Acaba neyi ne kadar biliyoruz?

10 tane şehidimiz var hepsine allah rahmet eylesin genç insanlaın hayatları karartılıyor saçma inatlaşmalar yüzünden.Ben birşey sormak istiyorum sabahtan beri burada yok tüm ülkeye silah dağıtılsın herkes gitsin savaşsın gibi yorum yapanlar var. Merak ediyorum böyle atıp tutan arkadaşlar pkk nın ne zaman nerede neden kurulduğunu biliyorlar mı?

Güncellemeler:
link video çok çok uzun ama izleyebilen olursa az çok anlar demek istediğimi

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• ben özellikle kendi cinslerime kızıyorum yok bişi oldumu tekme tokat döverim yok silah verin vurup öldirim ne vuruyorsunuz kuşmu vuruyorsunuz ki onu bile yapmak kolay değil insan öldürmek direk cehennemliktir ben onu göze almam bağlayıp adamı yanıma koysalar vur hapise atmıcaz seni deseler yine vurmam cehennemi göze alamam ben allaha inanıyorum vururum diyenler inanmıyorlar bence çünkü inanan bir insan cehennemi göze alamaz

0|1
    0|0
    • evet zaten onu diyene versen de vuramaz her insanın yapacağı birşey değil

• İlk iki cümlene katılıyorum sonrasında saçmalamışsın..

• doğru sözler ve hareketler saçmalıktır zaten yanlışa devam edin

• Başkentimizde kurulduğunu biliyorum...://

Yalnız değiller ayrıca..Mümkün mü bir örgütün bunca yıl bitirilememesi..://

0|2
    0|0
    • hareket olarak orada başladı ama Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyünde kuruldu

• evet

• aslında fikir olarak çok daha öncelri vardı ama hrşeyin bir örgütlenme ve harekete geçme vakti vardır

• Bilmediğimiz konularda bile çok çabuk yorum yapabilen bir milletiz. Herkes atıp tutmakta oldukça başarılı. Devlet içerisindeki gizli yapılanmalar bu döneme kadar pkk yı yeterince beslemiş, pis işlerinde kullanmış bunlar artık biliniyor. Eğer bir terör örgütü bitirilemiyorsa ardında başka şeyler aramak gerekiyor. Gerçekten bitirilemiyor mu yoksa bitirlmek istenmiyormu. Devletler arasında ki oyunlara aklım ermiyor ancak şehit düşen gencecik çocuklar ve geride bıraktıkları canımı yakıyor.

0|1
    0|0
    • evet malesef şu an silivride bulunan paşaların bir kısmının oradaki halka uyguladığı zulmün karşılığını hala çekiyoruz

• Kürtler ile pkk yı aynı kefeye koyanlara da sinir oluyorum. Dağlara çıkarılan gençlerin ölmesinede üzülüyorum. Şehit düşen gençlere de yanıyorum. Ben bu ülkeyi bölmek için çaba harcayanlara lanet ediyorum.

• çünkü insansın valla tebrik ettim ordan ölenlere leş diyenler var...

• klavye savaşçısı olmak çok kolay.

0|1
    1|0
    • aynen hiçbir bilgileri fikirleri yok bu konuda ama medyadan bakıyorlar 10 şehit aman allah vurun hepsini kesin yıkın bitsin... birazcık bile beyinleri yok

• gerçektn yokedilmek istenseydi şimdiye can dostumuz 5 çayına gittiğimiz "amerika" bitirirdi ztn kimse vatan saolsun demesn şimdi başımızdakiler yüzünden sefil oluo binlerce genç çok yazık.

• aynen öyle

• helal ya millet neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum.bu arada 10 değil 17 şehitimiz var 43 terörist öldürülmüş...her zamanki gibi gizleniyor.bizzat orda bulunan arkadaşımdan öğrendim.

0|1
    0|0
    • devletin izlediği politikaya baksana içişleri bakanı idris naim dışişleri bakanı da davutoğlu ne bekleyebiliriz bunlardan...

• yabancı ülkelerin oyununa geliyoruz bir taraftan ilaç satarken bir taraftan silah satılıyor bir taraftan ülkeyi 200 parçaya bölen bunlarken bir taraftan savaşarak geri almaya çalışıyorlar

0|1
    0|0
    • yabancı devletler bir noktadan sonra devreye girdi öncesinde yoktu ki destekleri falan

• evet nasıl onların yaptığı saldırılar burda milliyetçiliği artırıyorsa burdaki insanların düşmanca sözleri de ordaki milliyetçiliği körüklüyor yani çark gibi duracak gibi de görünmüyor malesef

• evet bu bir kısır döngü. ha molotof atıp otobüsteki masum türk kızını yakmışsın ha masum bir kürt çocuğunu kürt diye terörist damgasını yapıştırıp hapse tıkmışsın. hiç bi fark yok. ezilen ulus milliyetçiliği küba devrimindeki gibi mi? ben pkkyı sosyalist bir oluşum olarak görmüyorum. her ne kadar başlangıçta maocu bir çizgide olduklarını söyleselerde.. kısacası masum insanlara olan oluyor. savaş bitsin.

• cCc bordo klavyeliler cCc

2|1
    0|0
  • Gta counter oynamanın verdiği cesaret hapından bunlar.

Şehitlere Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum.

0|1
    0|0
  • ne zaman oldu bu şehitler bugünmü...

0|1
    0|0
  • klavyede toplanmak kolay ama meydanlar boş..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ne zaman nerede ne amaçla kuruldugunu merak etme herkes senden daha iyi biliyor.bahsi geçen bölücü terör örgütünü tarafsız bir yerden araştırdıgına eminmisin ? yazından şunu anladım bölücü örgütün kuruluş amacının haklı oldugunu söylemeye çalışıyorsun.profil resmindeki şahıs ile bölücü örgütün düşünce ve fikirleri arasında dağlar kadar fark var sizleri bu şekilde kandırmasınlar kandırılmayın tarafsız olarak bizzat kendiniz araştırma yapmaya kalkışın zaman alabilir fakat temiz sonuclara ulaşacağınızın garantisini veriyorum.

0|1
    0|0
    • ben pkk nın şu anda kesinlikle haksız olduğunu söylüyorum ama kuruluşuna bir göz atarsak belki nedenlerini anlayabiliriz ve tüm kürt halkını terörist olmakla suçlamaktan vazgeçebiliriz?

• cumhuriyeti de adam gibi idare etseler yeter de şimdi buna cumhuriyet diyemeyiz heralde

• Tabikide çok doğru söyledin.Cumhuriyete dair neredeyse hiçbir şey kalmadı.Mevcut kişi ve kişiler uyum süreci adı altında anayasayı sil baştan düzenleyerek birilerinin isteği doğrultusunda yasalar belirlenmiş ve cumhuriyeti yıkma ve parçalama sürecine başlamışlardır. Eskiden oldugu gibi yine bu devrimin savunucuları destekleyicileri şuan günümüzde yerden yere vurdukları sosyalistler cumhuriyetçiler ve hatta komünistler bu rejimin savunucuları olacaktır bundan eminim.

• iyi biliyorum.. ermenilerin pkknin kurulmasındaki rolünü de çok iyi biliyorum.. güneydoğuda yaşayan ve kürt olduğunu idda eden pek çok ermeni ailenin gizli kalmaktaki amacını da iyi biliyorum ..

0|1
    0|0
    • tamam ama bu insanlar köyünde rahat refah içinde yaşarken hadi dağa çıkalım mı dediler yani ?

• kürtler hakkında zaten dedim ya çoğunlukla haklarını arıyorlar .. bu hakları vermek lazım ki aileleri ve kendileri dağda olmalarına ihtiyaç olmadığını düşünsün .. ama kusura bakmasınlar toprak vermek olmaz ... zaten istedikleri de toprak değil..

• evet hak arayışı. bu toprak filan işleri isteyen kürtler değil benim gördüğüm kadarıyla başka birileri

• ihtiyaçlarımı var çoğu zaten siyaset ve sosyolaji toplum uzmanı ona ihtiyaçları yok

0|1
    0|0
    • valla anlayamıyorum. zannediyorlar ki herkes rahat otururken birden dağa çıkalım diye bir fikir attılar ve dağa çıktılar

• çok uzunmuş anlatılan nedir kısaca?

• diyarbakır ceza evinde siyasi ve askeri otaritelerce mahkümlara düşünenlere uygulanan işkenceler o zamanın şartları

• Ne demiştik bu ülkenin gazetesinin birinci sayfasında şehit haberleri, ikinci sayfasında ise magazin haberleri yer alır!

0|1
    0|0
    • evet öyle malesf

• Genç bu mevzular uzun mevzular;)

• çok uzun hem de :)

• öcalan sanırım ankarada okumuştu üniversite.Yanılıyor muyum?

0|1
    1|0
    • evet öyle

• ya ne desem bilmiyorum pkk olsun akp olsun chp olsun mhp olsun politika saçma sapan bir iş.Siyaset kadar iğrenç bir iş yok.Nasıl desem bilmiyorum kürt türk sorunu değil bence bazı şahısların kendi çıkarını kullanarak milyonlarca kişinin üstünde oynamaları.Böyle de saçma sapan bi sistem de yaşıyoruz işte

• malesef

Yükleniyor...