Yaşadıklarınızı göz önüne alarak aşka inanır mısınız?

Bir süredir dünya denilen yerde gezip duruyoruz. Bu yerde yaşadıklarınızı göz önüne alarak Aşka inanır mısınız ?

• Evet.
    63% (74)54% (51)59% (125)Oy Ver
  • Hayır.
    19% (23)23% (22)21% (45)Oy Ver
  • Hangi ilin köyü ?
    18% (21)23% (21)20% (42)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Herkese teşekkür ederim yorumlarınız bir birinden güzel. Hepinize + vermeye çalıştım bu kadar yorumdan sonra En iyi cevabı bulmak zor olsa gerek :)

1|0
141|119

En İyi Kız Görüşü

• Ask diye birsey gercekten var. Bazi insanlar ne yazikki hic bu duyguyu yasamiyor, asik olacaklari insani birtürlü bulamiyorlar ve o yüzden aska inanmazlar. ama ne mutlu ki cogu insanlarin karsisina birgün öyle bir insan cikar ki, ister istemez ona tutulursun. Onun yaninda hicbirsey umrunda olmaz, ondan baska hicbirsey seni üzemez. O kisiye sarilmak ve onu hicbirzaman birakmamak istersin. Kollarinda uyumak istersin bütün gece. Ask gercekten cok güzel birsey.. Ask diye birsey olmasaydi, ben şu anki sevgilimin 2 sene bana acilmasini beklemezdim. SImdi onunla beraberim ve ikimiz coook mutluyuz bu duyguyu herkese dilerim Allah herkese nasip eder insallah :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 140

• Aşka inanırım çünkü aşk insanları değiştiren hayata farklı baktıran bir duygudur..

Aşk onca insan arasında sadece tek bir kişiye özel farklı herşeyden güzel görmektir sadece ona aşık olmaktır..

kalbinin sadece bir insan için delice çarpmasıdır onsuz bir dakikanın bile azap olmasıdır onlayken dünyanın en mutlu huzurlu insanlı olmaktır..

0|1
    0|0
  • Alla alla yaa kaç tane soru var aşka inanır mısınız diye niye bu soru bu kadar cevap aldııı şuan çok pis sinir oldummm biz soralım tırttt sen sor şak şak alkışş bir sürü cevap all sinirlerim bozulduu :( :P

0|1
    0|0
  • inanırım

0|2
    0|0
  • A evet inanıyorum :)

0|1
    0|0
  • C iyimiş :)

0|1
    0|0
  • Evet .

1|1
    0|0
  • Oha lan.

Hangi yüzyılın KS sorusu bu?

Nicklere bakıyorum da..

Çok yabancı geldi bana.

Zamanda yolculuk mu yaptırıyorsun sen bize yoksa kereta?

...

Ayrıca Aptalların Şirin Katedraline uzaktan bakmayı tercih ediyorum.

İçine girince sadece bedenler konuşuyormuş da..

Ben kişiliğimi ve düşüncelerimi de konuşturmak istiyorum orada.

Ama öyle yapan 69 TL ceza ödüyormuş, Katedral'in içinde düşüncelerini konuşturduğun için.

Oraya girip sadece bedenlerdeki derinliklere ve çıkıntılara tapacakmışsın.

Eh, o da benlik değil.

0|1
    0|0
  • Kahretsin ki evet diyenlerdenim...

0|1
    0|0
  • inanıyorum, bi insan size her türlü kötülüğü yapıyor sizi düşman benimsiyor adeta ama siz hala onu seviyorsunuz

0|2
    0|0
  • Aska inaniyorum - hayata bir kez dilim yandi birdaha ASLA dedim ve bunuda tuttum! Asik olanlar daima kaybeder - bunuda kesinlikle unutmayin! :) Saglicakla kalin!

0|1
    0|0
  • inanırım

0|1
    0|0
  • inanıyorum...

0|1
    0|0
  • sevdiğime inanıyorum bence aşkta o

0|1
    0|0
  • TAbiki inanırım .. aşk diye bişey yok aşk şöyledir böyledir d,iyeneleri anlamıyorum ya hani aşkın ne olduğunu bilmesem insan sancam aşk acı çektiriyor kandırıyor bu ne ya.. aşk sadece duygudur saf ve tertemiz.. sevmesini bilceksin o kadar

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum , adam gibi sevileyim yeter ...

0|1
    0|0
  • Bu devirde Aşk' samanlıkta iğne ama var bulana...

0|1
    0|0
  • c.

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • inanırım çünkü oldum..

1|2
    0|0
  • Beşeri aşk hakkında arada şüpheye düşşem de ilahi aşka inanıyorum.yani dünyada aşk diye çok önemli bi kavram var evet

1|1
    0|0
  • aşka inanırım... vardır ve hep olacaktır

0|2
    0|0
  • aşk var aşk yok diye birşey yok arkadaş. sen gerçek aşkı daha tatmadın diye aşk yok olmuyor birsürü hikayeler var leyla ile mecnun ferhat ile şirin. aşk fedakarlıkdır aşk onsuz bir dakika bile düşünememektir onun yanında huzura ermektir caı pahasına onun için mücadeele etmektir gözlerine baktığında kedini görmektir ona birşey olduğunda o söylemeden hissetmektir vs. aşk VAR aşkı yaşamayanlar aşk diye birşey yok demesin VAR ne uyuz oluyorum arkadaş

0|2
    0|0
  • inanmam. aşk yoktur hoşlanmak vardır. kabul edin iki cinsin de bazı kriterleri sınırları var. karşısına bu sınır çerçevesinde biri çıkınca hoşlanıyoruz. salak bi mutluluk yaşıyoruz. o da aşk zannediyoruz. ama bence değil. aşk filmlerden ve romanlardan özendiğimiz ütopik bir duygu.

0|1
    0|0
  • ona bayılabilirsin.oda sana .ama bu aşk değil.benim aşktan anladıgım içinde bi yerde sürekli onunla olmak .herkes o kadar meşgul ki.bitsede kendimize gelebiliyoruz .demekki sadece seviyoruz .

0|1
    0|0
  • ben ona inanıyomda o bana inanmıyo :(

1|1
    0|0
  • askın saflıgı kalmadı gunumuzde artık ayrıca bu zamana kadar hıc karsılasmadıgım ıcın ınanmıyorum ...ask bana gore bır muddet sevgılere bogulan sozcuklerden ıbaret sıkıldınmı bır kenara atılıp yenısını aradıgın sevgı sadıgın aslında tutkudan baska bırsey olmayandır .

0|1
    0|0
  • Aşka inancım tam ,ama insanlara inancım sıfır

0|1
    0|0
  • inanırım

0|1
    0|0
  • Aska gönül vermem aska inanmam

Yıllarca bos yere ağlayıp yanmam

Böyle bir arzuya meyledip kanmam

:)

0|1
    0|0
  • aşka innmam ama sevgiye inanırım ...aşkın zamnı mekanı mevsimi saati yoktr derler o zamn olmayan şeye nasıl innanayım ...

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    110

Erkekler Ne Diyor 119

• aşk dillerde gezen bi terim benim için :) aşk diye bi şey yok kanıca sonsuz sevgi var bir insan unutabilip yeniden sevebiliyorsa ortada aşk yoktur insan sevgisini kaybetsede tüketsede yeniden sevebilir aşkın tarifinde buna yer yoktur terorimi savunacak olurasam insan 1 kez aşık olur sevmek ile aşk farklı şeydir sevmek süreli yada göreceli bi kavramdır aşk sonsuzdur insan ise sonu olan bi varlıktır haliyle bunu taşıyamaz o halde insan için aşk bir kez ve unutulmamak kaydıyla yaşanıp üzerine yeniden sevebilinebildiği sürece bireycil yaşanan bi şeydir tabi bu kişiden kişiye göre değişir ikincil bi durumda ise bir kişiye aşık olup başka bir kişiye yine sonsuz sevgi duyulabilir hattta bazen bu sonsuz sevgi aşkı aşar ama aşık olunan kişi asla unutulamaz o her zaman aklın bir köşesinde bazen bir sözde bazen bir hayalde bazen bir rüyada bazen sevgilinin kollarında bazende yalnızlıkta akla belir

1|1
    0|0
  • Evet İnanırım...

Aşka uçma kanatların yanar." (Sadi Şirazi) "

Aşka uçmadıktan sonra kanatlar neye yarar!" (Hz.Mevlana) "

Aşka vardıktan sonra kanadı kim arar?" (Yunus Emre)"

Aşkın açamadığı kapı kanatlanıp uçamadığı yer mi var? "(Demet AKALIN)"

Kanat olmadan mangal neye yarar! "(Türk Erkeği)"

2|1
    0|0
  • evet inanıyorum aşk bir ticarettir İnsan kendini kiralamaya çalışır iyi bir karşılıkla daha iyi karşılık bulursa onu terk eder öbürüne kiralar yada uyanıklık yapıp 2 sine birden kiralar vs vs

0|1
    0|0
  • evet gerçek aşka sonuna kadar inanrım.zor bulunur ve vazgeçilmezdir

0|1
    0|0
  • Aşka inanmam. Hiç aşk yaşamadığımdan da olabilir ama aşk varsa bile aşk bence yalancı ve sahtekar bir şeydir.Benim tahmin ettiğim gibi, yoksa da insanlar fazla sevince aşık oldum sanıyorlardır yada aşkı birileri bir taraflarından uydurmuş da olabilir.

0|1
    0|0
  • fenerbahçeli olmama rağmen eros a inanacağıma milan baros a inanırım daha iyi. ulan eros bu aşk denilen şeyi götünden uydurmasan zaten don markası olarak çıkmazdın karşıma.

2|1
    0|0
  • Biri beni aşka inandırırsa evet inanırım.

0|1
    0|0
  • Her zaman aşkı aşk yapan aşkı yaşamak yaşatmaktır,lafta aşk olmaz,yaşatırsan anlam kazanır,

0|1
    0|0
  • İnanırım ama ne zaman bulacağım konusunda bazı şüphelerim var =)

0|1
    0|0
  • evet inanıyorum

1|1
    0|0
  • Aşka inanırım..o sebepten uzak duruyorum...Gözlemlerim sonucunda farkettiğim üzücü durum : İnsanlar Aşkın ne olduğunu bilmiyor, en ufak hoşlantı veya sevgi pıtırcığını bile hemen Aşk olarak adlandırıyorlar ve Aşk bu muymuş..? edalarındalar. Oysa Aşk insanın nefes alışını değiştirir mesela...

0|1
    0|0
  • Bircok insan aşkı sadece karşı cinsinde arar. ama aşk sadece bu kadar basit değildir. ask ilahide olabilir mantıksızda sacmada gereksızde yanı kısaca aska tabıkı inanirim. mesela mecnun neden askından vazgecti yani leylasından. cunku gercek askı buldu ılahı askı. daha ben bulamasamda sıze bulmak dılegıyle

0|1
    0|0
  • Aşka inanmam mı ya! İnanırım inanmasına da hiç karşılıklı yaşamadığım için tam tadına varamadım. İnanıyorum ama olmuyor. Bekliyorum, uzun zamandır beklediğim gibi...

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Ben yürürem yane yane

Aşk boyadı beni kane

Ne akilem ne divane

Gel gör beni aşk neyledi

Gâh eserim yeller gibi

Gâh tozarım yollar gibi

Gâh coşarım seller gibi

Gel gör beni aşk neyledi

yunus emre gerçek aşkını bulmuş.

0|1
    0|0
  • aşk inanırım ... beni bu dandik surumlara o soktu ..

hep sonuncusu son aşktı yeni gelen aşkın başka bir yüzünü gösterdi... ben ikizler burcuyum ama maşallah aşk bizden de çok değişkenmiş ...

inanıyorum halen .. son birini buluna dek

0|1
    0|0
  • Aşkın nasıl birşey olduğunu bilmiyorum sevdiğim bir kişiye yoğun duygular hissetmekse aşk galiba aşığım...

0|1
    0|0
  • aşka inanmasan ne olacak, yer çekimine ben sana inanmıyorum desen, seni çekmeyi bırakacak mı sanki...

istediğin kadar aşka inanmam de ama aşk vardır...

0|1
    0|0
  • Bilimsel olarak kanıtlandığına göre inanırım. Ancak günümüzdeki her aşk zannedilen şekilde olmadığı kesin.

Beyin tarama yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmalarda "gerçekten aşık" çiftlerin uzun yıllar beraber olsalar bile elde edilen beyin haritaları sonuçları ömür boyu tek eşli yaşamalarıyla bilinen kuğu, bir takım sürüngenler ve gri tilkiler ile neredeyse aynı çıkmaktaymış.

Ne diyelim böylesinin darısı herkesin başına...

0|1
    0|0
  • Aşk var inanıyorum.İnanmayanda şu mısraları okusun GENCEBAY ustadan;

Meçhulden gelmişim meçhule giderim

Ömür denen bu yolda

Susadım su içtim yürek kansın diye

Yoldaki bir pınardan

Aşk pınarıymış bu, içmesen ararsın

İçsen benim gibi aşk diye yanarsın

Ne ilk içen bendim, ne son gecen bu yoldan

Dertler başladı aşk pınarından

Her şey başladı aşk pınarından

0|1
    0|0
  • Şey değil mi bu aşk ? Hani şu biriyle yatıyor sonra diğeri geliyor onunla yatıyor yok lan bu başkaydı. Ama buna benzer bir şey...

0|1
    0|0
  • şimdiki aşklar hep yalan dolan:P

0|1
    0|0
  • dünyayı gezlen bir yer olarak görüyorsan aşkı yaşayamassın dünya yaşanan bir yerdir ne aşklar yaşanmıştır bilmediğimiz

0|1
    0|0
  • Aşka 15 Nisan 2011 Tarihinden beri inanıyorum kardeş. Bide karşılıklı yaşıyosan o duyguyu her şeyiyle kabul ediyosun acısı tatlısı vız gelir tırız gider anlayacağın.. Çok güzel bişey ama :)

0|1
    0|0
  • Bu şarkıyı dinle : link

Aşk hiç biter mi

Hiç bir şey olmamış gibi

Boşlukta kaybolup gider mi

Aşk hiç biter mi

Kalır adımızla

Bir sokak duvarında

Bir ağaç kabuğunda

Bir takvim kenarında

Kalır bir çiçekte

Bir defter arasında

Bir tırnak yarasında

Bir dolmuş sırasında

Kalır bir odada

Bir yastık oyasında

Bir mum ışığında

Bir yer yatağında

Aşk hiç biter mi

Kalır dilimizde

Yinelenen bir şarkıda

Bir okul çıkışında

Bir çocuk bakışında

Kalır bir kitapta

Bir masal perisinde

Bir hasta odasında

Bir gece yarısında

Kalır bir durakta

Yırtık bir afişte

Buruk bir gülüşte

Dağılmış yürüyüşte

Aşk hiç biter mi

Kalır bir sokakta

Bir genel telefonda

Bir soru yanıtında

Bir komşu suratında

Kalır bir pazarda

Bir kahve kokusunda

Bir tavşan niyetinde

Bir çorap fiyatında

Kalır bir yosunda

Bir deniz kıyısında

Bir martı kanadında

Bir vapur bacasında

Aşk hiç biter mi

( Ezginin Günlüğü )

0|0
    0|0
  • hissedebildiğin şeye inanırsın eğer aşık olmuşsan inanırsın aşık olmamışsan yüksek ihtimalle sevgiye inanırsın...

0|1
    0|0
  • Aşk a inanıorum aşk 3 harftir B m W

0|2
    0|0
  • bi süre inanıyorum bi süre inanmıyorum

1|1
    0|0
  • aşk yanıltır mantığını elinden alır yanlış seçimler yaptırır yani aşk yaşamındaki en büyük yanılgıdır inanmam mantığın önüne kesinlikle geçmemeli..

0|1
    0|0
  • iki gönül bir olunca yerdeki o attığınız sakızları ekmek zannediyorlar , sonra gagaları... yok yaa bu başka bişeydi :P

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    89
Yükleniyor...