Dambıl hakkında yardım?

26 kiloluk dambıl set alıcam ancak şöyle bir sorum var:

toplam kilo bölünüyor mu? yani ben bir dambılı sol diğer dambılı sağ elime aldığım zaman sağ ve sol elimde 26-26 kilo mu olacak? yoksa 2 elimde 13/13 kilolarmı olacak?

link bu: www.hepsiburada.com/.../productDetails.aspx

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• 13/13 dediğinden, ama belkide tek dumbellde arttırabilirsin onun kilosunu koyma yerin kalıyorsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 26 kilo çok değil mi

0|0
    0|0
    • bölgeye göre değişiyor. adam bench'te 160 kilo basarken omuzlarda 12 kilo falan basabiliyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum bırak 26 kiloyu falan 2 tane 5'er 2 tane 10'ar kiloluk al dumbelllar hafif olsun set sayısını arttır yani şöyle
    5x10 = 26 kilo
    20x40 = 10 kilo
    gibi, hafif dumbellla çok çalış, ağır dumbellla az set yapmaktan daha faydalı ;)

0|0
    0|0
    • dostum taktik falan istemiyorum ben. tek sorduğum dambıllar çift halinde 26/26 mı oluyor yoksa toplam 26 kilodan 13/13 mü?

• 13/13 dostum, 13/13 ;)

• ha bu arada verdiğin taktik tamamiyle kasa kondisyon kazandırma ile alakalı. kas büyütmek istiyorsan sağlam ağırlıklara girmen gerekir ve senin dediğine tam ters orantı olarak, çok set, az tekrar yapman lazım. kesin bilgilerdir söylediklerim lütfen tartışmaya girmeyiniz benimle. milletide yalan yanlış bilgilendirmeyin. ondan sonra evde 5 kilo dambıllar alıp sizin gibiler yüzünden; "abi 2 haftadır çalışıyorum bişey olmuyo yeeaa :(:(:(" moduna giriyorlar. ayrıca ek bir bilgide vereyim, kas büyütmek istiyorsan beslenmen yüzde 80 dinlenme yüzde 15 rol oynar. geriye kalan yüzde 5 ise sağlam, doğru ve ağır egzersizdir. hadi Eyvallah.

• hayır toplamda 1er kilo tuttuğun şeyler. diğerleri 1.25 2.5 2.5 oluyor onları takıp çıkarabiliyosun en fazla 1 dambılı 13 kiloya kadar çıkarabilirsin yani 12 kilo ağırlık takabilirsin ama o da zaten çok uzun süre yeter yeniysen

0|0
    0|0
    • ya bende zannediyordum ki 26-26 kilo olarak gelecekler. milleti nasıl kandıracaklarını gerçekten iyi biliyor bunlar.. yazdık cidden.

• biliyorum ancak hiç bir hareket deadlift, squat ve bench press'in yerini tutmaz.

• kardes son bisey diyim bana inanmıyosan git bir spor hocasına sor onu halterle veya dambılla yapman arasında hiç bir fark yok ben salonu bırakınca evde daha çok geliştim eline halteri al yap dambılı al yap kendin anlarsın ilerde.

Yükleniyor...