Obama'nın tekrar seçilmesini piyasalar nasıl karşılar?

obama'nın tekrar seçilmesini piyasalar nasıl karşılar ? ya seçilmemesini?

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Obama'nın seçilmesi Dünya adına biraz daha rahatlatıcı olacaktır. Oysa Abd vatandaşı gibi düşünürsek Obama'nın seçilmemesi gerekir.

Global dengeler şuan Abd'yi yanlızlaştırdı ve bu haliyle büyük aktörlerle sahne almadığı sürece çok zor günler bekliyor. Obama seçilirse zaten büyük para güçlerinin yöneldiği Çin tekrar yükselen bir ivme kazanacak. Zira Obama bu büyük para güçlerinin alıştığı oyunu bozarak biraz daha fazla pay almaya çalıştı. Obama'ya bu sebeple içte ve dışta çok ciddi cepheler alındı ve medya gücüyle de desteği azaltıldı. Öyle görünüyor ki Obama seçilemeyecek. Yeni gelecek olan kuvvet Obama'nın batırdığını toparlamak için çok keskin adımlar atması bekleniyor. Bu adımlarda hem ellerindeki zincirleri gevşetmelerinden doğacak olan kaos, hem eski alanların tekrar fethedilmesi isteği ile oluşacak kargaşa Dünya ve Abd açısından zor bir süreç olacak.

0|1
    0|0
    • helal olsun dostum bayağı araştırmacı birisin galiba böyle devam.Tuttum bu özelliğini.Boş adam değilsin galiba

• Bazı think-tank kuruluşlarının abonesiyim.. Onlardan anladıklarım bunlar.

Kızlar Ne Diyor 3

• Hepsi aynı geminin malları seçilse de aynı halt seçilmese de... Her şekilde dünyanın sonunu getirdiler...

1|0
    0|0
  • mitt romneyden iyidir.

0|0
    0|0
    • Adamın kendisi de göçmen olmasına rağmen, şimdi gelirse göçmenlere kök söktürecek. Meksika sınırında ekstrem önlemler alacağını zaten söyledi. İlk hispanik başkan olacak eğer olursa ama diğer hispaniklerin anasını ağlatacak. Mitt'in mormon olması da ayrı bir olay. Aşağıda da yazdığım gibi Obama dünya için iyi, Mitt Abd için iyi olacak..

• ben severim onu iyi oy cikar bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Abd ırak savasında ekonomık olarak batmıstır. 65 mılyon abd lı halen aşevlerinden yemek yer. abd yı ayakta tutan merkez bankasının dijital olarak sureklı bastıgı dolarlardır. gercekte bu paranın karsılıgı yoktur sadece rakamdan ıbarettır. bugun kan emıcıler ıstanbulda surıyelı bı gencle konustular.amac bellı. abd secımlerden hemen sonra turkıyeyı surıyeye gırme emrını verecek. sılah satısı tekrar gundemde buda abd ıcın para demek. ayrıca surıyede 250 mılyon ton dogalgaz rezervı var. abd baskanlarını ıllımunatı orgutuyle baglantıısı olmayan bırı aday dahı olamaz. örn; obama nın annesı yahudi dir. yahudıler anaerkıl mılletdır. yanı babanın onemı yoktur anne yahudıyse iş bıtmıstır.

0|0
    0|0
  • yerine gelecek kişiye bağlı.sürpriz ve umut veren biriyse mutlaka dolar tırmanışa geçer.obamanın tekrar seçilmesi çok bişey değiştirmez.biraz sakinlik getireceği için yine amerikan ekonomisine katkısı olabilir.ama bunlara güvenim yatırım yapacaksan çok fazla etki etmezler.sen merkez bankasının altın rezervini takip et:)

0|0
    0|0
  • kankası tayyip erdoğan bu duruma çok sevinecek aynı tas aynı hamam gidicek herşey...

0|0
    0|0
  • Amerikayı yöneten sistemin ne olduğunu biliyorsunuz obama ard arda sürekli çıkar inse bilen gelen kişi aynı şekilde politikayı izler. Ve ortadoğudaki bütün pilanlarıda sevam eder bizim içinde önemli olan bu Allah işlerini pilanlarını alt üst eder inşallah.

0|0
    0|0
  • Piyasalar nasıl karşılar bilemem ama ABD-TÜRKİYE ilişkileri için Obama'nın kalması iyi olur

1|0
    0|0
  • kesinlikle olumlu karşılar çünkü piyasalar riski sevmez yaptığı işler ortada romney piyasalar için risk demek

0|0
    0|0
  • Sayın Abim o değilde biz ekonomist miyiz nereden bilelim ...

0|0
    0|0
  • illuminati... obama seçilir ya da seçilmez hiçbişey değişmeyecek...

0|0
    0|0
  • dolar yükselir seçilirse altın düşer şimdiden dolar alınmalı

seçilmezse dolar düşer altın yükselir şimdiden altın alınmalı

0|0
    0|0
  • Bu kadar kısa sürede amerikanın h'amına koyan bir adamı tekrar başkan seçeceklerini düşünmüyorum, şahsen :D ayrıca eşi beyazlara karşı ırkçılık yapıyor.. bu da medyanın ilgisini çekmedi değil

0|0
    0|0
  • Bildigim kadariyla wall street obama dan yana degilmis. Bir de gecenlerde bir mail vardi ilginc bir tahmin var der ki 90 yildir piyasalar presidential secimlerin oldugu yilin ocak ayinda yuzde altidan fazla arttiysa mevcut baskanin rakibi kazanmis.

0|0
    0|0
  • Amerikada bi başkan 3.cü defa seçilemez

3.cü defa seçildiğinde zaman bizim ergenekon olayı gibi kolları uzayacağından

devrim niteliğini taşır 3.cü defa başkan olmak seçtirmezler...

0|0
    0|0
    • Hacı obama daha ilk defa başkan olmadı mı?

malca birşey dediysem kusura bakma ygs-lys den dolayı hayatla bağlantımı birkaç yıl kesmiştim :D

• yok hacı doğrusun, şimdi 2çci baskanlık söz konusu, bende direk sona girdim 3icülüğe hani bi başkanın en fazla 2 defa başkanlık olabilir demek istedim...

• şaka yapıyosun!

0|0
    0|0
  • iyi çikar

0|0
    0|0
  • valla bu sorunun cevabını bilsem borsada oynardım ;)

0|0
    0|0
  • Hayırdır borsayamı giriyoruz :D

0|0
    0|0
  • burada bu soruyu cevaplayabilecek kapasitede adam olduğunu sanmıyorum:D

0|0
    1|1
    • senin üstündeki adam

• kendi kapasitene güvenmiyosan karşındakine saygı duyacaksın.bu cevap için bile gizli seçeneğini işaretliyosan bu başlığa hiç tıklamaman gerekirdi

• çömez naşşş naşşşşşş

Yükleniyor...