Kilo alma , kilo verme , fitness ve spor hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. ?

Bir saat boyunca merak ettiklerinizi cevaplıyorum. Buyrun.

Güncellemeler:
Vakit doldu arkadaşlar. . Soru soran olursa cevaplamayacagim. Bilgi için gumuskaan35@gmail. com hesabı üzerinden merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Herkese sağlıklı bir gün dilerim.

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Kilo vermek veya vücudumda belli bir bölgeyi eritme gibi bir niyetim yok ancak sağlıklı kalmak için evde kendi çapımda basit hareketler yaparken çok çabuk yoruluyorum. Son 1 yıldır haftanın en az 2 günü egzersiz yapsam da 15 dakikayı geçmeden çok aşırı yorulup nefes alamaz duruma geliyorum. Muhtemelen kalp ritmiyle ilgili bir durum da olabilir bu.
    Sorum ise şu: fazla kan pompalamaya gerek duymadan, kalbimi yormadan kaslarımı çalıştırabileceğim hareketler nelerdir? Veya şu TV'lerde satılan çeşitli aletler işime yarar mı?

0|0
    0|0
    • Bu konuda problem çeşitli yerlerde olabilir. Öncelikle hareketin yapılışı set sayınız dinlenme şekliniz bunlar gibi yorulmaniza sebep olacak birçok faktör var. Eğer siz ben fit olmak fit kalmak istiyorum diyorsanız bölgesel çalışma sistemi ile antrenman yapın. Evde yaptığınız hareketler en fazla 2 ya da 3 bölge hareketi olsun tüm vücudu aynı anda çalıştirmaniz ise yaramazo. Örneğin 2 günde bir evde antrenman yapın veher antrenman birbirinden farklı olsun bir gün kol ve bacak diğer gün bel v sırt vb. Buna benzer bir program hazırlayın kendinize. Bunun dışında evde yapabileceğiniz hareketler aslında çok ama siz tabiki bunların hepsini evde deneyemezsiniz. Yapabildiğiniz kadar yapın. Korkmayın kalbiniz yorulmuyor. Sadece bilinçsiz hareket ediyorsunuz. Her hareket farklı bölgeyi çalıştırır öncelikle ne yaptığınızın farkına varın. Tv lerde satilan spor malzemelerinden fayda beklemeyin. Onun yerine bir koşu bandı ya da bisiklet alabilirsiniz.

• Aslında verimli uyku teknikleri uyguladığım ve yoga yaptığım için günlük 4-5 saat uyku yetip de artıyor bile. Yani gün içinde hiç uykusuzluk çekmiyorum.

Boy-kilo endeksinde özellikle kadınlar için ırklara ozel bir kategori var mı? Yani örneğin bir Afrikalı kadın ile İskandinav kadının indeks hesaplaması ve kategorizasyonu aynı mı oluyor? Bunu sormamın nedeni; ben uzak Asya kökenliyim ve benimle aynı boy&kiloda beyaz Türk kadın arkadaşlarım benden daha kilolu görünüyorlar. Yani aslında benim de kilolarım fazla ama bir şekilde bunu dıştan göstermiyor da olabilirim. O yüzden işin sağlık açısından korkuyorum.

Söylediğiniz şekilde çalışmaları sürdürmeye gayret göstereceğim. Tekrar teşekkürler.

• Boy&kilo endeksi herkeste aynıdır. Vücut tipi ile alakalı bir durum olabilir. sizin vücut tipiniz ektomorf , mezomorf , veya ekto - mezomorf olabilir. Yağ oranı kişiyi olduğundan zayıf veya kilolu gösterebilir. Asya kökenli bayanlar genelde ektomorf vücut tipine sahip olurlar. Bu nedenle zayıf gösteriyor olabilirsiniz ancak bunun birçok farklı nedeninden sadece biri olduğunu unutmayalım.

Kızlar Ne Diyor 10

• Haftada 4 gun 50 dk bisiklet orta twmpoda hizli. Bir gun kol, iki gun bacak, bir gun karin calisiyorum 3 saate yakin salond akaliyorum. Ama boyum cok uzun degil bacaklarimin ustu biraz kalsi ve iri duruyo. Cok goze carpmiyo ama daha inceltmek icin nappabilirkm ve duzenli squat yapiyorum

0|0
    0|0
    • Kilo vermen gerekli.

• Vücut tipin ektomorf olduğu için kütle hacmin olduğundan iyi duruyor. Cildinin derisi ince ise yumurtayı azaltman gerekli ve beyazini tuketmelisin

• Ayrıca kilo vermek için ögün sayisini 2 ye düşünmelisin.

• 5 -6 kilo fazlam var ama bolgesel kilo aliyorum. . Sadece belim kalinlasiyor kilo aldigim zaman. . Ve ust bacaklarim. . Nasil incelebilirim?

0|0
    0|0
  • Kalca ve ic baldirlarimi eriktmek istiyorum. Gunde 25 30 squat yapıyorum artik kalcamin genislemesini istemiyorum. Ne önerirsin? mm

0|0
    0|0
    • Romen deadlifti öneririm. 4 x 12 yanına 3x12 squad eklemende fayda var ayrıca bu iki hareket dışında koşu ve bisiklet ile desteklersen 1 ay gibi kısa süre içinde sonuç alman mümkün. Şimdiden kolay gelsin.

• Teşekkürler

• 16 yasındaım fitnesse yazılmam dogru olmaz mı

0|0
    0|0
  • spor hocası mısın?

0|0
    0|0
  • kilo aldım göbegim şişti ya nasıl indirebilirim 3 4 kilo vermem yeterli ama nasıl evde.
    ve ben yemek yemeden duramıyorum

0|0
    0|0
    • Ilk olarak şeker ve unu kaldırın hayatınızdan haftada 3 gün koşu yapmanızi tavsiye ederim. Ve ogün sayısını 2 ye indirin.

• ani bir şekilde 10 kilo aldım fitness a başladım ve diyet yapıyorum günde 1000 kalori alıyorum. göbek tarafında yağlanma var. kardio yu spor olarak sevmiyorum ne yapabilirim.

0|0
    0|0
    • Karın bölgesi için birçok diyet ve antrenman teknikleri mevcut. En iyi sonucu almak için ilk önce kendi vücudunuzu tanımalısınız. Boy kilo yağ orani gibi bilgiler verirseniz yardımcı olurum.

• Evet öylede diyebiliriz.

• Rica ederim

• kalça çevrem 92cm düzenli squat ve bridge yapıyorum. ama daha fazla geliştirmek istiyorum neler yapabilirim?

0|0
    0|0
    • One- Legged Cable Kickback hareketini squad dan önce uygulayabilirsin. 3x10 yapman yeterli hareketi doğru yapman çok önemli bu hareketten sonra squad hareketinde çok ağır girme.

• peki kaç cm e kadar geliştirebilirim

• Aldığın kilo ile orantılı gelişir

• Evde spor aleti olarak bisiklet var. Her gün bisikleti kullansam yediklerime dikkat etsem ama sadece çikolatayı kesmesem :) Ne kadar zamanda ne kadar kilo verebilirim? Kilom 63 ?

0|0
    0|0
    • Günde 30 - 60 dakika hafif tempo bisiklet ve yetkilerine dikkat edersen. 1 ay da vücut tipi ve metabolizmaya bağlı olarak 1 ile 4 kilo vermek mümkün. Çikolata bitter olmalı ancak ve kısıtlı miktarda.

• Tamam teşekkürler :)

• Rica ederim

• Kalça kaslarni nasıl geliştirip diklestireblrm bacaklarm kalınlasmadan

0|0
    0|0
    • Öncelikle basen bölgesi herkeste aynı oranda gelişmez. Squat hareketini önerebilirim. Basenlerinin hiç gelişmesini istemiyorsan dirsekler yerde sınav pozisyonunda ayak bileklerine bir ağırlık ile basınç uygulayarak teker teker yukarı aşağı hareket ettimek ise yarıyor.

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben kilo alamıyom her öğün bir ekmek yiyorum. Biliyorum metabolizmam hzlı bana çözüm lazım hormonsuz :) vitamin hapları falan sevmiyorum

0|0
    0|0
    • 1 ekmek yerine 250 - 300 gram başka bir gıda tüketerek başlayın. Herşeyden önce sağlıklı kilo almak daha mühim. 3 saatte bir yemek diyetini 2 ay uygulayın. Farkı göreceksiniz.

• Nasıl kilo vercem :)

1|0
    0|0
    • Boy ve kilo bilgisi verirsen yardımcı olurum

• Şekerle işim yok ama ekmek yerim yani. Peki ekmek disinde ne yiyebilirim

• Mümkün olduğunda hamur işi yemeyin. Metabolizmanın çabuk sindirecegi yiyecekler tüketim. Bu şekilde metabolizmanız hızlanır ve sindirim işlemi kolay olur.

• Hocam göbek kalça felan var bacaklarım çok kalın 1.76 boyundayım 107 kiloyum

0|0
    0|0
  • Günde 5 öğün yemek yiyorum ama hala zayıfım nasıl kilo alcam ben :D

0|0
    0|0
    • Boy ve kilo bilgisi verirmisin.

• Tamam teşekkürler

• Rica ederim.

• Kilom ideal ama yanaklar dolgun. Bu yanaklar nasıl eriyecek hocam?

0|0
    0|0
    • Bu konuda yardımcı olamam. Bir cildiye doktoruna görünebilirsin.

• İlginçmiş :)

Yükleniyor...