Kum torbasına yumruk atma konusunda...

vücut geliştiren

boxa giden

taekvondoya giden

vb. ( her spor )

Sizce bu seçeneklerden yada aklınızdaki seçeneklerden hangisi sabit duran bir kum torbasına daha sağlam vurur ?

box diye atlamayın kum torbası bu dövüş değil sabit kum torbası .

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• vücut geliştirme

0|1
    0|0
    • saol yorum için banada öyle gibi geliyor fakat bu forumda bir konuda okudm 8 yıllık boksörüm yumruğum çelik etkisi yapıyor falan yazıyordu şimdi boxörlerde vurduğunu yıkıyor , taekvondocularda öyle milli birini tanıyorum şahsen . vücut geliştirme ( ağır vücut geliştirme değil normal hafif boxörler ve taekvondocuların kolları şişkin değil sonuçta ) ama kimse bunu denememiş heralde çok merak ettim doğrusu .

• vücut geliştirme yapanın serilikle pek işi olmaz yani sadece kas gücüne gider enerjisi ve vurduğu zaman daha etkili olur tahminim

vücut geliştirmeye en yakın rakip bence boks var

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• ustam bunun bi ayrıcalıı yoktrkı.. kım bedenine daha hakım olup çıkarttıgı tekme veya yumrugu bedenınden aldıı guç fzlaysa o.. ama vucut calışanların olcagnı sanmıorum.. box sonuçta daha bedensel

0|1
    0|0
  • tek vurus ıcın gecerlıyse sonuc tabıkı vucutcular.ama uzun surelı kum torbası dovmekse boksorler.sonucda bu ıs ıcın egıtım alıp kaslarını gelıstırıyorlar.her ıkı sporuda yapdım.bence en guzel spor body ınsan yururken herkes sana bakıyor

0|1
    0|0
    • saol yorum için tek vuruş için sormuştm tahminim doğru çıktı iyi forumlar :)

• Body de kum torbasına 5 dakka sağlı sollu dalıyorum rahatlıyo adam :) kickbox cular bu işi billiyo gördüğüm kadarıyla.

0|1
    0|0
    • kick box sokak dövüşü uzmanı bana göre ama bu kum torbası .

kick boxta gelen yumruğu savunmak harekete göre açık bulmak falan onlar reflex haline getiriliyor ve dövüş dalında bir sporcu yapılıyor . benim amacım oyun merkezlerinde kum torbası tarzı bişey var top yukarda asılı yumruk atıyorsun puanlıyor ona daha sağlam vurmak :D böyle tarif edeyim çünkü benm kum torbam bana ağır gibi geliyor yani böyle dersem niye aldın dersin izahı bu şekil yaptım

saol yorum için

• Gülle atan diyesim var:D

0|1
    0|0
  • Tabi ki boksör, boksörlerin dışarıda kavga etmeside yasaktır. Sen vücut geliştirmeyle boksörü bir tutamazsın. Boksta kemiklerin gelişir vücudun değil, kemik daha önemlidir vuruş gücünde. Dünya ağır siklet şampiyonlarından sana milyonlarca cılız kişi sayabilirim bir deri bir kemik fakat kilosu +150 . :) Boks işi farklı iştir, ek olarak istediğin kadar gücün olsada nasıl vuracağını bilmiyorsan o vuruş sağlam olmaz.

0|1
    0|1
    • kimseyi sahada karşılaştırmıyorum anlamadan yorum yazma .

kim daha teknik hesabına girmişsin cevabını ağır siklet olarak kabul ettim puan kasmak için yorum yapma özellikle belirtmiştim yukarda atlamayın diye

• Ayrıca ben sana, sahada karşılaştırıyorsun diye bir şey demedim hangisinin torbaya daha güclü vurdunu anlattım. Bana demişsin konuyu düzgün oku diyede sen ilk başta yorumu düzgün bir yerinle oku.

• bi yürü git lan dingil :D

Yükleniyor...