Bel fıtığım var bu yüzden doktorum bele yük bindiren sporları yasakladı ben hangi hareketle göbek eritebilirim?

Mekik, squat gibi hareketler de yasak ama maalesef bunlar olmadan da düzgün bir fizik mümkün değil diye biliyorum. önerileriniz var mı?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bölgesel kilo vermek diye birşey yok. bisiklet sanirim en uygun spor

0|0
    0|0
    • bisikletin göbeğe faydası olacağını düşünmüyorum

• anlatamadım galiba. ben kilo verdiğimde tüm vücuttan veriyorum oysa ki benim tek fazlalığım göbek bölgesinde. o yüzden göbek ağırlıklı egzersiz yapmam gerekiyor. diğer türlü olunca istemediğim yerlerden de kilo veriyorum mesela bacaklarım inceliyo vs.

• @soran kuzum diyorum ki sana bölgesel kilo vermek diye birşey yok.
      Bölgesel demek lokal demek. lokal demek sadece bahsedilen bölge demek. sana diyorum bu insan oğlunun vucudunda bölgesel yani sadece nokta atisi olarak bir bölgeden kilo vermek mümkün değil. yağ var göbeğinde yağ.. onlari eritmen lazim. vucudun nasil tepki verecegini o belirler.
      Yarim saatten uzun süren %20-30 tempolu bisiklet sür. karin kaslarinida calisitirir ve sikilastirmayada gider.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bacaklarıni çekerek karin kaslarını calistirabilirsin. ve her sabahda kosuya cikabilrsen en az 1 saat koş

0|0
    0|0
  • göbek eritmek diye bişey yok. beslenmene dikkat et zaten gider göbek :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hımmm gecmıs olsun... berbattır bendede var. ne demek oldugunu cok cok ıyı bılıyorum..
    sımdı soyle bır durum var. bel fıtıgı doktorların ve spor hocalarının verdıgı 1. spor yuzme... bunu deneyebılırsın. alternatıf olarakta mekık hareketını dızlerını kırarak yapabılırsın. dıger sansında pılatese gıtme.3 aydır gıdıyorum. hocalar ders sırasında bel ve boyun fıtıgı olanlar bu hareketı fılanca sekılde yapsınlar dıyor. o yuzden buda sana onerı olabılır.

bol sans

0|0
    0|0
    • ama göbek eritmede yararı olur mu ki? benim bir sorunum da şu : diyet yapiym zayıfliyim diyince her yerimden kilo kaybediyorum ama göbekten gitmiyor yani göbek ağırlıklı egzersiz yapmam lazım. pilatesin göbeğe faydası olur mu acaba?

• dıyet yaparken yag yakmak ıstıyorsan yuruyus onerırım sana. gunde 40 dklık yuruyus belınıde cok zorlamayacaktır ve dedıgım gıbı yag yaktırır. ama pılateste dırek kasların uzerıne calısıldıgı ıcın faydası oluyor.

Yükleniyor...