Evlenirken ve eş seçerkenki kaygılarınız

ben evleneceğim kişiyle tartışıp bi daha eskisigibi olamamaktan, cinsel yönden doymamaktan,doyuramamaktan, evlendikten sonra gözümün kaymasından, eşimin gözünün kaymasından, çocuklarımın kontrolünü kaybetmekten, hayırsız evlattan gelen garip kaygılar duyuyorum. peki ya ssiz?

Güncellemeler:
sen evlenme zaten diyen arkdaşlar; evleneyim mi diye sormadım. kaygılarım bunlar. sizler nelerden kaygı duyuyorsunuz diye sordum

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• erkekler bu yüzdenmi korkuyor evlenmekten ilginçmiş..

ailene dönüp bir bak derim.. en yakın örneği kendi ailen..

0|0
    0|0
    • nasıl yani anlamadım. çok kişi mutsuz. bu insanın içinde olur da gördüğüm kdarıyla yani. çocuklar için de umutlu değil gördüğüm çok aile. sen ne demek istediğini açarmısın. + kaygıların

• özgürlüğümnden kısıtlanmak,hani belli saatte eve gitme zorundalığın gibi birşeyler yazsaydın belki derdim.. ama senin yazdıkların çok başka şeyler..çok fazla sorgulama..bende anne olmanın sorumluluğunu sorguladığımda ,yavrulayan havyanlara baktım , kedileri izle misal onlarda cesaret varda bizde neden yok.. o koruma iç güdüsü vs.. hayatı çok fazla sorgulama asla mutlu olamazssın.. elinden geleni yapmaya çalış fazlasına gerek yok..

Kızlar Ne Diyor 6

• benim evlilikten tek çekingem ailemi nasıl brakıp gidicem :(((((( ben öyle en ufak şeyde beni büyüten bu yaşa getiren insanları brakıp gidenlerden değilim tek çocuğum bide üstüme titriyorlar onları brakıp nasıl gidicemmm :((((((((((((

0|0
    0|0
  • Kusura bakmayın ama bukadar soru varsa kafanızda evlenmeyinde zaten. Paranoyaklık bu. Sorgulamak güzeldir ancak olmamış birşeyler üzerine bukadar kafayı meşhul etmek zarar verir.

0|1
    0|0
  • bencede evlenme henüz evlenicek kadar olgun değilsin .cinsellik ilk günkü gibi heycanlı olmaz bir süre sonra iki insan sürekli aynı evde

0|0
    0|0
    • cinsel olgunluk için flört gerekiyor, bazı şeyler eksik kaldı. ne yapmalıyım sence

• bakacağz :) son cevabın güzel

• herkese göre değişir evlilik

• normal kaygılar bunlar.. herkes duyar

0|0
    0|0
  • hesap etmiyorum.(düşünmüyorum) düşününce başıma geliyor :((

0|0
    0|0
  • Hay maşallah.Sen evlenme zaten..

0|0
    0|0
    • cesaret kırmaya mı çalışıyorsun

• Hayr, tabi ki. sen kendine güvenmiyosun. aldatma , gözünün kayma potansyelin oldugu için eşinn de öyle olucagını düşünüyosun.hani bir laf var ya kişi kendinden bilir işi die..aynen o işte.sen bunları düşnürken ya mutlu olamazsn ya da evliliğin çoktan bitmiş olur.

• herkesin böyle bi potansiyeli var, ben sadece dile getirdim. benim gözümün kayma potansiyeli herhangi bi kız veya erkekten fazla değil. önümde genç kıza asılan evliler görüyorum, bunların içinde kadın da var. uzatmayayım

bana nasıl yardımcı olabilirsin, düşünce biçimini değiştirme konusunda. çünkü kaygılarım kadınlarla ilgili, bunu bi kadın daha iyi analiz edip çözüm önerebilir.

Erkekler Ne Diyor 6

• Benim de kaygılarım var ama seninilerden farklı. Evlendikten sonra bekarlık günlerimi özlersem diye korkuyorum, haftasonu gece saat 3'te çıkıp dolaşmak bile mutlu eder beni, evlenince kadın demez mi: "Nereye gidiyorsun?" diye, "Kalk birlikte gidelim." desen gelecek mi bakalım. Evimin düzeni de değişmiş olacak, gelen arkadaşlar eşyalarımdan bir tanesinin bile yerini değiştirse sinir olurum, evlenince hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bence. Onun için erteleyebildiğim kadar erteliyorum.

0|0
    0|0
  • Kasma kendini ! Kaderde ne varsa onu yaşarsın !

0|0
    0|0
  • bu tarz şeyleri düşünmemeye çalışıyorum. herşey çok güzel olacak diyorum.

0|0
    0|0
  • Allah kuluna taşıyamayacağı yük vermez abi yeterki emir ve yasaklarına uyalım rabbimin

0|0
    0|0
  • Düşüncelerim uysun kafi..

0|0
    0|0
  • yaşadığın kaygıların hemen hepsini ve daha fazlasını bende yaşıyorum.bu kaygılarla da evlendim.kimi kaygılarımda haklı çıktım kiminde değil.hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.bazı şeyler ölüyor.cinselik de dahil.üstüne birde cocuk olunca bu sefer onla ilgili kaygılar başlıyor.yani bunun çözmü yok.yaşayıp görmekten başka

0|0
    0|0
    • nelerde haklı çıktın. nelerde çıkmadın. bana yardımcı ol :) bunun için şu anda neler yapabilirim

• yukarıda yazan yorumlar cesaret kırıcı buldum. iyi niyetli değil en azından. sen güzel cevapladın. yani evlendiğin için mutlu musun, evlenmeseydim diyor musun. sen hiç evlenme zaten diyor musun sen de yukarıdaki çok bilgili, kaygısız ve mutlu arkdaşlar gibi

• bazen dediğim oluyor tabi.ama yine de pişman değilim.hayatta zaten hiçbirşey mükemmel değil.herşeyin güzel ve kötü yanları var.beklentin çok fazla olmasın.o zaman elindekiler ile mutlu olursun.birlikte sinemay gtmek tatil e çıkmak bir pazar berbaer kahvaltı yapmak.vs .bunlar da yaşnaması gereken şeyler

Yükleniyor...