Boks mu Tekvando mu daha etkili olur?

Savunma da
Boks mu Tekvando mu daha etkili olur?

• Boks
    50% (6)63% (12)58% (18)Oy Ver
  • Tekvando
    50% (6)37% (7)42% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|14

En İyi Kız Görüşü

• boksa bu sene başladım günün tüm stresi gidiyor denemelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tekvando daha çok ilgimi çeker.

0|0
    0|1
  • Boks

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Taekwondo.. boksda neymış ayaklar cok onemlıdır ozellıkede saldırıda.. ki boksda vardır ıcınde zaten..

0|0
    0|0
  • Kardeşim, boks yapmış ve yapmaya devam eden biri olarak savunma amaçlı kullanmak istiyorsan tekvando.

Boks savunma sporu olduğu kadar yakın dövüş sporu olduğu için savunma kısmı için pek ideal değil

Ama tekvando gayet ideal.

Ama yok şimdilik sadece savunma, ilerde ağız burun dağıtmak istiyorum dersen boks

0|0
    0|0
  • Tekvando refleksleri cok hizlandiriyor ve darbe alman zor oluyor, aninda tepki verebiliyorsun. Tekvando hıza ve taktige dayali boks ise guc ve etkiye dayali. Tekvando daha iyi, kucuk cusseli insan tekvandoyla buyuk rakiplerini yika bilir onemli olan teknigi bilmesidir. Boks ise guc ile yapilir. Boks yapan insanlar darbe almayi goze alirlar ama tekvando yapanlar asla darbe almadan is bitirmeye bakarlar. Bu yuzden Tekvando daha etkili

0|0
    0|0
  • boks faydalıdır. kickboks daha faydalıdır içine taekwandoyuda alır. ben yumruk atmayı seviyorum diyorsan boksa başlamalısın. hafif de kas yaptınmı yumrukların zaten gittikçe sertleşicektir. yok ben sadece soru sordum bunlarla işim olmaz diyorsan wing-chunu tavsiye ederim kasa gerek yok ve bir boksörün eğer gerçekten efsane boksör değilse yumruk atması zor bir spordur.(boksa gidiyorum wingchun yapan arkadaşıma öyle etkili bir yumruk atmanın zor olduğunu test ettim )

0|0
    0|0
  • Kardesim onem veriyosan iyi bir hedef varsa tabiki tekvando kafaya tekmelerin gücünü bir yumruk asla tutamaz

0|0
    0|0
  • kardesim sana boyle diyim 9 yıl Tekvando yaptım ama boks derim neden dersen Tekvando yu sokak dovusunde kullanamazsın mesala Tekvando da bel altına vurmak yasak kavgada adam senin istediği yerine vurur baska bir ornekse tekme atarken ayagı tutamazsın ama adam kavgada ayagını tutarsa bittin ondan boks daha iyi geçircen bir tane sert adam biter orda

0|0
    0|0
    • Sokaktaki bir insanin tekvandocuyla kavga ederken tekvandocuyu ayagindan tutmasi imkansiz. O kadar hizli tekmeyi nasil tutacaksin. Hem kavgada bel altina vuramazsin diye birsey yok. Direk bacak eklemine yandan tek tekmeyle adami yere dusurebilir. Tekmeler cok hizli oluyor tekvando da

• işte ben onu diyorum tekvandoda tekme atarken ayak tutmak yok ama sokak kavgasında adam ayagını tutabilir ne kadar hızlı atsada tutar bide tekvandoda bel altına vurmak yok ama adam kavgada istediği yere vuru bide bunu diyim tekvandocu yuzune gelen darbelerden kendisini koruyamaz cok

• Tekvandoya tek geçerim ;)

0|0
    0|0
  • Box tabiki.

0|0
    0|0
  • Boks

0|0
    0|0
  • boks tabiki

0|0
    0|0
  • Boksör olara soyluyorum, boks antremanları ağır olur , ve dışarda kavga için ise boksör adamı bırak tekvando uzak doğunun hangi dalından adam gelse yıkamaz.

0|0
    0|2
    • Senin attigin yumruklara ve tekmelere refleksleri sayesinde karsi koyarlar. Cok hizlidirlar ne zaman nereden hamle yapacaklari belli olmaz. Sen sadece kolundaki kasa bakarsin o adam teknigine bakar. Seni herzaman zayif noktalarindan avlar. Refleksleri sayesinde senin ataklarina ya tepki verir ya da o hamlelerden geri cekilerek kurtulur

• Bizim boks hocası da öyle söylüyordu , 1.95 110 kilo birşeydi , baya da kaslı ve kalıplıydı, uzak doğudan bir kung fu ustasının kendisini etkisiz hale getirmesi 10 saniyesini bile almamış :D @aşırıaykırı

• Wallaha spor yapmadığın belli kardeşim anlamadığın ortada ne desem boş refleks en güçlü spor dalı bokstur, sen bir tekme kaldır bakalım bide yuumruk at hangisi daha hızlı , çok film izleme bence sokkya tekme atmaya falan kalakma sakın harcarlar:-)

• GENÇ BU İKİSİNİ NORMAL HAYAT DA (RİNG DIŞINDA) , UYGULARSAN HEM LİSANSIN YANAR, HEMDE SUÇTUR.

0|0
    0|0
  • kick boks

0|0
    0|0
  • Tekvando

0|0
    0|0
Yükleniyor...