Spor yapıyorum kilo alıyorum, bunun nedeni nedir?

Mesela günde 2 saat yürüyüş yapıyorum tamam vücut biçimleniyor ama benim derdim kilolardan kurtulmak kendimi tartıyorum tam aksie kilo alıyorum.. Sorun nerde sizce? bunun nedeni nedir? kilo almamak için ne yapmam gerekir?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• sporla kilo verilmez boğazını tutman lazım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• O vücut ile alakalıdır. Ben de şu sıralar hiç spor yapmıyorum aylardır yatıyorum fakat çok az kilo aldım. Bu arada kilo vermek için yürüyüş bence yetersiz, kilo vermek için yorucu bir spor ile uğraşmak lazım, çok terlemek insanın kilo vermesine çok yardımcı oluyor ve aynı zamanda fit bir vücudunuz oluyor. Ama belirtmek istediğim yürüyüşteki ter değil, daha ağır terlemeler. Tekvando-Karate-Judo gibi sporlar hem teknik hem de yaşam açısından daha iyi seçenekler sunacaktır. Hiç biri olmazsa dahi Fitness yapmanız gerekiyor. İyi günler..

0|0
    0|0
  • beslenmenle de alakalı bu iş 2 ssat yürüyüp yemeğe saldırısan bu olur ben de eskiden öyleydim şimdi zayıfladım ve fitleştim bir diyetisyen bul sna beslenme programı çıkarsın makarna pasta çikoata böre ve hamur ürünlerinden uzak dur ve hamburgerden

0|0
    0|0
  • çok yeme :)

0|0
    0|0
  • Böyle sorduğunda anlaşılamaz.

-Uyku düzenin

-Beslenme tipi ve sıklığı (içecekler ve atıştırmalıklar dahil)

-Varsa rahatsızlığın veya hormonal sorunların

-Varsa kullandığın ilaç

-Yaşın

-Spor yapma düzeni ve saatlerin ve hangi sporları yaptığın

Bunları yaz sana neden kilo aldığını söyleyebilirim o zaman.

0|0
    0|0
    • uyku düzenim 8-9 saat uyurum

beslenme tipim 3 öğün yerim ama kuş kadar(zorlamıyorum kendimi hep az yiyen bir insanım) meyve hariç hiçbişey atıştırmıyorum

rahatsızlığım yok

ilaç kullanmıyorum sadece balık yağı günde 1 tane kullanırım

yaş 18

yürüyüş yaparım fazla tempolu değil

• Teşekkürler.. sanırım bu bilgiler tecrübeden kaynaklanıyor. tecrübelerini bana anlattığın için sağol hepsine katılıyorum. yaptığım fazla hata var :)

• Hem tecrübe hem de eski işim gereği. Sabah erken uyanmak metabolizmayı çalıştırır. Elinden geliyorsa 7 de uyanacaksın :)

Akşam yemeğinde de pilav ve ekmek çıkarırsan ne yersen ye problem değil. Obez değilsin sonuçta. Sana bu anlattıklarım her insanın yapması gerekenler. Etki eden bir hastalık yoksa,sadece doğru saatte uyuma, yeme ve spor yapmak bile ekstra bir şey yapmadan bir çok hastalığı yok edip kilo ve yağ oranını düzeltmeye %100 yeter.

• sporru bırak..

0|0
    0|0
  • aynı zamanda yediklerine içtiklerinede dikkat ediyomusun?

0|0
    0|0
  • 2 saat yuru ama 2 saat yemek yeme belkı faydalı olur

0|0
    0|0
  • Bunun tek çaresi aç kalmak canım başka çaresi yoook. aç kalıp hemde spor yaparsan bak nasıl kilo veriyorsun.

0|0
    0|0
  • vucunda yağlanma olmadığı halde kilo alıyosan sorun yok ki..

günde 2 saat yürüyüş sağlam kas yaptırır..

vucut geliştiricileri görmüşsündür..1.80 boyunda 115 kg olanlar var..ama gram yağ yok adamda..

kas yığını.

0|0
    0|0
    • bende yağ yığınıyım maalesef :((

• yok.. bu sporu sence niçin yapıyorum? çünkü yağ yığınıyım yapıyorum yapıyorum 1-2 ay kadar sonra bakıyorum kilo almışım bırakıyorum tekrar aynı tas aynı hamam :( tekrar başladım

• uzun ince bir yoldasın.. yürüyosun gündüz gece:)

Allah kolaylık versin.

• Lanet olasıca bir hipopotam gibi yemek yememen gerekiyor... siz kızların nasıl bir beyni olduğunu anlamıyorum yahu insanda azıcık akıl olur mantık olur... 2 saat yürüyüp günde 40 öğün yemek yersen tabi kilo alırsın, bre akılsız!

0|0
    0|0
    • :( yaa... eminim sen benden daha fazla yiyorsundur.. ben fazla yiyen kızlardan değilim. ayrıca spordan sonra bişey yemiyorum

• ben günde 3 öğünü bile zorla yiyen bir insanım elimde olsa hiç yemem... bu aralar bolbol su tüketiyorum hayatımda suyun hiç yeri yoktur günde 1 bardak bile tüketmezdim ama bu aralar 2-3 litre içiyorum.ayrıca eskiden yürürdümde birkaç gündür merdivenlerden inip çıkıyorum çok yoruyor sence faydası olurmu?

• Suyu bol tüketmen iyi olmuş uzun vadede faydasını görürsün... olur da kaç kilosun, boyun kaç ve yağlar genelde nerende toplanmış(basen, göbek, genel olarak yağlı vs.) onu söyle de hangi hareketlerin daha çok faydası olur söylerim...

• sen su içip kiloda alıyorsundur:)))

0|0
    0|0
    • abim benim yaştayken su içe içe 20 kilo almıştı :) ailede var bizim

• vücut yapınla ilgilidir

0|0
    0|0
  • yapma

0|0
    0|0
  • Metobilizman farklı çalışıyordur belki :D

0|0
    0|0
  • O taktiği bana da söylesene çok lazım.

0|0
    0|0
    • ne bileyim işte 2 saat spor yapıyorum ama kilo alıyorum bu kadar basit

• Bende de tam tersi ne yapsam kilo almıyorum..

Kızlar Ne Diyor 2

• Sadece yürüyüş yaparak kilo vermek çok zordur. Bu nedenle alınan kalorileri de kontrol etmen gerekir.

0|0
    0|0
  • Yemene dikkat etmen lazım spordan sonra bir güzel karnını doyurursan kilo alırsın =))

0|0
    0|0
    • yok öyle yapmıyorum

• aç karnıma hiçbir spor yapamam.. yemek yedikten 2-3 saat sonra 2 saat yürüyüş yapıyorum

• Şaşırtıcı yorumsuz kaldım =))

Yükleniyor...