Günümüzün en popüler mesleği hangisi?

Sizce günümüzün en popüler mesleği hangisi arkadaşlar, yani bir çoğumuz istedğimiz mesleğ yapamıyor belki ama popülerlik olarak hangi meslek dalı öne çıkıyor?

Güncellemeler:
ya gerçekten soruyu böyle yönlere çekip abuk subuk şeyler yazmayı ne kadar seviyorsunuz anlamadım, anketli sorumu hazırlayım böyle şeyler yazmamanız için anlamadımki , mühendislik , doktorluk öğretmen, hakim savcı gibi meslekler dururken yok beyaz kadın ticareti , yok şu yok bu gibi saçma sapan şeyler yazmasaydınız keşke

0|0
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• "Üniversite değil meslek seçin" sloganı ile harekete geçen İŞKUR, en gözde meslekleri belirledi.

Enerji mühendisliği en popüler meslek olurken ulaştırma ve bilişim sektörü de ön plana çıktı.

1.7 milyon genç, geleceğini garanti altına alabilmek için üniversite sınavına girerken Türkiye İş Kurumu (İŞKUR ) gençlerin tercih yapmalarını kolaylaştıracak bir yol haritası hazırladı.

Gençlere üniversite yerine meslek seçmelerini öneren İŞKUR'un yaptığı "İş Danışmanlığı Projesi" sonucunda Türkiye'de ön plana çıkan mesleklerin başında enerji sistemleri mühendisliği, raylı sistemler işletme tekniker liği, motorlu araçlar LPG bakım ve onarımcılığı geldi. İŞKUR tarafından hazırlanan ve 4 bin 888 mesleği anlatan Türk Meslekler Sözlüğü (TMS) de gençlerin rehberi olmayı hedefledi.

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre, işgücü piyasasına son yıllarda giren gözde meslekler de gençler için kurumun internet sayfasında yer alan sözlükte açıklamalı bir şekilde yer aldı. Proje, işsiz gençlerin özelliklerini ortaya çıkararak hangi alanda başarılı olabilecekleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Projede hedef kitle "15-24 yaş arası genç erkekler", "uzun süreli işsizler", "kadınlar" ve "engelliler" olmak üzere dört ana başlık altında toplandı.

UZAY PİLOTU ARANIYOR!

Geleceğin mesleklerinin belirlendiği araştırmada ilginç sonuçlar çıktı. Yazılım mühendisliği, nükleer uzmanı , sanal market işletmeciliği gibi işlerin yanı sıra hafıza artırma cerrahlığı, uzay pilotluğu , gen terapistliği, soru bankası tasarımcılığı gibi ilginç meslekler de geleceğin meslekleri arasında yer aldı. Gelişen teknolojiyle birlikte elektronik gazetecilik, siber teknoloji mühendisliği, sanal market işletmeciliği gibi meslekler de önümüzdeki dönemde popüler olacak.

Geleceğin meslekleri

Enerji mühendisliği LPG bakım ve onarımı

Raylı sistemler teknikerliği

Yazılım mühendisliği

Nükleer uzmanlığı, uzay pilotluğu

Hafıza artırma cerrahlığı

Sanal market işletmeciliği

Elektronik gazetecilik

Gen terapistliği Nano yapı mühendisliği

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• O kadar çok var ki..

-Büyük bir şirkette maden mühendisliği (elmas, petrol vs. aramacılığı)

-Nano mühendislik

-Gen mühendisliği

-Uzay mühendisliği ve pilotluğu (yakında sivil geziler başlayacağından ciddi bir ihtiyaç doğuyor)

-Ticari pilot

-Ticari kaptanlık

-Savunma sanayinde mühendislik veya şirket yöneticiliği

-Uluslararası deniz yolculuğu aşçılığı

Bunlar ilk aklıma gelen en çok kazandıran ve toplumsal olarak da itibarlı mesleklerdir.

1|0
    0|0
  • BKZ: p*rno yıldızı erkekler :D

0|0
    1|0
  • Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler;

Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! dediler...

Künyeni almak için, partiye ettim telefon:

Bizdeki kayda göre, şimdi o mebus dediler!..

Neyzen Tevfik

1|0
    0|0
  • mühendislik şuan rövajda

2|0
    0|0
  • Şuan için yine Doktor olmak, savcı olmak popüler meslekler arasında görülüyor. Ama en basiti memur olduğun her meslek popülerdir, benim bakış açım bu değil toplumun bakış açısı bu yani.

1|0
    0|0
    • sana katılıyorum, bende bir savcı veya hakim olmayı çok isterdim ama maaleseff

• Adamın olacak o tarz makamlara gelebilmek için. Bu devirde paran olsun, arkan olsun milletvekili bile olursun okumadan etmeden ilkokul mezunu ol yeter. Ama işte süper zeka ol derecen olsun her sınavda arkan olmazsa amcan dayın olmazsa bir cacık olamazsın;) Tecrübeyle yaşanmıştır;)

• o yüzden söylemedim tabiki ülkemizde bir yerlere gelebilmek için hep bir destek olması gerek arkanda, ben meslek lisesi çıkışlıydım puanım kesildi, tm bölümüde değildim bu yüzden maalesef dedim. savcı hakim olmak için çok iyi derecede okulu aksatmadan bitirmek gerek bunuda biliyorum ve sınavlarına iyi çalışmak gerek.en göz alıcı meslek bence savcılık makamı kim ne derse desin harika bir meslek

• Elektrik mühendisiyim

Çok popüler olmasa da çok kolay iş bulabilirsin

3 günde 6 iş görüşmesine gitmiştim .

1|0
    0|0
  • bilgisayar mühendisliği

1|0
    0|0
  • bana göre günümüz inşaat sektöründe hızlı bir ilerleiyiş içnde,ve bu açıdan bakarsan mimarlık ve mühendislik diyebilrim.İşinde kendini ispatlamış biriysen eger ağada sensin paşada mesleğim gereği işin içinde olduğumdan böyle bir yorum yapıyorum, en basiti yeni mezun biri en kötü 2000 -2500 den başlıyor ve en fazla bir kaç yıl sonra bu katlamaya başlıyor birde kendin inşaat yapmaya başlarsan patron oluyosun, çevrenize ve ekranlara bakarsanız çığ gibi yükseliyor yapılar.

0|0
    0|0
  • gen mühendisliği çağımızın mesleği...

1|0
    0|0
  • En popüler Meslek yok meslek kalmadı ki Hakkaten ya :))

1|0
    0|0
  • serbest gezmekk :p

1|0
    0|0
  • imam hacı hoca..

1|0
    0|0
  • P*zevenk'ten çok kazanan daha görmedim..

0|0
    1|0
  • Siyah erkek ticareti :D

0|0
    1|0
  • ta topçu olcan ya popçu.

0|0
    1|0
  • Beyaz kadın ticareti.

0|0
    1|0
  • torbacılık