıycağın.hatta efendimiz çoğu kere bu kadını göndermiş yanından ama kadın vicdan azabı duyduğunu ifade etmiş.yani efendimiz hemen seni taşlayalım dememiş taşlandıktan sonra da o kadına değer vermiş.

0|0
    1|1
    • Bu nerede geçiyor, kaynak verebilir misiniz? Böyle bir durumu duymadım.

Zina yapan bir kadın peygamber efendimize bunu söyler, ve pişmanlık duyduğunu belirtir, peygamber efendimiz ona tövbe etmesi gerektiğini söyler, ve tevbe ettiğinde, yanından geçen bir sahabe ona kötü bir şey söyler, bunu duyan efendimiz, ona kızar ve "o temizlendi" diye ikaz eder.

Olayın aslı budur, bu tür bir şey yoktur, uydurmayınız.

• o hadisi bulamadım kitapta vardı ama efendimizin recm cezası için onay verdiği hadisler var

link

• bulamazsın çünkü öyle bir hadis, yok.

yalan yanlış bilgiler, iftiralar kuranımıza kitabımıza yapılan hakarettir tüm bunlar.

• arkadaşlar yani kimse atatürk'ü sevmek zorunda değil açık konuşayım ben sevmiyorum böyle sevmek gibi bir zorunluluğumda yok... sevenlere saygı duyuyorum fakat yani cenaze namazının kılınmasını istememiş sonra toprağın kabul etmediği ve israilde atatürk için ona minnettarlıklarını için atatürk büstü var... yani böyle bir insanı ben sevmem... israil bizim düşmanımız ama bazı insanların atam dediği insanı israilliler çok seviyorsa bir düşünün derim yani...

0|1
    3|1
    • Arkadaşım, kuran'da dört kişinin gözü ile görmüş, kulakları ile duymuş olması gerekir, bu olmazsa, dördüncü kişi de hafif bir şüphe bile olsa şahitliği kabul olmaz ve iftiraya girer. sen gözünle görmediğin, duymadığın bir şeyi bizlere söyleyerek o insanlara yardım ediyorsun, israil böl parçala yok et taktiğini iyi kullanmayı bildiği için, bizleri nasıl kışkırtacağını da iyi bilir.

sırf atamıza düşman kesilmemiz için büstünü israilin her yerine de dikebilirler.

• Atatürk kendi parasıyla islamı sırf daha iyi anla diye mükemmel bir kuran tevsiri yazdırmıştır, ayrıca yine o sevmediğin atatürk dünyadaki en büyük insanın hz. Muhammed mustafa (s.a.v) olduğunu söylemiştir. bana ne idüğü belirsiz videolar göndermeyin, atatürkün tevsir ettirdiği kuran ve kuran öğrenebilseniz diye yaptırdığı bir çok şey bu ülkede hala faaliyette. ve 35 ciltlik bir tesvir, alimler en iyi tesvir olduğunu söyler.

• Bana hükümetin orta okula imam hatipi indirdiğinden bahsetme lütfen, o hukümet papaz cübbesi giyip yahudi bilmem ne madalyası alan hukümetle, ezandan "muhammeden resuallah"ı çıkartan hukümetle, yahudi hristiyan cennete girecek diyen hükümetle aynı hükümet. onlar isterse havada uçsun isterse karısını kızını istediği gibi kapatsın, ben yapılana bakarım, söze bakarım, artan teröre bakarım. sizde bunları göze alın

• İslamiyette birden fazla eş almakta mümkün.

Duruma göre dövebileceğimiz falan da yazıyor (basküler'in de dediği gibi).

Boş ol dediğimde kadını kapı dışarı edebilirim.

Nasıl iş lan bu? Reenkarnasyon'dan bi' farkı yok inandığınız şeyin. "Bi' dahaki dünyada kralsın boğluum" .

Yokum diyor...

2|2
    2|1
    • Birden fazla eşi aynı anda almak mümkün değil :) birden fazla nikah yapmak sadece dört kereliğine mümkün, eskiden cariyeler vardı, köleler, onlara nikah gerekmezdi, bu yüzden nikahla kölelerle olan ilişkileri karıştırmayalım. ha bu, şu zaman da mümkün değil, çünkü kölelik sistemi artık kalktı.

• Bir kadının kendisinden küçük bir erkekle evlenme olayı da var, neden baz aldığınız şeyler hep aynı?

• Bir kadının kendinden küçük ya da büyük biri evlenmesinde sorun yok ama dedemin, 17 yaşındaki bir kız ile evlenmesinde sorun var.Ayrıca kaç eşi oldu toplamda Hz. Muhammed'in 10'a kadar yolu vardı.

Kızlar Ne Diyor 3

• bizim dinimiz erkekler icin bulunmaz nimettir,kadını asagılayan erkegi ustun goren.Ataturkude yollarına tas koydugu icin sevmezler.

1|2
    0|1
    • Haklısın, ayrıca cennet tasvirine bakılırsa, sonsuz bir cinsellik vaat ediliyor. Bastırılmış duygular orada açığa çıkmış

• Gerçekten haklısın çünkü bayana daha çok şey günah.Erkekler istediğini yapabilir ama bayanlar... :/

• Atatürk'ü sevmeyen insanın tarih bilgisinden şüphe duyarım!

4|1
    0|4
  • aaa yapma rte dururken ataturkun lafi bile olmaz. peygamber gibi adam yahu.

( kinaye ile soylenmistir )

2|2
    1|3
Yükleniyor...