Sizce bu efsanelerden hangisi daha kalici bir iz birakti?

Bu isimlerden hangisi efsanelikte digerlerini sollar?

• Alex De Souza
    60% (52)45% (243)47% (295)Oy Ver
  • Hagi
    27% (23)43% (230)40% (253)Oy Ver
  • Şifo Mehmet
    9% (8)8% (44)8% (52)Oy Ver
  • Hami Mandirali
    4% (3)4% (24)5% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|141

En İyi Kız Görüşü

• Ah Alex ah.
    Televizyonun karşısında o ağladı, ben ağladım. Hiç bir futbolcuyu bu kadar sevmemiştim.
    Fenerbahçe Stadyumunda adını az bağırmadım, yine olsa yine giderim, yine deli gibi onun adını bağırır, tezahüratımı yaparım!..

0|6
    0|1

Kızlar Ne Diyor 24

Erkekler Ne Diyor 141

• Herkese kendi takımındaki hoş gelir

0|3
    0|0
  • Alex diyebilirm. Diğer şıklar Alex'e göre dönük kalmış. :):

http://i.hizliresim.com/bgE4JZ.gif

0|3
    0|1
  • Bana Her Zaman Bu Soru Sorulmuştur Hagi Mi , Alex Mi? .. Bence Hagi Hagin'in Oynadığı Klüpler R. Madrid , Barcelona , Oynadığı Takımlar'da Yaşadığı Şampiyonluklar. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu , Dünya Kupasında Harikalar Yarattı. Ardından Glatasaray'da Uefa Kupası , Süper Kupa Gibi Kupaları Kaldırdı. Ben Her Zaman Hagi Diyorum... Alex Ne Yapmış Fenerbahçenin 29 Yıldır Alamdığı Türkiye Kupasını 8 Yıldır Alexle Almağa Çalışıyorlar Young Boys Ve Paok Bunları Rezil Etti burada Alexle Daha Ne Diyeyim... Bence Bu Laflar Artık Kapak Olmuştur (Kaynak Show Tv Futbol 1e1 Programı Qurban Zaxarov
    Kaynak Wikipedia
    Chorge Hagi Gördüğü kupalar
    Avrupa Süper Kupa (1986, 2000)
    UEFA Kupası (2000)
    UEFA Şampiyonlar Ligi Finali (1989)
    FIFA Kulüpler Dünya Kupası Finali (1986)
    İspanya Süper Kupası (1990, 1994)
    Romanya Ligi Şampiyonluğu (1986, 1987, 1988, 1989)
    Romanya Kupası (1987, 1988, 1989)
    Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu (1997, 1998, 1999, 2000)
    Türkiye Kupası (1999, 2000)
    Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kupası (1997, 1998)
    TSYD Kupası (1997, 1998, 1999)
    Anglo-İtalya Kupası (1994)
    Biraysel Başarıları
    1988 UEFA Şampiyonlar Ligi gol krallığı
    1994 FIFA Dünya'da Yılın Oyuncusu Ödülünde son 5(4.)
    1994 Ballon d'or ödüllerinde son 5(4.)
    1994 94 Dünya Kupasında En İyiler Takımı 'na seçildi (FIFA Dünya Kupası Ödülleri)
    2000 Türkiye Cumhuriyeti Üstün Hizmet Madalyası (UEFA Kupasından Dolayı)
    2004 UEFA Jübile Ödülü
    2004 FIFA 100 listesine girdi
    2005 World Soccer tarafından gelmiş geçmiş en iyi 25. oyuncu seçildi
    2010 Dünya Kupaları tarihinin en değerli 100 futbolcusu arasına seçildi
    Romanya Milli Takımı ile en çok uluslararası turnuvaya katılan futbolcu (3 Avrupa Şampiyonası, 3 Dünya Kupası)

Ama Alex her zaman saygm vardır çok güzel bir futbolcu...

0|1
    0|0
    • Tarihi bilen adam baska oluyor. Hayatin sosyal alem tv gibi seyerden ibaret olmadigini resmen o duygulari yasayarak anlatmissin kardesim helal. Hagi bir efsanedir

• Bunlar doğrular kardeşim Ayrıvca zaman farkı var Hagi 200 li yıllırın futbolcusu Alex Fenerdeyken 2004.05 si galiba çok şey değişti o tarihe kadar futbol kolaylaştı falan. Ama Alex i tek bir gözle kıyasla dersen adam gol atıyor aisist desen var ama koşmuyor Alex gitsin bakalım o yıllarda Reale Barçaya ne oluyor anında tekmeyi basarlar Büyük takımlar ne kadar yetenekli olursan ol koşmayan futbolcuyu ellerinde tutmaz satarlar hemen Alex sadece Fernerde gözümüze iyi gözüktü o kadar. Ama Haginin gerçekten gerek takım olsun gerek te kupa her şeyiyile kusursuz bir futbolcu.

• hangi takımı tutuyorsunuz sorusu gibi olmuş. burdaki yeni yetmelerin çoğu Hagiye yetişmediler. erkekler yetişmesede hagiyi bilirde kızların bilmesi beklenemez. Hagi dünyada tanınan oynadığı zamanların dünyada en iyi oyuncusu olarak gösterilen bir oyuncuyken. sen kalkmış fener ve brazilya liginden başka takımda oynamamış alexle kıyaslıyorsun. Hagi hem Real madrid hemde Barcelona da oynamış ender oyunculardandır. dünyanın gemiş geçmiş en iyi 5 6 oyuncu arasında gösterilir. Alex e gelirsek güzel insan kaliteli insandır. futbolcu olarakta türkiyenin ortalamasının üstünde biridir. ama brazilyada alex gibi oynayan binlercesi var buna emin olabilirsiniz. fanatizm yapmayın dürüst olun. alexi avrupada tanıyan yokken. hagiyi tanımayan yok. açın youtubeden George Hagi yazın anlarsınız.

0|0
    0|0
  • tabi ki hagi alex diyenlere şöyle söylemek isterim onca yıl kaldı bana elle tutulur bir başarı söyleyin yok ama hagi kaldığı bir kaç senede kazanabileceği bütün başarıları elde etti adam uefayı getirdi hemde hiç yenilmeden namağlup bir şekilde , kupayıda namağlup alan iki takım var aslan ve madrid süper kupa daha bir sürü başarı şimdi sence bu adamın başarısı tartışılır mı adam real madrid barcelona ve galatasarayda oynasmış ya alex...

0|1
    0|0
  • arjantin’in buenos aires şehrinde düzenlenen panelde mikrofonu alan bir öğrencinin ’’son 20 yılda en beğendiğiniz futbolcu hangisi’’ sorusuna efsane futbolcu maradona, ’’son yıllarda avrupa çok klas oyuncular yetiştirdi. buna örnek verecek olursak zidane ve hagi diyebiliriz. ben büyük bir keyifle izlediğim bu yıldızların futbolunu özlüyorum. bu oyuncuları benim futbol yapıma en yakın isimler olduğu için çok beğeniyor olabilirim. dünya kupası’nda hagi’nin kolombiya’ya attığı gol hala hafızamda. gerçekten ustaca bir goldü.’’ cevabını verdi." Hagiyi dünyaya sor tanır. Ama Alex'i ancak Türkiye ve Brezilya.

0|0
    0|0
  • Herkes kendi takimi icin efsanedir.
    Ancak eger Türk oyuncular yazicaksan bütün seceneklere yazman gerekirdi. Mesala Fenerbahce icin Lefter Galatasaray icin Metin oktay
    Daha iyi bir secim olurdu o halde

0|0
    0|0
  • Duygusal davranıp Şifo diyorum :)

Yeni genç nesil bilmez ama Hagi' nin yerini kimse dolduramadı henüz.

0|1
    0|0
  • Alex bile "Hagi benden iyisi, idolüm " derken sizlerin Alex'i seçmesi?

Ne bileyim garip..

spor.milliyet.com.tr/.../default.htm

0|0
    0|2
  • Tabiki Hami Mandıralı Dünyanın En Hızlı Sutu Kimde Alex demi Hagi mi Şifo Mu 279 km Hız Hamide Bu bir Türk İçin Gurur Verici Tartışılmaz Firikiklerin Ustadı Olarak Seçilen Hami Değil Özür Dİlerim Çektiği Sutların 100%70 i Gol Giriyo Alex Hagi Şifo Klas hakkını verelim Ama Hami Mandıralı bir Türkün Unutamayacağı Bir Fultbolcudur. Kim Ne Derse Desin.

0|0
    0|0
  • Ben hagi dedim. Çünkü ; futbol adına ortaya koyulabilecek en iyi şeyi yaptı. Fedakarlık... Ama bir Galatasaray taraftarı olarak Alex in yeri bambaşka. Adam gibi adam ne iatersen o var Alex te. Sadece futbolseverleri değil tüm spor severleri kendine hayran bıraktı... büyük kaptan Alex iyiki geldin iyiki varsın... Hagi&Alex asla unutulmayacak iki futbol dehası...

0|0
    0|0
  • Alex Hagi'nin sol bacağı olamaz.
    Barcelona, Real Madrid'de oynamış, Strau Bükreş ile şampiyon kulüpler kupasını kaldırmış, Galatasaray'a Uefa kupasını kazandırmış bir futbolcu ile hiçbir Avrupa kariyeri olmayan, sadece Türkiye Liginde başarı elde etmiş olan bir futbolcuyu nasıl kıyaslıyorsunuz ki? Maradona bile Hagi'den ne kadar çekindiğini hep ifade etmiş ve mükemmel futbolcu olduğunu ifade etmiştir.

0|0
    0|0
  • Alex De Souza

0|0
    0|0
  • Sallatasaraylı değilim ama o lisetedeki tek isim tabiki HAGİ yaa otesı mı var alex demıssınız elınızı vıcdanınıza koyun bn koydum :D elım ıslandı :D

0|1
    0|0
  • Hagi

0|2
    0|1
  • çok fazla eksik var ama burada koskoca Beşiktaş'ta şifo mehmet'i mi saydın. Metin-Ali-Feyyaz, Atom Karınca Rıza, Takoz Recep, İlhan Mansız, Nouma, Ahmet Dursun, Sergen bunlar varken neden mehmet yani. neyse kişiliği hoşuma gittiği ve orta saha olmasına rağmen muazzam gol sayısı için alex diyorum malesef ve yaptığın ayıp sayın 'soran'.

0|1
    0|0
  • Tabi ki de Üstat Hagi.. ;)

0|1
    0|0
  • Futbol kariyeri basarilari, sekasi ve diger bir cok yonuyle hagi dersin. Saha disindaki haraketleriyle alex dersin. Ama Mehmet ve Hami'yi bu iki ismin altina yazmak onlara buyuk saygisizliktir... Ben Burada ismi gecen futbolcularin oynadigi bir takimi tutmuyorum. Bana gore efsane futbolcu Fevzi Zemzem, Gursel Aksel'dir...

0|0
    0|0
  • Efsane diyorsak başarılar krallıklar izlediğiniz süreye bakın
    Alex gol ve asist krallıklarını birden çok kez almış ve 10 seneye yakın oynamıştır
    Getirdiği başarılar 1 kupayla kıyaslanabilecekten fazladır
    Heykeli vardır

0|0
    0|0
  • Alex de souza :)

0|1
    0|0
  • Hagi Galatasaray'da bir zamanlar top oynamış bir futbolcu olarak kalsaydı sadece Hagi derdim. Ama maalesef teknik direktörlük kariyeriyle karizmasını elleriyle yamulttu. Bu yüzden Alex.

0|0
    0|0
  • Hepsi bir takımın ruhu oyuncular! Ama kariyere ve başarılara bakılırsa sonuç belli! Hagi hayırlı olsun! testte de Alex oy verenlerin duygusal davranmasını normal karşılıyorum tabiki.

0|0
    0|0
  • şifo ölümsüzdür

0|0
    0|0
  • Alex de souza.

0|0
    0|0
  • hagi tbiki :D

0|1
    0|0
  • Allah aşkına Hagi ile Alex i nasil kkyaslarsiniz? Hagi mükemmel bir oyuncuydu. Hem ligde hem avrupada destan yazdi...

0|1
    0|0
  • Galarasarayın usta oyuncusu george hagi der susarım

0|0
    0|0
  • Hagi

0|0
    0|0
  • Bir Beşiktaşlı olaral Hagi diorm.. Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi topçu

0|0
    0|0
  • la oğlum malmısınız la bu soruda haginin ne işi var hepsi iyi futbolcu ama hagiyle bunları bir tutuyorsunuz allah aşkna adam maradaona döneminin futbolcusu real madridte top oynamıs dünya kupasında maradona karşı oynamıs gelmişsin seçenekler arasına hagiyi koymuşsun sonrda futboldan anlyrm diye gezersn ortada

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    111
Yükleniyor...