Yurdum İnsanı neden böyle yapıyor?

Merhaba Efem:

Geçenlerde mecbur kalarak bindiğim otobüste burnundan çıkardığı şey ile heykel tıraş misali ona şekil veren ineceği zaman ise toplayıp bir yere fırlatan bir amcanın ne yapmaya çalıştığını anlamak üzere soruyorum bu soruyu.

hemen oracıkta "hey dostum, o kahrolası pamağın az önce kahrolası burnunda idi, şimdi ise o lanet olası düğmeye basıyorsun" diye yüksek sesle rencide edesim geldi. lakin yurdum insanı ya öyle bir üste çıkarkı parmağınızı burnunuza sokup düğmeye basmadığınız için haksız konuma düşersiniz efem.

keşke sadece düğmeye bassa bu adamlar. otobüste ayakta gidiyorsam ve otobüs sarstığı anda demirlerden tutunmak zorunda kalacaksam içten içe nasıl bir işkence yaşıyorum anlatılır gibi değil.

her yerde mikroplar, bakteriler var. tuvaletten çıkıp elini yıkamamış bir sürü insan tutuyor oralardan, hapşırırken elinin iç tarafı ile ağzını kapatıyor sonra demirlerden tutuyor, düğmeye basıyor. bazen sırf bunun için çantamda sürekli latex eldiven taşımayı düşünmüşümdür ama çözüm değil. o eldiven ile demirleri tutsam mesela sonra çantamın sapını tutmak zorunda kalsam, yığınla bakteri çantamın sapına geçse eve gelip hemen elimi yıkasam dezenfekte etsem ne olacak, çantamın sapını ertesi gün yine tutacağım. onu da dezenfekte etmem lazım dimi efem.

el temizliği için jeller var, onlardan alınmalı yahut sürekli ıslak mendil bulundurulmalı.

eskiden misafir geldikten sonra onların oturduğu yere oturmaz, onlarla beraber yemek yemez ve onlar gittikten sonra silinmeden kapı kollarını dahi tutmazdım efem. sonra üniversite kazanıp yurt ortamlarına girince astım bu tür manyaklıklarımı ama yine de aklıma geliyor hayat zindan oluyor bazen.

ek : bir de otobüslerde çantalarını yere koyan ergen kızlarımız var, onların da kafasını cama sürtmek istiyorum. o yerlere kim bilir insanlar nerelere gittikleri pis ayaklarıyla basıyorlar sense çantanı yere koyuyor sonra o çantayı evine getiriyor yatağının üzerine koyuyorsun, dolabına koyuyorsun, odana yere koyuyorsun nereye koyuyorsan işte dışarının bütün pisliğini evine getiriyorsun. pii anasının pisi dertliyim efem.

Yurdum İnsanı neden böyle Yapıyor?

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

• Yok artık, aynı ben. Okuldayken iki derste bir sıramı ıslak mendille baştan aşağı silerdim. Sırf pis olduğundan şüphelendiğim için okuldaki tuvaletlere girmeyip eve giderken altıma yapmışlığım çoktur. Misafir evdeki tuvaletlerde hani o terlik vardır ya.. Giyemem ben onları iştee. Tutabildiğim kadar tutardım çişimi ama hep altıma yapardım, hep. Kim bilir hangi ayaklar, hangi pis çoraplar giydi o terlikleri değil mi canım. Düşünmek lazım bunları. Otobüslerde de yine koltuklara oturmaz o demirlerden de peçeteyle tutar, hep ayakta giderdim. Bir ara alışveriş merkezlerinde falan yanımdan biri geçerken burnumu kapatırdım. Bazıları çok pis kokardı çünkü. Sonra yine misafir evlerde yemek yerken yemeği yapan bayanın tırnaklarına bakardım. Uzunsa eğer asla yemezdim o yemeği. Öldürmeleri lazımdı. Yine misafir evlerde giymek için verilen terlikleri de giyemezdim. Midem bulanırdı. Annem kahvaltıda süt koyardı bardağa, ben sütü incelerdim içinde toz var mı diye. Varsa eğer çay kaşığıyla onları ayıklardım ve sütün yarısı da giderdi zaten.Daha saymadığım yüzlerce örnek var. Yani yalnız değilmişim. Çok şükür ki artık eskisi kadar değilim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• numune insan sen koyduğun resme bak önce. Bütün pisliklerin anasını simgeleyen bir resimle titizlikten bahsetmek senin neyine

1|0
    0|0
  • ay inanmıyorum yalnız değilmişim :D ben de bi ara otobüste ağzı açık öksürenler yüzünden nefes alamıyodum hala öyle ama steril maske taşıyodum yanımda. ama onlar utanmadan devam etti ben utanarak o maskeyi hiç takamadım. ben de tutmaktan nefret ediyorum o demirler ve çoğu zaman ayaktaysam bacağımı doluyorum boruya biraz komik oluyo ama napıyım :D çok uzun yazmışsın ama okudum hadi gene iyisin :D

0|0
    0|0
  • tamam pisler de yapcak bşi yok snrm sn braz takıntılısın aşman lazm yoksa hiçbiyerde dolaşamazsnki

0|0
    0|0
  • börek yiyordum yaaaa nerden çıktın karşıma üffffffffffffff :(((((((((((((((((((

0|0
    0|0
  • toplumun kanayan yarasını tespit ettmişsin, başka sorunumuz yok zaten

0|0
    0|0
  • tamam iğrenç ama görmemeye ve dokunmamaya çalış

0|0
    0|0
  • arkadaşım sen takıntılısın hayatı zindan ediyorsun kendine zihnini rahatlatmaya çalış hijyenik jel kullanman iyi fikir ama abartma bu kadar.

0|0
    0|0
  • içimi kaldırdın yaaa.oysa evimi daha yeni temizlemiştim:)

0|0
    0|0
  • HAHAhaaa mıkroplardaa bır ıhtıyaca doganın kanunu bunlar ya bu kadar takılmamak gerekkk... otobuse yazı koymaları lazım burnunuza soktugunuz parmaklarınızı ıslak mendıl ıle sılmeden bır yere dokunmayın dıyee :)))))

0|0
    0|0
  • offf offff ne bu yaaa..

0|0
    0|0
  • yaaa bi git

0|0
    0|0
  • Lütven özet geçer misin götsüz

0|0
    0|0
  • İğrençlik :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Toplu taşıma araçlarına binmek zorunda kalırsam asla dokunmam bir yere, hatta yaslanmam bile. Dokunsam da peçete varsa onu kullanırım yoksa iki parmağımı kullanırım ve ilk fırsatta sağlam biçimde yıkarım.

İnsanların böyle yapması tamamen eğitimsizlikten ne yazık ki.. Eğitimsizlikten kastım aile eğitimi ve terbiyesi. Ailesinde görmemiş, çevresinden görmemiş, ona göre sorun yok anlayacağın.

0|0
    0|0
  • bu yüzden toplu taşıma kullanmamaya çalışıyorum iki kuruş at kenara araba almaya çalış

0|0
    0|0
  • Okumadım, okumuyorum, okumayacağım.

0|0
    1|0
  • eskiden bende senin gibi dikkat ediyordum ama şimdi alıştık artık normal geliyo

0|0
    0|0
  • özet geç p*ç

0|0
    0|0
  • herkes köyüne dönsün!

0|0
    0|0
Yükleniyor...