Gheorghe Hagi vs Alex De Souza?

Kariyerinde Real Madrid ve Barcelonada toplamda 100 maça çıkmış bir kişi nasıl olurda Alex ile karşılaştırılır anlam veremiyorum
1985 Yılın Romanyalı futbolcusu
1987 Yılın Romanyalı futbolcusu
1988 UEFA Şampiyonlar Ligi gol krallığı
1993 Yılın Romanyalı futbolcusu
1994 Yılın Romanyalı futbolcusu
1994 FIFA Dünya'da Yılın Oyuncusu Ödülünde son 5(4.)
1994 Ballon d'or ödüllerinde son 5(4.)
1994 94 Dünya Kupasında En İyiler Takımı 'na seçildi
1997 Yılın Romanyalı futbolcusu
1998 Türkiyede Yılın Futbolcusu
1999 Yılın Romanyalı futbolcusu
1999 Türkiyede Yılın Futbolcusu
2000 Türkiyede Yılın Futbolcusu
2000 Yılın Romanyalı futbolcusu
2004 FIFA 100 listesine girdi
2005 World Soccer tarafından gelmiş geçmiş en iyi 25. oyuncu seçildi
2007 Romanya'da yüzyılın en iyi futbolcusu seçildi
2010 Dünya Kupaları tarihinin en değerli 100 futbolcusu arasına seçildi
UEFA Süper Kupası: 2000
UEFA Kupası: 2000
Kariyerine bu kadar başarı katmış birisi dünyanın en iyilerinden biri olarak görülürken bizim Fenerbahçe taraftarı hala Alex en iyisi diyor gerçekten gülünecek bir olay

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Alex- hagi kıyaslamasınsa fenerbahceliler haginin kariyer anlamda üstün olsuğu için diyorlarki türkiyedeki yaptıkları işlere bakın ona bakyoruz;

Hagi: 5 yılda 4 şampiyonluk 2 avrupa kupası
    Alex: 8 yılda 3 şampiyonluk ( 1'i şikeli )
    Fark ortada..

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 8

• Şimdi artık gündemde bile değil bu konuyu açman bile boş acayip gereksiz ayrıca.. Alex'in kişisel olarak Fenerbahçe'YE verdiği katkıyı Türkiyede hiçbir yabancı oyuncu takımına veremedi Hagi Gs nin en iyi kadrosunda vardı F. Terim vardı, tamam başarılıydı ancak bizim Alex dememiz geçmiş kariyerleri değil TR de yaptıkları Alex hem karakter hemde istatistik olarak Hagi den fazlasıyla üstün.. Benim görüşüm hep ALEX ti yine değişmeyecek sadece fikrim polemiğe girmek istemiyorum..

1|0
    0|2
    • Konuyu açan ben değil sitedeki fenerli arkadaşlar. İstatislik herşey değil sen oynadığı topa bakacaksın Hagi'nin oynadığı futbolun kıyısından geçemez Alex benim görüşümde bu biraz tarafsız bakarsan görürsün herşeyi Alexe kötü demiyorum fakat Hagiyle kıyaslanması saçma...

• Hagi kariyer olarak iyi bir futbolcu olabilir Alex'e nazaran.. Ancak sen anlamak istemiyorsun malesef Alex'in Süper Lig denilen ligde verdiği katkıyı performansı hiçbir yabancı veremedi diğer Avrupa ve Tr kupalarındada çok iyi istatistleri var, biz o nedenle karşılaştırıyoruz.. Bırak Hagi yi Alex gibi kimse şahsi olarak katkı veremedi vede veremez, Hagi kariyer olarak tabiki iyi Alex hem karakter hemde performans olarak iyi önemli olanda bu son yazımdır bu zaten kimse cevap yazmamış uzatmayalım herkesin fikri kendine ve değişmez..

• Genel olarak bakıldığında Hagi tabiki Alex ile kıyaslanamaz dediğin gibi dünyanın sayılı oyuncularından ama Alexin Türkiyede Fenerbahçe forması altında yaptıklarıda yabana atılamaz tabiki oynadıkları sürede aynı değil yani kalite olarak kariyer olarak tabiki Hagi daha iyidir. Bu şunun gibi Sneijderle Sosa kıyaslanabilirmi tabiki hayır Snijder çok çok daha kaliteli iyi isim ama belki Türkiyede yaptıkları Sosanın daha iyi olacak onun gibi.

0|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum teşekkürler

• Karpatların Maradonası tabi ki.

0|1
    0|0
  • Anlasilan Cincon lusun, sen once Diyarbakir macini bir anlat. bakalim

0|1
    0|0
    • Diyarbakır maçını atlatırız o önemli değil. Ben tarafsız olarak bakıyorum herşeye

• Ben kiyaslama yapmiyorum, evet Fener'liyim Hagi nin basarilarini inkar eden futboldan anlamiyordur boyle bir kiyaslama yapmanin cok gereksiz oldugunu dusunuyorum, matematiksel basaeida Hagi tartisilmaz tum dunyanin takdir ettigi bir futbolcu, Alex ise Fener ile ozdeslesmis bir futbolcu

• Adamlar Alexin yanında haginin lafı bile geçmez diyor benim derdim onlarla yani çok taraflı bakıyorlar

• Kariyer olarak doğru Hagi daha iyidir ama Türkiye standartlarında bakarsan Alex'in yanında Hagi'nin esamesi okunmaz..

0|0
    0|0
    • EİG seçtiğim cevaba bakmanı öneririm

• Alex'in şampiyonlar liginde asist krallığıda var ayrica sampiyonluklara bakarak kıyas yapılırsa messi dünyada ilk 20'ye bile giremez kariyerinde hiç dünya kupası yok dünya kupasıni alanlar demek ki messiden daha iyi Alex'in Türkiye'de yakaladigi istatistikliklerin attığı gol ve asistlerin yani yarısını yakalayabilecek bir yabancı daha Türkiye'ye gelmede Türkiye bazında Alex'ten daha iyi yabancı var demek komediden öteye geçemez..

• bir Alex değil.

0|0
    0|0
  • Sabri reyiz

0|0
    0|0
  • ben hagi yi görmedim bilemem ama alex adamdı

0|0
    0|0
Yükleniyor...