Evlenmekten korkan var mı? Eve geldiğinizde bir eş, anne veya baba rolünü kaldıramayacağınızı düşünüyor musunuz?

Evlenmekten korkan var mı? Korkan derken, hazır hissetmeyen kendini o eştir, babadır, annedir bu rolde göremeyen?

Diyelim ki herşey yolunda okul yok, iş güç birşekilde hallolmuş, ekonomik bir engel yok öyle farz edelim cevaplarken, sadece ve sadece her gün eve geldiğinizde bir eş, anne ya da baba rolünü kaldıramayacağınızı düşünüyorsunuz. İçinizden gelmiyor yani

Var mı böyleleri? Sizce en önemli sebep ne bunda?

0|0
26|11

En İyi Kız Görüşü

• korkmak değil de bana kimsenin katlanamayacağını düşündüğüm için evlenemem diye düşünüyorum :D

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• Rica ederim genelde insanlarin cevaplarinda ne kadar icten yazdiklarina bakiyorum, bir cok kisi ideal durumu yaziyor evet idealini herkes biliyor ama yapamadigini itiraf edebilmek onemli. Sana da kendi durumunun farkinda olman ve bunu acikca soyleyebilmen nedeniyle verdim ;)

Kızlar Ne Diyor 25

• kesinlikle sıkılabileceğimi düşünmüyorum böyle sorunlulukları alamayacak kadar sadece kendisini düşünen birisi değilimdir hergün şuan sevgilim olan ileride eşim olursa inş ona bıkmadan yıllardır aynı şekilde kapıyı açabilir evi temizleyebilr yemek yapabilirim onun eşyalrını temizlemek ütülemek sırf o seviyor diye yemek yapmak bundan daha güzel hayatımda daha ne olabilr ki ben onun için bişiler yapıyorum hayatımda birileri için birlikte bişiler yapmak adına bir adım atıyorum bu gün bu adımı atamazsam yolda yürürken attım her adımda uzaklaşırım ki kendimden eşime çok yi bir eş çocuklarıma çok iyi bir anne olabilirim cesur olabilmeli adım atabilmeli hani bunlar kötü şeylerde değillerki korkmam için sebebim ne olmalı

0|1
    0|0
  • hani eşim olacak kişiye hizmet etmekten onunla zaman geçirmekten sıkılmam belki ama bir insanla uzun süre beraber olunca neden bilmiyorum ama bir soğuma oluyor bende..

0|1
    0|0
  • Evliliğin ilk yılları değil de, ilerleyen yılları korkutuyor beni. Ya birbirimize sıkıcı gelirsek? Ya birbirimize tahammül edemezsek? Ya dizilerde gördüğümüz gibi boş çiftlere dönüşürsek?

1|1
    0|0
  • korkmak mı bilmiyorum ama sırası değil, evlenirsem de anne olmak için evlenirim

0|1
    0|0
  • birisin yürekten ve beyinden, hem kalben hem mantikenb seversem, onun için eş olmak benim için onur olur, ve kendi parçam olan bir evlada nasıl olur da kötü anne olurum. İyi bir anne olmak için ne gerekiyorsa onu yaparım.

0|1
    0|0
  • Ben çok korkuyorum mesela ama ben sıkılacağımdan korkuyorum birisiyle aynı evde onca zaman ne konusucam ne yapıcam bunları düşündükçe sıkılıyorum

1|1
    0|0
  • Evlilik kelimesiyle uzaktan yakından bağdaşan bi tip değilim özgürlüğüme aşırı düşkünümm en azından bu yaş için bu iyi :)))

0|1
    0|0
  • kendıme guvenıyorum ama evlenecegın kısıyeguvenmıyorsan evlılık korkutur. kayın baba -valıde ıle de cok gorusmek ıstemem , evlenıp hala kopamayanlar sureklı bı araymıs gıbı yasayanlar var . ıgrenc.

0|1
    0|0
  • Güveniyorum , bu sorumluluğu alabilirim :)

Veee korkmuyorum o benden korksun.

0|1
    0|0
  • sorumluluklarımı yerine getireceğimden en ufak kuskum yok , sorunum sadece buna değer birini bulabilmek , daha once boynuzlandıgım ıcın sadık bir esim olur mu en buyuk korkum da budur

0|1
    0|0
    • bunun karşılığına verebilecek biri mutlaka vardır arkadaşım sen yeterki iste :) Allah karşına gönlüne göre birini çıkarsın inşallah

• inşallah tesekkr ederim :)

• Evlilikten kısmen korkarım ben. Anne ve eş olmak müthiş duygudur eminim ama bir ömrü aynı insan(lar)la geçirmek, yeri geldiğinde ağırdan almak, yeri geldiğinde söz geçirmek..bunlar katlanılmasi zor şeyler. Allah anne babalara sabır versin

0|1
    0|0
  • Ya aslında arada sırada kavga edince ben altta kalmak yerine üzerine falan giderim.O da karşılık verir uzar diye düşünüyorum :D Bunun gibi şeyler yüzünden eş olma konusunda pek iyi olacağımdan emin değilim :/

0|1
    0|0
    • cevabımı oku ok...yani aslında soruya değil sana cevap vercektim cevaba yorum bölümü çok karaktersiz geldi ben de cevap olarak yazdım

• Din bezirganlığıyla karakter sahibi olacağıma hiç olmayayım daha iyi

• bende böyleyim.çünkü yalnızlığı seviyorum.birini hayatımda sürekli kaldıramam.bu zor gelir.ki evlilikte bir sürü sorumluluk var.artık hayatı tek başına değil biriyle yaşamak zorundasın.bu da kötü bence

0|1
    0|0
  • Bişeylere bağlı kalmak korkutuyor

0|1
    0|0
  • anne olmayi su an kaldiramam. dur daha hayatimi yasayayim. onun disinda es gibi yasiyoruz. korkunc bir sey yok.

0|1
    0|0
  • bir zamanı olduğunu düşünüyorum. mutlaka iyi bir eş iyi bir anne olurum potansiyel var ama şimdi değil

0|1
    0|0
  • korkum o yükleri yüklenmekte başademyecegimden degil kişiden yana korkumm var.Allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi

0|1
    0|0
  • Ben hazır oldugumu düşünüyorum çok genç olmama ragmen üstesinden gelebilirim hatta benım evim cıvıl cıvıl olur :)

0|1
    0|0
  • Kendime güvenim tam.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle kaldırırım.

0|1
    0|0
  • eş olmak zor, ama anne rolü bana uygun. :d

0|1
    0|0
  • evlilik konusunda kendime güveniyorum ama bence evlilik sıradan olmamalı..

0|1
    0|0
  • Korkuyorum evlilikten. Sorumluluklarından değil ama "ya yanlış adamsa?" düşüncesi.

0|1
    0|0
  • alışkanlık desek ? kimi insan alışkanlıklarından vazgecemiyor yada kendini sartlandırmaktan korkuyoo

0|1
    0|0
  • Korkmuyorum , öyle planlarım yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Peygamber efendimiz Hz. Fâtıma'ya düğün günü şöyle nasihat etti:

*Kızım, evimizden çıkıp başka bir eve, ülfet etmediğin bir kimseye gidiyorsun..

*Sen kocana yer ol ki, o sana gök olsun!

*Sen ona hizmetçi ol ki, o sana köle olsun!

*Kocana yumuşak davran!

*Öfkeli hallerinde sessizce yanından kayboluver..

*Öfkesi geçinceye kadar ona görünme..

*Ağzını ve kulağını muhâfaza et..

*Kocan sana fenâ söylerse, söylediklerini duyma;

*sakın mukâbelede bulunma!

*Ona karşı gelme!

*Dâimâ senden güzel söz işitsin, güler yüz görsün..

*Bu suretle sana iyi nazarla baksın.."

ben şahsen kendimi hazır hissediyorum ama bulamadım ki kimseyi :))

2|4
    0|0
  • Şu anda bana göre değil. Çabuk bunalıyorum, sabretmeyi öğrenmeden olmaz.

0|1
    0|0
  • benim yaşıma gelipte korkan varsa ya oldu bitti kendine dönük yaşamıştır ya da sorumluluk hiç almamıştır...

0|1
    0|0
  • vakti gelince olur hepsi, henüz bencil aşamadayım

0|1
    0|0
  • ben korkuyorum arkadaş ben tutarsız bi insanım. bugün cok olgunum yarın şımarık zengin cocugu bir günüm birgünümü tutmaz yapamam ben.

0|1
    0|0
  • Türk kızlarını evlenmelik görmüyorum onlarla evlenmemde o rolü onlarla yaşamam , evlenirsem yabancı ( rus yada slav ) evlenirim öyle evlenilecek birini bulduğumda kafamda ne korku nede başka birşey olmuyacak

0|1
    1|0
    • Evlenmelik görmüyorum demişsin hacı abi sofralık mı görüyorsun çerezlik mi

• Valla ona düşüyorsa kır hacı abi fındıkları cevizleri yakışır ona düşene devam, yanar döner meyve tabağı benden sana

• Eyw sağol =)

• Tek korkum, işten gelince, karı dır dırı. Bunun beni katil yapmasından korkuyorum:-)

0|1
    0|0
  • mastürbasyon ve video seni çağırıyor

0|1
    0|0
    • benim yaşımda olup da halen bu ikiliye bel bağlamak pek sağlıklı değil, sonuçta kendimize göre bir telefon rehberimiz var

• evlenmeyen bekar kalır kaşar olur

evlenen kral kraliçe olur

0|1
    0|0
  • bekarlık sultanlık bu devirde...

0|1
    0|0
  • Korkuyorum en çok onu mutsuz etmekten korkarım o yüzden de hep kaçarım

0|1
    0|0
    • Ya müslüman abi yanlış anlamazsan naçizane tavsiye olarak şu saçları kırptırsan biraz ya da profil resmini değiştirsen - bence sen onlardan kaçtığını düşünüyorsun ama onlar da senden kaçıyor - hani çizgi filmlerde birbirini görüp iki taraf da korkar iki yana kaçar ya öyle oluyordur belki -

Yükleniyor...