Efsanelere inanır mısınız?

İnandığınız doğa üstü bir efsane, bir olay, bir dönüşüm, bir destan vs . var mıdır ? Günümüzde de devamettiğini düşündüğünüz vs. Merak ettim şimdi :)

Güncellemeler:
var , inanıyorum diyip durmayın alın ekliyorum

varsa neye

0|0
11|24

En İyi Kız Görüşü

• Inanmam.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• inanıorm.

0|0
    0|0
  • Yunan mitolojisine inanıyorum

0|1
    0|0
  • Var

0|1
    0|0
  • Türkay Şoray biir efsaneee.

1|0
    0|0
  • mantığa sığabilen yada zorlayan bazı durumlara belki ama mesela kerem ile aslı efsaneymiş,kerem deki nasıl bir doğa üstü aşk ise adam dağı delmiş,bak bakk! günümüzdekiler matkapla duvarı delemiyorlar beh :)

0|0
    0|0
  • Şu Ferhat'ın dağları delmesi olayı bana oldum olası hep mantıksız gelmiştir.

Hayır bu teknolojiyle bile imkansız gibiyken sen nasıl deliyosun Ferhat kardeş ?

0|0
    0|0
    • ozamanlar sağlar şimdi kadar gelişmiş değildi sanırım :)

• Hadi canım. Ciddi misin ? Ferhat'ıma bak be. Kralsın Ferhat.

• valla ben hiç efsanelerin devam ettiğini düşünmüyorum pek de inanmıyorum açıkca ama inanmak hoş olurdu

0|0
    0|0
  • keşke o kadar bişeylere ianancak gücüm olsa.ne güzel olurdu ya o saflık

0|0
    0|0
  • ben inanmıyorum :D şöyle bir düşündüm ama şu vampir efsanesi olaydı iiyiiydi :D

1|0
    0|0
  • Var...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• doğa üstü, efsane , destan dedikten sonra hala inanıyorsam beynimi alsınlar, inananlarınkini de alsınlar (varsa)

0|0
    0|1
  • Eski zamanlarda tanrılar diye tasvir edilen uçan kaçan tanrıların (tanrı yerine konan) dünya dışı yaşam formlarının varlığına inanıyorum.. Mahabharata destanında, çok ayrıntılı lazer ve nükleer silah tarifi yapıldığından, akademik sünger beyinlerin reddedemediği apışıp kaldığı kanıtlardandır. Başka sebeplerle de bu canlıların varlığına kendi varlığım kadar inanıyorum.

0|0
    0|0
    • Tanrı diye nitelemek ne kadar doğru bilmiyorum sonuçta bizden üstün bir ırk olabilirler ama tanrı yaratıcı demektir. Ben de varlığına inanıyorum

• Elbette doğru değil. Adam taşla sopayla bir şeyler yapmaya çalışırken karşısında atom bombası kullanan bir ırk görünce tanrılar demiş. Şimdi bizim karşımıza çıksa yenmeyi düşünebileceğimiz bir tehdit unsuru deriz. Bilimdir bizi o halden bu hale getiren. :)

Bir de şunu diyelim, bize çok yanlış baktırıyorlar olaya. Mesela o eski Hint ve Mısır anlatımlarında tanrılar vardır ancak bir de dillendirmenin uygun görülmediği ve tarifinin yapılamayacağına inanılan ''esas'' yaratıcı vardır.

• peygamber efendimizin mucizelerine inanıyorum.

fakat diğer türlü olagan üstü şeylerle pek aram yok :)

1|0
    1|0
  • Dayım beni freddy krueger efsanesi gerçek diye kandırdıydı birde üzerine kibrit kutusundaki cesetten bahsettiydi

0|0
    0|0
  • Uzaylilara,ejderhalara,vampirlere,kurtadamlara,griffonlara,cyclopslara,devlere,yunan,viking,misir tanrilarina,yunan efsanelerine,dede korkut hikayelerine,elflere,cucelere,gnomelara,orclara,ogrelere,perilere,gulyabanilere,koboldlara,sihire,buyuye ve daha sayamadigim bir cok seye inaniyorum.

0|0
    0|0
  • Hugo'da bir çocuğun küfrettiğine canı gönülden inanıyorum.

1|1
    0|0
  • Inanmam ama severim, okurum,.gercek.olabilmelerini de dilerim

0|1
    0|0
  • olaylar yaşanır,yaşananlar hikayeleşir hikayeler efsaneye dönüşür.kimse tarihte neler yaşandığını kesin bir şekilde bilemez.

0|0
    0|0
  • Soru ilginç geldi bea :D Valla öyle fantezilerim yok ama filmlerdeki karakterlerden bi captain america ya da wolverine olaydı pek bi iyi olurdu sanki

0|0
    0|0
  • inanmam

0|0
    0|0
  • Bazı insanların beyni hayvanların beynine dönüşüyor..hatta bazen beyinsiz bile yaşayabiliyorlar...

0|0
    0|0
  • Tarihte yapılan her ımkansızlık Ve OLması hayal görülen Başarılar Destandır. Örnek 50 bin kişilik bır ordu 500 bin kısıye karsı galıp gelmesı Doğa Üstü Bır olay Kesın Bır kararlılıktır. Günümüzde oyle bırsey yok tabi.

1|0
    0|0
    • olm yüzüklerin efendisi aklıma geldi ya 60 bine 600 bin

• Filimlerın çoğu zatne tarıhten alıntı 300 spartalı fılmı ızledıysen adamlar 300 kişiyle 2 mılyona yakın kısıye galıp gelıyolar..bu saçma tabı ama baktığın zaman tarıhte boyle bır olay yasanmıs yunan tarıhınde.

• körü körüne olmasaad efsanelerin gerçeklikle bi bağlantısı vardır kısmen inanırız

0|0
    0|0
  • Efsanelere inanmıyorum ama yerçikiminin yaptıkları gerçek olamayacak kadar mükemmel geliyor bana. Benim efsanem yerçekimi:)

0|0
    0|0
  • asla inanmıyorum saçma,

0|0
    0|0
  • mutant bodycinin intikamı

0|0
    0|1
  • Suyun üzerinde yürümüşlüğüm vardır

0|0
    0|0
  • ne efsanesi kardeşim ya. allah var işte herşeyi o yarattı. efsane mevsane hikaye

0|0
    0|0
  • efsaneler asla olmez, sadece sekil degistirir

0|0
    0|0
  • %99'un müslüman olduğu bir ülkede bu sorunun ne kadar yersiz olduğunun farkında değil misin? hehe

0|0
    0|0
  • maya kehanetleri ve Nostradamus ilgimi çekiyor

0|0
    0|0
  • sen çok fim izlemissin galiba :)

0|0
    0|0
  • oww inanmak tam anlamıyla değilde ... Çok fazla hikaye efsane anlatıyorum bu aralar...

0|0
    0|0
  • Tanrının var olduğu efsanesine inanıyosunuz ama kurtadam'a inanmıyorsunuz öyle mi ? Diye bir sormak lazım. İkisininde kanıtı yok ikisi hakkında da bir sürü yazılan çizilen var. İkiside görülmedi ama tanrıya ne hikmetse inanıp ben onun kölesiyim diyosunuz. İş kurtadam'a gelince öyle şey mi olur diyosunuz. Ben ikisine de inanmıyorum. ÇÜNKÜ İKİSİNİNDE KANITI YOK.

1|1
    1|1
    • Güzel yaklaşım

• en azından bizde senin kadar hayatta bi çok konuda ispat ve kanıt arıyoruz peki bu iddia ettiğin ihtimaller için senin kanıtın var mı? o zaman bizde sana inanılım bildiğin bişey varsa

• Güldürdün Gizli Kullanıcı kardeş :D

Yükleniyor...