Bacaklarimi nasıl tam açarım? küçükken beri tek hayatımda? şu sıralar hep rüyamda giriyor nasıl yaparım?

Fakir bir ailenin kiziydim ve oyuncak bebeklerim bile hep komşu kızının eskileriydi :D ve o dönemde jimnastige çok ilgi duyuyordum bizim sınıfta bir kız vardı zengin sürekli öğrendiği hareketleri bize gosterirdi o kadar imrenirdim ki evde onu taklit ederdim her neyse kursa falan girememistim aileme çok çok ısrar etmiştim ama malesef şimdi o kadar içimde kalmış ki ruyalarima girmeye başladı beni kursa vermedikleri için aglayisimi falan görüyorum ve öğrenmek istiyorum. bir kaç hareketi gelistirdim kendi kendime bacaklarım ve belim baya esneedi ama bacaklarimi tam açamıyorum ne yapabilirim lütfen fikir verin sıradan bişey gibi gelebilir ama beni çok mutlu edicek. çoğu hareketi evde kendi kendime becerdim bunu da yapabilirim fikirleriniz için şimdiden teşek :)))))

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• yalnız yapma zarar verirsin kendine belediyeler halk eğitim merkezlerinde uzman eşliğinde çalış

0|0
    0|0
    • Teşekkürler halk eğitimde olduğunu bilmiyordum eğer varsa kesin giderim çok çok sağol

• rica ederim umarım yararlı olur

• İnşallah

Erkekler Ne Diyor 9

• eskiden baya ilerlemiştim ama bırakınca eski haline geri döndü
    şöyle mekik çekerken başımı bacaklarımın arasından yere değdiriyordum
    sonra bacağımın biri arkada biri önde esnemeye çalıştım ayrıca iki yana açarak esnetiyordum
    hergün biraz daha zorladım en son nokta çok zor ama 1-2 ayda bacaklar tamamen açılabilir

1|0
    0|0
  • Kucukken o hareketleri yapmaya baslasaydin isin daha kolay olurdu ama simdide yapabilirsin Hergun kendine en azindan 30 dakika ayir ve sag ve sol dizini yavas yavas teker teker yukari cek sonra ellerini kalcana koy ve topuklarinla ellerine dokunmaya calis ama ellerin kalcanda olsun , daha sonra ayaklarini tekrar teker teker bu sefer içe dogru cek bu hareketten sonra ilk sag dizini yere koy ve sol ayagini ileri dogru ac ama sag dizinin uzerinde dur ve uzattigin ayaginin parmaklarindan tutup kendine cek bacagin gerilsin sonrada diger ayagini cek bu harekete bir 10 dakika ayir ayaga kalk ve 1 metre ve uzerindeki bir uzunlukta bir yer bul bu sefer ilk sag ayagini koy ve gene parmaklarindan tut daha sonrada diger ayagin kolay gelsin :) Isinmadan yapma hareketleri yavas yavas daha cok fazla hareket var bir sorun olursa mesaj atabilirsin :)

1|0
    0|0
    • O kadar iyisin ki bir de uzun uzun yazmışsın çok teşekkür ederim ben hepsini uygularim :)

• Rica ederim :)) Hareketleri yavas yavas yaparsan sevinirim Sakatlama kendini

• Dikkat ederim teşek.

• Duygulandim l*n :( Bunlardan boyle yakınmıyomuş gibi anlatman falan cok iyi birisin insallah hep mutlu olursun :) kaslari i istmadan bacak esnemeye baslama sakatlanirsin Dizlerini kırmadan iki ayağının üzerinde dur. Ayaklarını yana açarak eğil ve ellerini olabildiğince ayaklarına yaklaştırmaya çalış. 20 saniye boyunca bu şekilde bekle. Sırtın düz, ayakların önüne uzanmış durumda otur. Bacaklarını birbirine yapıştır ve ayak parmakların dik bir biçimde yukarıyı göstersin. Belini bükerek öne doğru eğil ve ayak parmaklarına değmeye çalış. Esneme hareketinde 20 saniye boyunca kalmayı dene. Bacaklarınızı iki yana geniş bir biçimde açın. Sırtını dik tut ve dizlerin tavanı göstersin. Ayak parmaklarını, ellerini bacakların doğrultusunda uzatırken dik tutmaya özen göster. Canın yandığında uzanmayı bırakın. Amacın, karnını yere değdirmek olmalıdır. Esneme hareketinde 20 saniye boyunca kalmayı dene. Fazla zorlama yinede bu uzun bir süreç olabilir herkez ayni zamanda acamaz ben 8 ayda açtım kapanmiyo artik kickboksun yararlari :D

0|0
    0|0
  • küçük yaşlarda olsan çok kolay olurdu şimdi biraz daha zor ama sıkı bir çalışmayla gene olur, sıkı çalışman lazım evde imkanın varsa yap ama profesyonel destek daha kısa zamanda hedefe ulaştırır

1|0
    0|0
  • Bol bol ısın en başta , özellikle bacaklarını ısıt ve her gün bıkmadan daha da fazla açmaya çalış. Bacağını ayaktayken havaya doğru kaldır birini , diğeriyle dengede durmaya çalış. Arada sırada evdeyken zıpla 5-10 kez :)

1|0
    0|0
  • cok cok guzel

1|0
    0|0
  • Hergün egzersiz yaparak esnekliğini artırman lazım.

1|0
    0|1
  • ne yaşıyosunuz anlamadımki ben http://replygif.net/i/1336.gif

0|0
    0|0
  • aglattin beni :-(

0|0
    0|0
    • Niye :D

• Ya ne alaka ya

• Ben 19

Kızlar Ne Diyor 3

• Günaşırı düzenli olarak esneme hareketleri yap bir saat kadar. Hemen olmaz ama zamanla başarabilirsin 😊

0|0
    0|0
  • Bizim mahallede bir kiz vardi. Hatta iki kiz. Jimnastik yapiyodu kizin biri. Baya esnek bir vucudu vardi. Diger kizla biz ona imrenirdik. Kiz bugun benim ne eksigim var diyip bacaklarii acmaya calismis. Sonra arasini mi diyim ne diyim. Kirmisti bacagini :D

0|0
    0|0
  • Bol esnetmeyle ve zamanla olabilicek brsey ama belli bir yastan sonra zor ayrica fazla zorman sonucu sakatlik yasarsin feci halde kasma
    Acsan nolicak olan olmus? Herkesin bunyesi oyle seylere yatkin degil

0|0
    0|0
Yükleniyor...