Güçlü kadın algısı sizce nedir?

Kadında güç her zaman için bir ikilem olmuştur. Genelde kadınlar gücü kapris ile karıştırır. Peki kadının gücü nedir ? Bu güç duygusal ve cinsel yaşama aksedermi, eğer aksederse kadın nasıl tepkiler vermek ister ?

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• kendime güçlü olma baskısı yapmadığımdan beri kendimi daha güçlü buluyorum olylar karşısında.duygusal yaşamda etkisi olmaz mı ya güçlü olmanın.aslında bir kaç model de var herkesin önünde.işte nedir belirli bir grup erkeğin himayesindeyken dışarıya güçlü görünme durumları var.köpek sürüsünün dişilerini korumasından esinlenerek modellenmiş olabilir.marylin monroe tarzı,bana uymaz.sonra erkek dünyasında erkek cümleleriyle konuşup güçlü olma çabasına giren bunu yaparken de hemcinslerini aşağılamakta çekince duymayan ve nihayetinde de kadınlar arasında sivrilebilirken erkekler arasında aşağılanan bir cinsin iyi örneği olmayı kabul eden kadının güç algısı var.madonna tarzı,bu bana uymaz.başka başka,penis kompleksinden az buçuk sıyrılmaya çalışan kadının gücü var.iş bölümü olayları konuşunda yanlış anlaşılan kısımları aşmaya çalışıyor kadın kimliğiyle barışacak,kendisi için bir şeyler yapmaya başlayacak falan.kadın kimliği derken toplumsal cinsiyet olarak değil.yani bunlar da duygusal yaşama cinsel yaşama doğrudan etki eden şeyler.

0|0
    0|0
    • Dogru ama bir kadın tüm bedeninde içsel gücünü yansıtabilmeli. ve toplumun baskı ve bakış açısından arınabilmeli. Bunu da ancak zihnini özgürleştirebilen bir kadın yapabilir. Ancak erkek bunu kaldırabilirmi işt e o bir soru işareti

• Alt yapı çalışması kadının kendi içinde başlamalı değil mi?

• yani daha önce defalarca denenmiş şeyler var.kadın erkek birlikte bir çalışma yürütemiyor bu konuda.örgütlenme düzeyinde.ama bireysel olarak paslaşabilirler falan o farketmez.kadının kendi içinde derken bireysel bir şeyse kastın,çoğumuz hani etrafta ne döndüğünü ile anlayamayabiliyoruz.çünkü "erk" örgütlü.işte devlet mesela örgüttür,kürtaj yasası şu bu,böyle örgütlü bir saldırıya karşı bireysel bir yapılanma yeterli değil.çok zaman alır hem.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...