Kaçsam nişanlımın başını derde sokarım diye korkuyorum, ne yapmalıyım?

18 yaşımda olmama 1 buçuk ay var ve 5 senelik sevgilimle 1 senedir nişanlıyız.Aileler lakin çok sıkı pıkı olunduğundan artık bokunu çıkarmaya başladılar annem babamla sürekli kavga ediyor babam beni tuttuğu için annem ikide bir gelip bana bak senin yüzüne yuvam yıkılcak diyor asabım falan bozuldu 1 senedir çekiyorum bu tartışmaları bizede yansıyor ben huzursuz olunca nişanlımıda huzursuz ediyorum ki biliyorumki annemin niyeti bizi ayırmak başından beri hiç istemedi bu nişanın olmasını şimdide çomak sokuyor huzursuzuz senin seçimlerin yüzüne ayrıl dercesine ki babam böyle yaparsan kızının işini bozarsın dedi bozulsunsun zaten nou istiyorum kurtulmuş olurum dedi nişanlım askere gitçek daha muayenesini olcak fakat korkuyorum annem kafaya koyduğunu yapar beni bezdirerek bitirmeye çalışıyor bu ilişkiyi şimdi az çok nişanlımdan destek alıyorum o askerdeyken nasıl başa çıkarım bilmiyorum birbirimizden uzaktayız ayrı şehirlerdeyiz.Kaçmayı düşünüyorum ama 18me 1 buçuk ay var napçam bilmiyorum.Ayrıca nişanlımla birlikte olduk seviyoruz birbirimizi 5 senelik sevgilim çaresizim kaçsam nişanlımın başını belaya sokarım diye korkuyorum yardım istiyorum napabilirim ?

Güncellemeler:
18 e 1 buçuk ay varken kaçsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım başına gelen yada bilen yada çevresinde olan vardır illaki.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• akıllı oynamak zorundasın.. durumun çok zor görünüyo, uzaktan gazel okumak kolay görünür ama ,bide sana sormalı neler çektiğini.. düştüğün durumdan kurtulman çok zor değil, annene ayrılacağınızı söyle,( yalan değil askere gidecek ne olsa,) nabzına göre oyna, nişanlının desteği, olmadığına göre, tek başına kaybetmen yüzde doksan, o halde anneni oyala bu şekilde, birdaha beni zor görür de , ki buda doğru izin alması gerek, yol uzun vs vs.. bu senin annenin baskısından kurtarır, AMA...ESAS MESELE ^^Sadakat^^ o askere gitiiği zaman senin sadakatin esas olan.. öyle isen , nişanlın gelince askerden, ortak akılla annenin altından girip üstünden çıkıp onu tavlayın kandırın , benim bi arkadaşım vardı, senin gibi annesi kızı arkadaşıma vermeye gönülsüz, birsürü takla dil yalakalık, yapıyodu ikna ediyodu, o gidiyo akşam benim arkadaşımı arıyo kadın.. oğlum biz istemiyoruz, ertesi gün yine birsürü dil çene takla vs vs .. mücadele anlayacağın .. yalnız annenin rızası olmazsa kesinlikle evlenme.. yazık olur..

0|0
    0|0
    • aynen öyle napsak ikna edemedik ayrıldık dersem ilk iş bana koca bulup başımı bağlayıp bi daha o çocuk sana bulaşmasın demek olur.

• evlenmem tabiki ama o zaman işler daha çok karıışçak ben zaten nişanlımı kabul ettiriseye kdr akla karayı seçtim bide ayrılırsak herşeyi yapabilir barışmamamız için gözü göz değildir ..

• olgun tavır göster ,kendinden emin görün.. annem çocuk askere gitsin gelsin, bakalım zaman ne gösterecek, herşey nasip kısmet, gibi.. hem onunla yada bi başkasıyla şu an evlenmeyi düşünmüyorum.. acelem yok, çalışmak istiyorum .. ayakta durmayı öğrenmem lazım, yap,zaman kazan..

Erkekler Ne Diyor 10

• 18 yaşındasın 5 senelik sevgilin var nişanlısın? annenin karşı olduğu kadar var.kadın durduk yere huysuzluk çıkartmıyor demekki.aileler sıkı fıkı(pıkı sana göre) ama ayrı şehirlerde falan? ilginç.sonrada birlikte oldun daha 18 olmadan? yav şu evde kalmış kız kurularına,koç oğlanlara da bir el at sen :)))

0|0
    0|0
  • hee birde şöyle bi realite varki.. bi kızı bin kişi ister bir kişi alır nasip neyse o.. çok takma .. istediğin biri varken , sana gelene istemiyorum de,

0|0
    0|0
  • ben annenin art niyetli olduguna inanmiyorum. senin iyiligini istedigine adim gibi eminim. tamam erkek arkadasin kendini sana kanitlamis olabilir ama bu annenin ona direk isinmasina etken degil. senin kotu biriyle karsilasmandan korkuyo olabilir. bunu hic dusundun mu?

1|1
    0|0
  • yani annen acaba neden istemiyor

seviyorsan yaşını doldurduğunda kaç

ama annenin istememesii neden bunu öğren

0|0
    0|0
  • evlilikle mutluluk huzur çok önemli ama önemli olan sizin ev başkası ilgilendirmez sizi başkası yüzünden kendini de huzursuz etme

0|0
    0|0
    • annem böyle davrandıkça strese giriyorum ister istemez ona yansıyo

• 18e 1 buçuk ay var

• bir buçuk ay kimse seni bulamazsa gene sorun olmaz ama sen garinte ay da az bekle 1.5 sonra kaç... bu arada kaçmanı tavsiye etmem son çare kaçmak

• enişteye söyle kaçırsın seni sen rızanla gidince sıkıntı olmuyor şikayet bile olsa

0|0
    0|0
  • birlikte olmak için cok geç kalmadın mı acaba. insan 10 yaşında falan yapar bunu yani.

0|0
    0|0
  • çok sıkı (pıkı) ya kadar okudum sonrasını beynim resetledi..

0|0
    0|0
  • Annen kesin üvey! Yoksa bir insan çocugunun mutlu olmasını istemez mi ? hem birliktede olmuşsunuz...

0|0
    0|0
    • öz mü öz annem bazen bende şüphe ediyorum ama malesef öyle.İstemiyor işte inatçı biridir takıntılıdır nişan bittikten sonra bile kavga ettikdaha yarım saat geçmeden

• çözülürmü acaba o zaman bilmiyorum valla denemek lazım dicemde dönüşü olmıycak :D

• Bekle biraz daha,olmadı söyle..

• kork

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 13 yaşında sevgilin vardıı

ben hangi dünyada yaşıyorum bilmiyorum ki..

2|1
    0|0
    • ohoo.. simdi 7 yasindakiler manita yapiyor ne diyorsun

• kınama yarın birgün senin başına gelmiycekmi zanediyorsun yada gelmeyeceğinin bir garantisi varmı ? benim bir derdim var onu çözmeye çalışıyorum sadece çok sağol bu arada yardımın için.

• 18 yaşındasın nişanlısın 1buçuk senedir

hayata erken atılmanın cefaları bunlar... annene gelince bende annemle hiç anlaşamadım, hep beni kötüledi kısıtlamaya çalıştı... neler çektim bilsen, nişanlın telefnla mtlaka destek olacaktır sana ailesi de arkanda olacaktır gelinim diye, ama baktın çok bunaltıyo ve sende nişan atmak istemiyosun tabi ki diyeceksin ki "asıl ben çok mutsuz oluyorum. bu yüzüğü bir kere taktım, allahın emriyle taktım ancak allahın emriyle çıkarırım. ve sırf senin istememen yüzünden nişan atıp millete kendimi güldüremem, sağda solda konuşturamam.. bırak mutlu olalım. herkesle didişmeyi kes." diyeceksin canım kardeşim anne de olsa bi zaman geliyo ki bıçak kemiğe dayanıyo, allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • aynen öyle arkadaşım ama desemde kafi gelmedi 1 sene dil çürüttüm yoruldum valla ya o mutlu olcak die benmi mutsuz olcam beni ayırınca mutlu olcak nerde kaldı annelik evladını düşünmeli ilk defa ben istermiyim böyle olsun durduk yere o sarıyor herkeze sağol yaşamayan bilemez yaşamayana yalan geliyo.

• çok iyi anlıyorum her şeye gücü yeter de allah istemezse kimsenin gücü yetmez sizi ayırmaya, dua et sen bol bol ... kaynanan nasıl biri onunla dertleş ona sığın o arkanda olsun oğlunun emanetisisin sonuçta korusun kollasın yol göstersin

• Ya herseyini sevgiline anlatma aile mevzusu ailede kalsın anlatıyorsun simdi ama yanlıs yapıyorsun askere gidicekmis aklı kalıcak huzursuz olucak oralarda.

0|0
    0|0
    • biliyorum ama napçağımı bilmiyorum sıkıştım kaldım arada

• Anlatma de onada şu an birseyi sorun etmeyelim de. Askere gidicek kafasını dağıtsın eğlendir onu sonrasına hayırlı olsun de dua et.

• manyakmısın kızım hemen yelkenleri suya verip birlikte olmuşsun daha yaşın kaç aşın kaç yarın öbür gün ayrılsan ne halt yiyeceksin inşallah ayrılmazsın..

0|0
    0|0
    • benim sıkıntım nişanlımı beni terkedip etmeyeceği değil onca lafın içinden işine geleni seçmişin arkadaşım

• işime gelen değil yanlış yapmışsın sevgiline güveniyorsan ananı takma baban arkandaymış nede olsa rahatsın

• yaptım biliyorum babam karşı çıkıyorda annem ayrılmakla tehtit ettiğin için babamı onun peşinde dört dönüyor.

Yükleniyor...