Siz mi, yaşadığınız toplumun kuralları mı?

Kararlarınızı alırken ve hayatı yaşama biçiminizi belirlerken; kendinize mi dönüksünüzdür, yoksa yaşadığınız toplumun kurallarına mı? İkisinin de ortası yanıtını geçerli bulmuyorum, sonuçta biri mutlaka daha baskındır hayatınızda.

Güncellemeler:
Şu ana kadar gelen yanıtlarda genelde erkekler kendi kuralları derken, kadınlar toplumun kurallarını önemsiyorlar.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Kendi kurallarımı yaşamayı tercih etsem de toplumun kuralları ağır basıyor malesef. Hayatı ben değil toplum benim adıma yaşıyor.

0|0
    0|0
    • Tercih edemediğimiz şekliye yaşamak hayatı... Çok kötü değil mi? Ama "maalesef" sözün bir çok şeyi açıklıyor.

• Evet. Herkes şanslı olmasa da olanlar vardır. Bol şans :)

• Bilmukabele :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Mecbur topluma göre.

0|0
    0|0
  • Yaşadığım toplumun kuralları .

0|0
    0|0
  • yaşadığım toplumun kuralları.

0|0
    0|0
  • kendi kararlarımı daha çok önemsiyorum

0|0
    0|0
    • Bu anlamda kutlamak isterim seni, ama önemsemeni pratiğe dönüştürme konusunda da aynı kararlılığın devam ediyor mu?

• Umarım karşılaşmazsın, en azından üstü bıyık altı sakal durumları ile :) Çünkü tükürüğü yutma gerçeği de var maalesef.

Erkekler Ne Diyor 3

• ben kendi kararlarımla hayatıma devam ediyorum, çevre ne der ne düşnüür diye haraket etmiyorum, bildiğimden dönmem yürürüm.

0|0
    0|0
    • Hayatı her anlamda ve her yönüyle böyle yaşayabiliyorsan ne mutlu sana diyorum.

• toplum kuralları daha baskındır

0|0
    0|0
  • tamamiyle kendi kararlarımı alır uygularım

0|0
    0|0
Yükleniyor...