Belki böyle bir konu burada paylaşılmaz ama konu rüyalarım.

ben namaz kılmadığım zamanlar kendimi çok günahkar hissediyorum öyleki namaz kıldığımda bütün yük omuzlarımdan kalkıyo sanki Allahım benim bu halimi duydmuş gibi ve ben sabah ezanı sesine duyorum ve kalkamıyorum sonra ızdırap içinde uyanıyorum butun gün keşke kalksaydım diye kendi kendimi üzülüyorum .Rüyalarımın anlamlarına bakıyorum kötü acaba diyorum bunların gerçeke olmaması için bir şans verir gibi özellikle sabah namazını işitiyorum genelde kötü rüya gördüğüm günler ezan sesini işitiyorum ne yapıcam bilmiyorum bana yardım edin bu içimi kemiren durum nedir

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dinler bu şekilde çalışır. Çok tepki alabilirim belki ancak durum bu. Dinsel açıdan bakıldığında kaygılı ve iyi bir müminsin. Teknik açıdan bakarsak düzeltilmesi gereken ağır bir stres sendromu içindesin. Dinler genel olarak her ne kadar naif, huzur ve barışla bezeli olsa da, korku ile güçlüdür. Bu konuda hönkürerek saldırmadan önce, siz daha küçükken aileniz ve çevreniz tarafından dinin size nasıl sunulduğunu hatırlayın. Yakar, günah, dikkat, ahiret vs.. gibi kavramları mı daha çok işittiniz yoksa huzur, sevap, rahatla, gülümse, mutlu gibi kavramları mı daha çok duydunuz? Dinler genel olarak sizi korkutarak, ne olduğunu bile bilmediğiniz ve kesinliğinden emin olamadığınız bir ahiret ve hesaplaşma biçimiyle manipüle ederek büyür, bu şekilde hakimiyet kurar. İşte bu sebeple siz dininizin istediği durumdasınız. Ya da dini kullanan insanların istediği durumdasınız. Bu bambaşka ve ciddi bir sorun zaten.

Bunu bir tartışma haline getirmeyi istemem ki genelde tartışmaya döner böyle konular ama böyle diye de ağzıma elime kilit vurmam asla.

Tartışacaksanız bile şunu düşünerek tartışmaya başlayın: Kendi ibadet eksikliğinizden doğan vicdan azabınızı, bunun açıkça toplumsal bir sorun olarak belirten birinden çıkarmaya çalışmayın..

0|0
    0|0
    • FARKLI BİR bakış açısı kimbilr ama korkutularak büyümedim ailemde namaz kılan sadece benim

• Benim ailelerimmde de asla korku verilmedi bu konuda. Ben iki farklı ailede büyüdüm ikisi de böyle korkutmadı ve bu ailelerden biri dindardı. Kimse bilmezdi,ben kendim kalkar Kuran kursuna, camiye giderdim.. :) Bir gün nereye gidiyorsun diye sorduklarında da söylediğimde, iyi yapıyorsun,öğrenmek güzeldir demişlerdi kendileri alakasız olduğu halde.Böylesi özgür ve destekleyeci büyüdüm.

Aile yapmıyorsa bile çevre yapar bu dediğimi çünkü din böyle büyür. Bunu anlatmak istedim.

Erkekler Ne Diyor 2

• Aynı durumdayız ben bazen uyanamam ya da uyanmam hep içimi bişe kemirir rahatsız eder vicdanen rahat edemem kıldığım zaman rahatlıyorum ama sabah namazını kılmadığımda diğer vakit namazlarından feyz alamıyorum sabah ve yatsı çok önemli .Beni rüyalarımda korkutuyolar ve çoğu zaman acı bile çekiyorum.Allah yardımcımız olsun

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum Allahım belkide bizim iyiliğimizi istiyor ama bu rüyalar ve namaza kalkamayışımdan çok korkuyorum öyleki bu gün namaz kılmadığımda gidip evde hepdsini kaza ediyorum sonra rahatlık ve ferahlığa kavuşuyorum

• Önemli olan niyet ,

0|0
    0|0
    • niyet iyi ama kılmamk ızdırap of

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...