Body (vücut geliştirme) çalışanlar günlük proteini nasıl karşılıyorsunuz?

Merhaba efendim , body yapıyorum ama besine dikkat etmeden boşa zorluk çektiğimi anlamaya başladım. öncelikle sorum 85 kg birinin günlük protein ve karbonhidrat ihtiyacı ne kadardır? Bu ihtiyaç nasıl karşılanabilir? ( besin takviyeleri dahil) ve siz besin ihtiyacınızı nasıl karşılıyorsunuz?

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• kas kütlesi oluşturmaya yönelik çalışıyorsan senin günlük minimum 100-110 gram proteine ihtiyacın var..
    buda 450-500 gram tavuk gögsü demek
    bütçeni zorlamayacak en uygun protein kaynagı
    tavuk gögüs - tavuk yumurta - ve yagsız tuzssuz lor peyniridir.
    sabah kahvaltına 100 gram lor ve 6 yumurta ekle
    antremandan sonra yarım tavuk gögsü ortalama 300 gram eder.
    bunlar protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olacaktır. ha maddi durumun müsaitse bunların üzerine suplement destegini de atabilirsin

0|0
    0|0
    • maddi durum müsait ama iş sebebiyle müsaitlik yok ha diyince yemek yiyebilecek durum da değilim yani, sabah kahvaltı yumurta ve yulaf ezmesi , öğlen toz ve sulu yemekler (iş sebebiyle) akşam tavuk pilav ve antrenmandan önce ve sonra amino asit ne kadar etkili olur peki?

• walla dostum ne kadarı senin bünyenle nasıl çalıştıgınla nasıl uyudugunla alakalı hiçbirşey diyemem o yüzden.. bu spor dikkat özveri ve disiplin ister. yanında beslenme çantası taşımaya alışman erken yatıp erken kalkarak güne hazırlanmak gerekiyor.

• extra aminoasit takviyesine ihtiyacın yok bilemedin glutamin. önce disiplinli düzenli spor yapmalı sonra takviyeler devreye girer.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Lapa pilavmış haşlanmış patatesmiş onları geç kardeşim abur cubur dışında ne yiyebiliyordan ye günlük 170 gram protein ihtiyacın var tabi bu maksimum olan değet senin kilonun 2 katı protein almak zorundasın protein tozu kullanabilirsşn ayrıca tavuk göğsü ve en önemlisi yumurta beyazı badem ve ton balığı ve lor peyniri

0|0
    0|0
  • Sabahları olmazsa olmaz haşlanmış yumurta beyazı hatta içebiliyosan çiğ yumurta ki üstüne tanımam, öğlen lapa pilav, haşlanmış tavuk göğsü ve yoğurt, akşam salata üstüne haşlanmış tavuk göğsü ve yoğurt. bu benim 10yıldır menüm, şeker tuz v ekmek yok hayatından sil.

0|0
    0|0
    • yumurtayı çokca yerim sadece sabahları 8 tane yiyebiliyorum sarısı dahil, lakin sarısını çıkartıyorum malum sebepten ve beyazlarıyla da 10 ve fazlasını yiyebilirim. yalnız benim bir diğer sorum iş sebebiyle beslenmede sıkıntı yaşamam ha diyince yemek yiyebilecek durumda değilim. bu durumda sabah kahvaltısında yumurta yulaf ezmesi öğlen protein tozu akşam tavuk ve pilav yesem ne kadar etkili olur kas hacmi için?

• Haci senin kol kaç metre diye sorayim artik cm yi geçmiş seninki :)

• Sabahları çiğ yumurta at 4adet öğlen için akşamdan yapm yanında gotur saatleri çok önemli çünkü aksam salatayla geçiştir

• Protein tozu 1 skoop amino asit bca glutamin fix, Kahvaltı 4 yumurtalı omlet lor peyniri yeşil çay, antremandan sonra 400 gr yavuk kilon x 1gr karbonhidrat, Hard body buildersen değişiyor. Akşam yine yavuk salata yeşilçay basit beslenme programım işte.

0|0
    0|0
    • Millet bu arada götün atıp ttuuyor yok lapa ye yok patates ye 170 gram protein al felan, sorun olursa mesaj at bana ben sorarım hocaya programda çıkartabilirim istersen.

• süt ürünleri sabah antrenman öncesi veya sonrası ise toz

0|0
    0|0
  • Spordan çıktıktan sonra tavuk göğsü veya 150 gr dan fazla kırmızı et ye sana bağlı o midenide tıka basa doyurma spora gidiyorum diye çok yeme kilo alıuo insan sonra vee sabahları 1 tane HAŞLANMIŞ yumurta mutlaka...

0|0
    0|0
  • Gerçekten kas yapmak istiyorsan tavuk göğsü yemen lazım bol bol ya da protein tozu alabilirsin internette cok proteinli yiyecek mevcut bakabilirsin :)

0|0
    0|0
    • günlük açıkcası öğünlere dikkat edemiyorum yeterince iş sebebiyle. tavuk göğsünün yerine protein tozu ne kadar etkilidir? aynı görevi görür mü?

• fazlasıyla görür ama biraz pahalıdır çoğu body ciler kullanır protein tozunu

• Yumurta beyazı sabah 2 tane yeterli aksama doğru 150 gr tavuk gogusu yersen de gunluk ihtiyacını karsılarsın

0|0
    0|0
    • yok bu tarz değil teşekkür ederim.

Yükleniyor...