Biri BDP'li, diğeri MHP'li olan iki sevgilinin durumunu nasıl yorumlarsınız?

iki zıt görüş , iki farklı dünya, iki farklı insan ama kalpleri birbirleri için atan iki sevgili?bir çok konuyu kendilerince aşmış ve aralarındaki siyasetin sadece sevgi,muhabbet ve aşk olmasına özen gösteren iki aşık. zıt yükler birbirini çeker hesabı ilginç bir bağ var aralarında . her ikisininde kendilerince haklı sebebleri var tabi oldukları siyasi harekette yer almalarının. siz bu ilişkiye nasıl bakarsınız?hakaret ve nefret söylemi içermeyen cümlelerle cevaplayın lütfen!

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• Buna sevginin gücü deniyor. Belki siyasetçilerimiz de aynı aşkı muhabbeti gösterebilselerdi, bukadar genç yok olmazdı. Allah tamamına erdirsin başka birşey denmez.

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 8

• yazıklar olsun o mhp li ye! desem hakaret ve nefrete girmez dimi ? yok girmez.

1|3
    2|1
    • yani bu ülkede 3 milyon insanla , 5 milyon insan kesinlikle birbirlerini sevmemeli , nefret mi etmeli diyorsun?

• bizimkinde olmuyor ama saygı duyarım tabi ne deyim :)

bize ters sadece. allah mesut etsin o zaman

• olabilir.Allah razı olsun , teşekkür ettim iyi temennilerin için

• ben müslümandım sevgilim hristyan dı dinle ilgili sorunumuz yoktu ama görüş ayrılıkları vardı buda sorundu

0|1
    0|1
  • bunlardan biride benim.ÇOK BÜYÜK KONUŞTUM. ASSSSLAAAA dedim. başıma geldi. ben mhpli sevgilimde bdpli ikimizde matematik öğretmeniyiz. okulda karşılaştık ve hiç bişey anlamadan pat diye beraber olmaya başladık. canım kadar çok seviyorum ve biliyorum ki çok seviliyorum. lakin 6 aydır ayrılmak istediğini söylüyor bense sürekli erteleyip duruyorum. ben izmirli o ise vanlı. aramızdaki km.lerce mesafe var. geçen hafta gözlerinde bana olan aşkını gördüm. bana bakarken gözleri parlıyor. ama biliyorum ki bu ilişki bitecek :( ben değil ama çevremdeki birçok insan yanlış laflarıyla seni üzecek diyor.

0|0
    0|0
  • o kadar saçma insanlarsınız ki.

1|2
    0|0
    • bir soruya cevap veremeyecek kadar aciz insanların söyleminden ileri gitmiyor bu saçmalığın saçma kardeşim.

• sert sevişirler

0|1
    0|1
  • siyasete çok girmedikleri sürece, sorun çıkmaz herhalde.

0|0
    0|1
  • hanginiz bdpli lan hadi mhp anladık da pkk nediki nediki olmaz öyle hemen ayrılıverin bakeemm

0|0
    1|0
  • bi 10 sene sonra dizisi çekilir bunun.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben koyu Mhpliyim Allah korusun kardesim bdpli olsa gozumu krpmam Sehidim icin onuda vururum ! İnsanda biraz Sehid Vatan Saygsı olur ! Kemiklerini szlatmak istiyosan Basbugum buyrun adına sevgi aşk de

1|2
    0|2
    • +1 Şehitlerimizin katilleri ile kucaklaşan milletvekillerinin bulunduğu bir partiyi tutan biriyle olmaz.Annemden babamdan çok şehitlerin hakkı var üzerimde.Onlar canlarını kırpmadan feda ettiği için rahatça yaşıyoruz bu ülkede.

• vatanı bölmek isteyen ve bu diealistlikle yaşan kızyada erkek asla sevgiyi hak etmeyen o güzel duyguyu ona harcamamak lazım bdpli kızsa eğer sadece vatan için kullanılmalı erkekse eğer yola getirilmeli vatanı sevdirmeliiçinda vatan sevgisi olmayan hainlerin sevgiye ve aşkada saygısı sevgisi olmaz sevgiyide aşkıda hak etmek gerekir insanları değişdirmek zordur ama sevgi en büyük güçdür aşk için dinini değişdiren insanalr varken bdpliler nasıl bir aşkla yanıp tutuşuyolarkı nefes aldıkları karınlarının doydukları demkokratık bir ülkede bölücülerin yanında sepmatizan olabiliyolar onların aşkıda sevgiside çıkar amaçlıdır güven olmaz yazık olur mhplı kişiye derim ben

0|1
    1|2
    • al işte klasik cahil türk milliyetçisi

• ya bigit önce vatan vatan olmassa sen sevgini ancak düşmanalrın erkeklerine meze olarak yaşarsın bu konuda tartışmıyıcam sizinle belliki bu soru siyası amaçlı alet olduğum içinde pişmanım ne halınız avrsa görün bee

• Vatan istediler, Olur veririz dedik, Vatanı vereceğiz sandılar... Biz size vatan değil, Vatan uğruna canımızı veririz demek istedik...! Vatan istediler, Bizim değil ki dedik, Vatanı sahipsiz sandılar, Biz bu vatan sahipsiz demedik, Biz bu vatanın emanetcisiyiz demek istedik...! Vatan istediler, Şimdimi dedik, Pazarlık yapıyoruz sandılar, Biz pazarlık yapalım demedik, Ecelinize bu kadar erkenmi susadınız demek istedik...!

vatanını sevmesi yeterli sevmiyorsa hainlik ediyorsa kurşunu alnının ortasına yer

1|0
    0|0
  • Annem,babam bdpliyim dese çeker vururum onları abartısız söylüyorum.Eli kanlı teröristlerle kucaklaşan milletvekilleri olan bir partiyi destekleyen biriyle mi ? Asla olmaz ! Anamızdan babamızdan daha çok hakları var şehitlerimizin bizim üzerimizde.Sırf ülkemizde rahatça yaşayalım diye canlarını verdiler hem de korkmadan ! Yarın bir gün Allah katında nasıl bakarız onların yüzlerine.Şehitler ki peygamber komşusudur.Şehitleri üzen Peygamberimizi üzmüştür.

1|2
    1|2
  • Siyaseti hayatınızda tuttuğunuz sürece sizden bir halt olmaz. Kusura bakma. Sanki bdp, mhp ekmek veriyor, karnınızı doyuruyor. İki sevgili Dünya' yı kurtaracaksınız.

1|1
    0|1
  • Bir mhp'li bdp liyi sevebilir mi?evet sevebilir.gönül bu...ama mhp li bdp liyi severse onu yaptığı yanlıştan döndürür ve uyanmasını sağlar... tıpkı kurtlar vadisi pusu daki Kara nın oğlu Ferman'ın aşkı gibi...

0|1
    0|0
    • mhpliyi yaptığı yanlıştan kim döndürecek corc?

• o zaman senin yorum iflas

• yanlış olan burada bu ülkede huzurlu bir şekilde yaşamaya çalışan milletin evlatlarının bir kısmını kandırarak dağa çıkarmak ve milletin diğer evlatlarına kurşun sıktırmak,masum insanlara maddi ve manevi zararlar verdirmektir..mhp liler böyle ir şey yapmıyor.. ülkenin huzurunu bozmak istemiyor..

• ya ne işiniz olur siyasetle bırakın bu işi bilenler yapsın siz sevin sevilin aşık olun boşver gerisini ;)

0|1
    0|0
  • ilişkide siyaset yapılır mı oda tartışılır.görüş ayrılıgı var.dtp li kardeşimin ne istedigi önemli.şu an ki durumları destekliyorsa yanlış anlama ne diyeyim o mhp liye... hayırlısı olsun sizin için

0|1
    0|0
    • ilişkiler ciddiye bindi mi mecburen bu konulara değiniliyor ama aşıldı o konular aramızda. ülkenin bölünmesini istemiyorum , kan dökülmesini istemiyorum ve herkesin istediği biçimde özgürce yaşayabildiği ve kendine ifade edebildiği bir ülke benim olduğum gibi herkesin hayali.

• bende kendini köyü yakılmış , dili yasaklanmış , Allah yok-peygamber izinde yazılı işkencehanelerde babası ve abisi aylarca işkenceden geçirilmiş , geleceğe dair kendi dili ve kültürünün yok olma kaygısı olan bir kürt yerine koymanı tavsiye ediyorum kardeşim.mesele kürtlük-türklük meselesi değil insanlık meselesi..mazlum yahudide olsa mazlumun yanında saf tutmak vicdani ve dini bir görev olarak görürüm..her şeyin hayırlsı Allah razı olsun ve sonumuzu hayreylesin...hayırlı günler

• amin herşeyin hayırlısını naip eylesin rabbim..

• Allah göstermesin.Bdplileri görüyoruz televizyonda kimlere sarılıp öpüşüyo sarmaş dolaşlar.Ülkeyi bölmek isteyenlere oy atanlarla benim işim olmaz.

0|1
    0|2
  • bence biraz zor. mhpli sevgilim olsun istemem yani. Ama tabi bir de şu var çok iyi anlaşıyorsak da sırf bu yüzden vazgeçmem

0|1
    1|0
    • komi kardeş,mhp li ülkesini sever..bölünmesini hiç istemez... ama en önemlisi mhp li vatan haini ya da işbirlikçi değildir... sizden farklı düşünebilir.. ama şunu biliyorum ki komünistlerin düşüncesi bana ne kadar ters gelse de samimi komünistlerin vatan haini olmadığını biliyorum..tıpkı mhp liler gibi..

• tabiki vatan hainliği de değişkendir kişiden kişiye değişir bdpli de işbirlikçi değildir

• bdp li kimin maşalığını yapıyor? gerçekten doğal haklarını elde edebilmek için bdp ye oy verenler vardır. olabilir ama bunlar çok azınlıktadır.. bdp nin yöneticileri kiminle işbirliği yapıyor? kimlerle poz veriyor?silahlı teröristlerle.. onlar kiminleiş birliği yapıyor? dış güçlerle.. bu işbirliği hainlik değil mi?

• Ne var ki bunda? Gayet normal.

0|0
    0|0
  • Mhp yi bilmem ama ben Akp'ye oyvermiş bir Türk'üm. Sevdiğim kızın anne babası akp.ye abileri bdp.ye oy vermiş. Kendisi Kürt. Manzara şu: Bizim aptal milliyetçilerin hakaretperver konuşmaları Kürtlere edilmiş bir hakaret gibi algılanıyor.. Ve her şehit cenazesi ve olayından sonra sınıfta sözlü sataşmalara maruz kalıyor... Bir gün bana dedi ki okula gitmeyeceğim. Okula yani üniversiteye.. Neden dedim söylemedi önce, sonra anlattı. Hocada dahil dedi sanki beni itham ederler gibi bana baktılar dedi. Ve derste sözlü göndermeler olmuş.. Ve o kız ki karıncayı incitmekten çekinen bir insan.

Bdp.ye oy verenlerin yarısında yılların getirdiği bu acı var. Bunu asla unutmayın. Kürtlerin yarısını geçtim, Bdp'lilerin yarısı da hala bizimle aynı değeri paylaşıyor... Bdp yönetimi ayrı ona oy verenlerin en azından bir kısmı ayrı...

0|0
    0|0
  • kız mhpliyse muhtemelen ailden gelen bişey ve rahatlıkla gerçekleri gördüğü gibi hak verir karşı tarafa.tecrübeyle sabit :).

0|1
    0|0
Yükleniyor...