Bu dövüş sanatlarından hangisi daha iyi?

Bu dövüş sanatlarından hangisi daha iyi Hangisini beğeniyorsunuz

• Karate
    24% (22)9% (14)15% (36)Oy Ver
  • Jüdo
    0% (0)5% (7)3% (7)Oy Ver
  • Taekvando
    16% (14)11% (17)13% (31)Oy Ver
  • Aykido
    4% (4)7% (11)6% (15)Oy Ver
  • Boks
    19% (17)16% (24)17% (41)Oy Ver
  • Kung fu
    8% (7)22% (32)16% (39)Oy Ver
  • Kickbox
    29% (26)30% (43)30% (69)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Daha çok şık olsa Capoera nı da eklerdim

0|0
28|133

En İyi Kız Görüşü

• Bence Wing Tsun. Zaten bir kadin bulmus bunu. Hem selulitlere de engel oluyomus. Kadinlarin kendini savunabilcegi en guzel spor. Şiddetle tavsiye ediyorum..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 133

• kick boks yapmanın bireysel faydaları çok önemli
    kick boks yapan kişinin ruhsal ve bedensel açıdan kazanacağı artılar ve kickboks yapmanın bireye yüklediği sorumluluk.
    1) kick boks yapan kişi, sürekli idmanlıdır. bu yüzden tembellik alışkanlığı kazanmaz.
    2) kick boks yapanın refleksleri gelişmiştir. darbenin geldiği yönü normal insanlardan daha hızlı görebilir. normal bir insan gelen darbelere karşı göz kapaklarını defalarca kımıldatıp, başını tosbağa gibi içine çekerken kick boksçu ne yapacağını iyi bilir.
    3) kick boks yapan kişi elastik bir vücuda sahiptir. karın kasları ve diğer tüm vücudu sağlamdır ve gelişmiştir.
    4) kick boksçunun omurgası güçlüdür. kick boksçu dik ve kendine güvenli bir şekilde yürür.
    5) antremanlar ve maçlar sayesinde disiplinli olmayı, mücadele etmeyi öğrenir. öğrendiklerini gerçek hayatta uygular.
    6) 3 dakikalık round'larda çok hızlı düşünmesi gerekir. kick boksçu çok darbe alsa da, yılmamayı ve pesetmemeyi öğrenir. acıya karşı dirençlidir.
    7) yolda kadına laf atarlara müdahele etmeyen bazı godoşlar gibi pısırıklaşmaz. kadına laf atanlara haddini bildirir.
    8) kendisini gasp etmek isteyenlere karşı nasıl saldırı ve savunma yapacağını bilir. elinde kesici alet olanı bile alt edebilir.
    9) dövüş sporuyla uğraşmayan 4-5 kişiyi bile tek başına dövebilir. kendisinden iri cüsselileri bile devirebilir.
    10) korku gider. odaklandığı zaman önüne kim gelirse dövebilir.
    11) nasıl tekme ve yumruk atması gerektiğini ya da nasıl darbeden kaçması gerektiği ezberindedir. otomatik olarak kavga esnasında bunları uygular.

1|0
    0|0
  • Dövüş sanatlarının biri diğerine göre iyidir ya da kötüdür demek bence yanlış. O branşı yapan kişinin becerisine göre değişir. Tekniklerin zorluğuna göre değişir. Ben 6 senedir Wing Tzun ile ilgiliyim. Kung Fu nun bir stili olan Wing Tzun bir çok alanda etkin bir savunma sanatıdır. avantajı kısa süre içerisinde çok pratik bir kaç yöntemle 7 den 77 ye herkesin kendini basitçe savunabilecek hale gelmesidir. Çok aşırı derecede efor gerektiren bir spor değildir. Taklalar döner tekmeler ya da yüksek seviye tekmeler yoktur. Diğer savunma sanatlarından ayrılan özelliklerine bakarsak vuruş tekniği olarak Chain Punch , refleks çalışması olarak Chi Sao ve wooden dummy çalışmaları gelir.

Hiç bir zaman WT diğerlerine göre daha iyidir diye bir iddiam olmadı. Her savunma sporunun kendine göre üstün tarafı ve eksik tarafları vardır.

1|0
    0|0
  • Wing Chun tavsiye ederim :):

http://i.hizliresim.com/89zaLk.gif

2|0
    0|1
  • Kardeş sana bişi diyim en sağlamı bunların içerisinden kung fu + çin boxu yani karate oluyor + Aykido bilenidir neden mi
    Aykido tek başına zaten çok sağlam bir sanat yani tek birini seçsem belki ona giderdim savunuyorsun ve tek hamlede yapıştırıyorsun gücünü doğru yerde kullanıyorsun
    Çin boxu yani karate hızlı ve seri blok + saldırı şeklinde ama çabuk yoruyor işte aykidoya ihtiyacın var sert hamle yap hızlı yap ve yorulma
    Kung fu da bir değişik sanat fakat kolay öğrenemezsin çok değişik yerlerini kullanıyon bacağın felan yani ne desem her yerini kullanıyorsun vücudunun tam bilgim yok ama

Bu sanatları Bruce Lee kullanıyordu aikido yu bilmiyorum ama sert darbe atıyordu ;) onun için aikido yuda yazdım bence 3 üne gidersen yeterli

1|0
    0|0
  • Kung fu

1|1
    0|0
  • 3 senedir boks yapıyorum. Verdiği çeviklik, güç ve hız insana çok iyi öz güven aşılıyor ;)

1|0
    0|0
  • Hepsinin ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var. Wing chun örneğin yakın dövüşte bir numaradır öğrenen çok başka ülkelerde ama ülkemizde pek öğrenilmiyor. Bizi ülkemizde en çok rağber gösterilen dövüş sporları boks- kickboks ve tekvando genelde. Jijitsu var karşıdakini kitliyorsun, boğuyorsun direk etkisiz hale getirmek için bir numaradır.

1|0
    0|0
  • Ya kung fu falan okudum da çok komiksiniz ya ya kaç kişi kungfu yapmış acaba ya lafta hepsi ip man hepsi Bruce Lee , komik olmayın ya, boks yap sen kadının vücudunu en fit duruma boks getirir bide tek yumrukta iyi geceler dersin bırak şu film ozentilerini...:D

2|0
    0|0
  • Ben bir Judocu olarak tercihim yine aynı.. wing chun olsaydı seçenekler arasında direkt onu seçerdim bu arada judoyu yanlış yazmışsın ;)

1|0
    0|0
  • Herkes sallıyor maşallah :P
    ben boks diyorum. low kick lere karşı bacaklarına dayanıklılık kazandırdıktan sonra, istediği kadar darbe alsın. çok sağlam bir gardı var her türlü yumruk ve tekmeyi rahatlıkla karşılayabilir. fakat tekvando da judo da kung fu da vs. Hakeme güvenilerek adamın içine giriyorlar. bilseler nasıl riske girdiklerini... yere bir düşseler pert. çünkü zor anlarda araya girip ayağa kalkmana müsaade edecek bir hakem olmayacak. hem en kolay hemde en zor dövüş sporu diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Kickbox
    yumruk yeterlidir herşey için

1|0
    0|0
  • Kickbox

1|1
    0|0
  • 3 yıl profesyonel Taeknowdo yaptıktan sonra bırakıp futbola gittim. orada daha iyi dövüş öğreniyorsunuz.

1|0
    0|0
  • taekwondo yapıyorum kırmızı-siyah kuşağım evet faydasını görüyorum ama sokak kavgasında insan karşısındakine acıyabiliyo tekmeye odaklı bispor olduğu için. ama acıma duygun yoksa bitirisin adamı. onun için kickbox a gitmeni tavsiye ederim fazla etkili değil ama acıma duygunu yokediyolar

1|0
    0|0
    • Ben sadece kendime güvenmek istiyorum. Bir olay oldukda çaresiz kalmamak için

• Wing Tsun Kuen Fu-IP Man ın sporu

IP Man:Bruce Lee nin Hocası
    Bruce Lee:Google a yaz izle filmlerini

1|0
    0|0
  • Jujitsu da var, Matrix'de vardı sanırım.

1|0
    0|0
  • sokak dövüşü.

1|0
    0|0
  • Box'a yönel 3 yillik boxsörüm ve faydasini hem fiziksel hem zihinsel gördüm.
    Ve bayan oldugun icin daha iyi olur kendini gelistirirsen erkeklere karsi buyuk bir canavar olabilirsin :)

1|0
    0|0
  • Savunma - saldırır sanatlarının bu kadar çeşitli olmasının en büyük nedeni, hiç birinin diğerine karşı tam bir üstünlüğü olmasıdır.

1|0
    0|0
  • Kungfu savunma ve korunma sanatıdır ve en çok işlenen ve şekillenenlerdendir judo ise tamamen etkisizleştirmek amaçlı ikisini tavsiye ediyorum

1|0
    0|0
  • kung fu hepsini kapsıyor
    kung fu en iyi ve en zoru

1|0
    0|0
  • Aykido

1|0
    0|0
  • kickbox

1|0
    0|0
  • kung fu bir yaşam tarzıdır karate kit i izle şu son çıkan ve ipman serisi dövüşün bir sanat olduğunu hissettiriyor insana..

1|0
    0|0
  • Kickbox yap bence. Ben hep kickbox yapan kizlara denk gelip dayak yerdm. Bence etkili bir spor dalı

1|0
    0|0
  • @julieeetttt ben KEratayı seçtim sen :D

2|0
    0|0
  • Kikboks eğlenceli de ayni zamanda

1|0
    0|0
  • Kıckbox veya box hariç dışarda hiç biri işe yaramaz

1|1
    0|0
  • Aikido gibisi yoktur.. ciliz adamlar , izbandut gibi adamlari b. k cuvali gibi firlatir atar , hem de guc sarfetmeden..

0|0
    0|0
  • Hapkidoyu onerırım iyi stres atıyor insan 2 ay yaptım en sonki uçan tekme denememden sonra ayağım kırılıp bıraktım :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    103

Kızlar Ne Diyor 27

• Boks😀

1|0
    0|0
  • Karate çok iyi.

1|0
    0|0
  • Taekvando

1|0
    0|0
  • kung fu ya da Taekvando

1|0
    0|0
  • Boks heyecanlı

1|0
    0|0
  • G şıkkı

1|0
    0|0
  • bence sokak dövüşü. düşünsene yukardakılerın bırını uygulamaya çalışırken burnunun üstüne geçiriyor adam :D

1|0
    0|0
  • Taekvando

1|0
    0|0
  • Özetlersek box mu karete mi diye soruyorsun 😄😂😂
    Box diyorum

1|0
    0|0
  • Taekwondo

1|0
    0|0
  • Muay thai

1|0
    0|0
  • Bayan aikido hocası olduğu için aikido diyorum ve yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum :))

1|0
    0|0
  • boks daha iyi gibi güven veriyo sanki

1|0
    0|0
  • Karate.

1|0
    0|0
  • E dedim.

1|0
    0|0
  • Muay thai bir kız için en uygun. Kickbox en sevdiğim ama tabi :)

1|0
    0|0
  • kick box ı izlemesi zevkli

1|0
    0|0
  • Boksa bayılırım

1|0
    0|0
  • 5 senedir kickboxa gidiyorum memnunum :)

1|0
    0|0
  • Karate

0|0
    0|0
  • Karate

0|0
    0|0
  • Güreş

0|0
    0|0
  • Karate..