Hiç bir gün öleceğiniz günü düşündünüz mü?

Hiç bir gün öleceğiniz günü düşündünüz mü ? Acaba Cennet mi yoksa Cehennem mi ? Hiç ahir zaman için hazırlık yaptınız mı ?

NOT: Sadece ne kadar kişinin bunları düşündüğünü merak ettim son zamanlar çok fazla aklıma takılır oldu ölüm yakın hayat kısa..

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• evet düşündüm. bir gün öleceğim. Sevenlerim ardımdan bıraktığı göz yaşları ile gasilhaneye götürüp abdest aldıracaklar. Ardından imam namazımızı kılacak ve doğru mezarlık. Orada tabuttan indirilip 1,5 m derinlikteki önceden açılmış mezara koyacaklar. Göz yaşları arasında, üzerine aniden bir kürek toprak atacaklar ve her yer karanlık. İşte olay bundan sonra başlıyor.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• yok hiç düşünmedm düşünmem de kötü şeleri ertelemek gbi bi hyum var.

0|1
    1|0
  • Musluman bir insanin her zaman dusunmesi grekn bise zaten. Garantimiz yok bu hayatta dusunulmesi gerek. Benm aklima gelr cogu kez

1|1
    0|0
  • bende cok düsünüyorumda, düsündükce ruhum daraliyor :-(

0|1
    0|0
  • tüm günümü ahir zamana hazirlik yaparak geciriyorum.

1|2
    1|0
  • Bence ölümü düşünüp can sıkmaya hiç gerek yok.Her anınımızı dolu dolu gecirmeliyiz.Herkes cehennemi tadıcak etrafıma baktıgımda kimse cennetlik degil

0|1
    1|0
  • şu anki dünyada yaşamaya göre daha değer bişey olduğu kesin...

0|1
    0|0
  • Hep düşünüyorumda bişey değiştirmiyor

0|1
    0|0
  • Hyr

0|1
    0|0
  • babam ölünce depresyona girmiştim.nasılsa ölcez diye herşeyden elimi ayağımı çektim. iyice psikolojim bozuluştu psikoloğa götürüyolardı durmadan.konuşmuyodum bile kadınla.ama şimdi toparladım kendimi. ama şimdide iyice cızıttım nasılsa ölcem diye yapmak istediğim herşeyi yapmak istorm.ölmeden önce yapayım da die düşünüorm.

0|1
    0|0
    • Dünya zevkleri tatlı gelir insana ama sonra çok pişmaz olabiliriz onun için bu imtihan dünyasında dikkatli olmak gerekir

• Ne diyelim Allah sonumuzu hayırlı etsin yinede yaşadığımız canın değerini bilip ona göre yaşamak gerekir tabiki istediğimizi yaparız ama buna bir sınır koymak gerek ama çoğu zaman yapamıyoruz

• tabi öyle.

Erkekler Ne Diyor 16

• hiç çıkmıyor zaten kaç sefer kıyısından döndüm kaç sefer de kaza geçirdim gerek benim hatam gerek karsı tarafın yasıyor olmam mucize zaten cokta umrumda yasamak bile zor bu dunyada

0|1
    0|0
  • Ölüm sıkıcı şey.

1|1
    1|0
  • ölümü düşünüyorum tabi.. her insan gibi ben de cennete gitmek isterim... ama bunu fiiliyata dökmekte zorlanıyorum maalesef..

0|1
    0|0
  • Sen hiç 30 yıl önce nerde olduğunu düşündün mü ? Hayat devam ediyordu insanlar burda yaşıyordu ama sen yoktun peki ya nerdeydin o günlere dair birşeyler hatırlıyor musun ? :) Hiçlik nasıl birşeydir bi düşün.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum geç olmadan almak lazım önlemi

• Önlem alınacak bir durum değil. Yaşadığın süreyi iyi değerlendir sadece bi daha Dünya'ya gelemeyebilirsin :)

• Doğru ama insan dünya zevklerine aldanıp öleceğini unutuyor hepimizin başına gelir ama o gün geldiği zaman geri dönüş olmayacak onun için dediğin süreyi iyi değerlendirmek gerekiyor

• her gün düşünüyorum..

bu yüzden hayatımı değiştireceğim...beyaz yaka kölelikle ömrümü tüketemem...

dini tarafına gelince olayın ben iyi insan olmaya çalışıyorum takdir Allah'ın

0|1
    0|0
  • 'hıh o beni düşünsün'

-türk kızı.

1|2
    1|0
  • düşünmek ne kelime. Yaşarken ölenlerdenim ben. Siz hiç yaşarken öldünüz mü?

0|2
    0|0
  • Ölümü düşünmediğim zamanları yaşamadım sayıyorum.

1|1
    0|0
  • yok yaa her on olabilir bunları düşünmeye vaktim yok valla

0|0
    1|1
  • İstisna durumlar hariç hiç Ölümden korkmadım nedense..

0|1
    0|0
  • Özellikle gece vakitleri aklıma takılıyor...Düşünüyorum ister istemez..

0|1
    0|0
  • anket yapsan daha iyiymiş, devamlı aklımda ama hazırlık yapmıyorum

0|1
    0|0
  • bence ölüm uykuyla aynı olcak derin siyah bi boşluk 0 his hiçlik içinde varlık imakansız bişey ama hiç olcaz gibi geliyo.belkide din biz bu hiçliği düşünmeyelim ve sapıtmayalım diye koyulmuş kurallardan ibaret . size bişey söyleyimmi tek gerçek yaratıcı yaratıcı haricinde herşey hiçlikten ibaret

0|0
    0|0
    • bi taş tüşünün onu parçalayın ortaya ne çıktı kum vs. kumu parçalarına aytırın ne çıktı x elementi. sonra ataom sonra tanrı parçaçığı adı verilen şey o da parçalncak bunun bi sonu yok arkadaş bu sonsuz bi döngü hiçlikten varlık yaratmak yaratıcının işi hiçlikten yaratılan biz ölünce yine hiçlik olucaz . cenet cehennem ne yaşam ne neden varız biz kimiz yaratıcı kim bizi neden yarattı bunları öğrenmenin tek bi yolu var oda ölmek sıkıysa dene

• ölümü defalarca tatdıgım için hiç de düşünmüyorum .Cenetde,Cehennemde bu dünyada tadıyorsun

0|0
    1|0
  • aslında bunu düşünmek bazen kötü

cennette ALLAH tan cehennem de nereye göndereceğinden çok önemli olan bizden razımı onu sormak gerekli

0|1
    0|0
  • Ahirete falan inanmıyorum.

0|1
    1|1
    • inanmamakta özgürsün ahirete inanmıyor olman gerçeğin o olduğunu göstermez.

Yükleniyor...