Spor hakkındaki şehir efsaneleri neler?

Konuyu açmamın nedeni özellikle ülkemizde spor hakkında bilgisi az olan cahil kesimin çokluğu peki bilinen yanlış bilgiler neler?

Protein tozu alırsam kısa sürede kas yaparım Lazar Angelov gibi olurum. özellikle bu düşüncede olan insanlar gerçekten çok komik geliyor bana beslenme desen yok uyku düzeni sıfır antrenman bilgisi sıfır adam gitmiş toz alıyor sonra vay efendim tozlar işe yaramıyormuş..

Bir diğer efsane ise protein tozu zararlıdır. Böyle bir dünya yok arkadaşlar kim demiş zararlı diye protein tozu ek takviye gıdadır kişi protein ağırlıklı beslenemiyorsa vücudun günlük protein ihtiyacını karşılaması için mecburen kullanmak zorundadır sonuçta kaslar protein tozu ile besleniyor.(Fazlası tabi ki de zarar)

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar varsa sizinde aklınıza gelenleri yazabilir misiniz?

Güncellemeler:
Konusaki bilgiler benim ve özel hocalarla çalıştıgım için 3 yıllık ve hocalarımında senelerini verdigi için kişisel görüşlerdir lütfen hayatında 2 kilo kaldırmamış adamla konuya gelip yorum yapmasınlar

0|0
27|74

En İyi Erkek Görüşü

• Bende protein tozu alsam fıstık gibi kas yaparım. Ben böyle diyorum diye hiçbir bilgim olmadığını öne çıkarmaz bu sözüm. Ben 3 sene düzenli spor yaptım evde kendi beslenme programımı kendi antrenmanımı yaparak spor salonuna gitmeden vücut yaptım. Protein tozum olsaydı bu 3 yılda yaptığım spordan aldığım verimin çok çok fazlasını alırdım acık ve net. Protein tozunun zararlı olmadığının arkasında çok durma güzel kardeşim sen o tozun nasıl yapıldığını biliyor musun? Doktor musun sen okulunu mu okudun bunun ? Önüne paketleyip al iç dedikleri şeyi savunuyorsun. Senin topraktan aldığın domates biber patlıcan bunların verdiği şeyi verir mi sana o toz? Tarladan gelen domates mi yoksa senin o cihazlarla ayrıştırılan protein tozun mu sağlıklı? 1-2 ölçek tozla beraber 500 ml su içiyorsun niye hemen kana karıssın diye yiyosa su içme 30 gram spordan önce 30 gram spordan sonra al o tozdan 1 sene böyle yap karaciğerini kullanamazsın ölürsün yağlanmalardan dolayı. Bilmediği halde çok şey konuşan insanlar varsa salonlarda onlara ne desen boş onun üstünde durmak istemiyorum bile.
    Her neyse çok fazla tartışılacak konu var tartışmakta isterim birebir sohbet ederek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• En cogu yagi kasa cevirme olayinin varligina inaniyorlar :D.
    Selülit kremlerinin sporsuz ise yarayacaginin dusunulmesi
    Sadece kosarak deli gibi kilo verileceginin sanilmasi
    En hacimli olanin en guclu olacagi vs vs
    Karin kasi yapmadan hep gogus çalışıyorlar bir de ona sinir oluyorum ben :)

1|1
    0|0
    • Aynen ya mallar sadece gögüs basıyor alta bir bakıyorsun yağ tulumu

• Ya cogu bilmiyor ki hic okuyup bakmiyor da.. direkt basliyorlar ben gogus calissam yeter diyor adam. Ayrica su an sevgilim bulk doneminde karin calisiyor yani alt karin en kolay yag tutan ama en zor eritilen yer diye.

• Tabikide hep göğüs basmak yanlış sırt bacak kol olmazsa o benchte kilo arttıramazsın olduğun yerde sayarsın ancak fakat şuna değinicem karın kasları tamamen yağ oranıyla alakalı yani bir esprisi yok bizim klüpte o kadar sixpacklı adamlar var fakat adam bir ağırlıkla rope crunch yapamıyor bir kucağına alıp 10 kiloyu decline sehpada crunch yapamıyor bir ağırlıkla side bent yapamıyor yani görünmesi önemli değil gücü önemli sen 7.5 kilo ile leg raises yapamıyorsan gözükücekse de gözükmesin o karın kasları vücut bütündür bütün olarak çalıştırılmalıdır daima

• -zayıflama ilaçları zayoflatır
    -yağlar erimeden spora başlasam hemen 1 haftada kaslarım çıkar
    -kol kası yeterli göbekli olsam da olur

1|2
    0|1
  • Bende bir spor egtmeni olarak profeyın tozlarına karşıyım. Eğer düzenli beslenmiyor düzenli uyumuyorsa boşuna vücudunu yormamalı ileride böbrek hastalığı vs olabilir. Vucut Ileride yaş geçince yani çok çabuk kilo alır. Doğal proteinler en güzeli. düzenli spor, düzenli uyku , düzenli beslenme Başkası hikaye.

0|0
    0|0
  • evet tavuk önerebilirim. Kas yapar.

0|0
    0|0
  • Haşlanmıs tavuk. Yumurtanın beyazı ve protein tozları tabikide zararı var evet ama asırı kullanımda bence. O vucudları sadece çalısarak kaç senede yapar insanlar ve cok zor inan. Cahillik ne sanıyorlar hayran oldukları kaslı adamlar senelerce ugrasıyorlarmı sanki. Doğru bir hoca bulmalısın ve onun önerileriyle yapabilrsin bence. Ben cok severm yaptım ve pişman değilim. Tavuk yumurta ve protein tozları kullandım.

0|0
    0|0
    • Hayran oldukları insanlar senelerce uğraşıyorlar emin ol steroid kullanımında bile en az 12 ay spor geçmişin olmak zorunda ve steroidde devamlı yapılması gereken bir olay hayatını karartıyor kısaca

• Bence öyle değil. Bende uğrastım. bir bayan olarak abartmak istemedm sadece karın kaslarımı ve bacaklarımda biraz calıstım hepsi bu. ek olarak bişeyler kullanılmassa sadece tavuk yumurta vb seylerler gercekten cok uzun suruyor. Ben ek almama ragmen 1.5 senede vucudumu istediğim sekle sokabildim. ki benm yaptıgım vucutta onların yanında hiç birşey ama demek istediğim zararlı dedkleri sey zararlı değil. Lisede kimya okudum ve ben inan hepsini tek tek inceledim. Ve ünidede sağlık okudum. Bunların zararlı olmadıgını hep dile getiririm abartlmadıgı sürece zararı yok benm düşüncem ve hayran oldugumuz adamlar da en fazla 2 ya da 3 sene ugrasmıslardır o sekli alabilmek için. Ki buda çok bir zaman değil bence.

• Senin çıtan düşük kişiye göre değişiyor mesela ben lazaron takipçisiyim bildigim kadarıyla 8-10 senedir yapıyor ve şu anda devam ediyor toz kullanmadanda yapılabilir aslında süreleridr eş değer oluyor tek fark toz kana çabuk karışıyor doğal beslenme ilede kilonun 2 katı protein aldıgın sürece maksimum gelişim gösterebilirsin zararsız oldugu kesin bu tür tozların

• bende haftada 3-4 gün spor yapiyorum. yaklasik 2 saat kas calismasi yapiyorum. yazdiklarinda cok haklisin insanlar yeterince bilgiye sahip degil. herseyin fazlasi zarardir tabiki ama yazdigin gibi bir insan yeterince protein agirlikli beslenemiyorsa protein tozu kullanmali. ben sahsen kullanmiyorum cünkü hergün tavuk, balik, süt, yumurta gibi gidalar yiyorum ve yeterli oldugunu düsünüyorum.

0|0
    0|0
  • Spor yapmiyorum ki ben.

0|0
    0|0
  • protein tozu zaten vucida gore aliniyor eger alman gerekenden fazla aliyorsan yaglanma yapar aldigin takviyeyi iyi degerlendirmen gerek ve uyku duzeni duzenli beslenme olmadanda verim alamazsin

0|0
    0|0
  • Bayanlar "Sadece yuruyus, bisiklet, cardio yapsam yeter bir de 5 dk pilates topunda ziplasam jennifer lopez gibi kalcalarim olur"
    Erkekler icin de "ust vucut calistiysam bitmistir bacaklara hic gerek yok tavuk gibi gozukmeyi seviyorum zaten ben"

1|0
    0|0
  • spor yapıorum ama vejeteryanım bence en mantıklısı spor yapılmalı ve duzgun saglıklı beslenılmelı zayıflama ılacı falan bos ye ye sonra ılac ıc sacma konuyla alakasız mı konusuyorum :D

0|0
    0|0
  • bir de zayıflama ilaçları kadın kullanıyor ama hala yiyor sonra da ilaç işe yaramıyor o hamur işlerini yemeden önce düşüncektin sadece hap kullanarak zayıflanmaz spor yaparsa düzenli beslenirse zayıflar ayrıca zayıflama hapları zararlı

0|0
    0|0
  • Canan Karatay vs gürkan kubilay gibi olmuş. Hangisi hakli belli diil

0|0
    0|0
    • Emin ol zararsız şeyler özellikle bayanlar yanlış bilgiye sahip ülkemizde malesef

• Haklısın

0|0
    0|0
  • O tozlar zararli
    Doğal yollarla kaslansın protein alsın
    Misal yumurta et ağırlıklı beslensin !

0|0
    0|0
  • 1 gün yapsam 10 gün yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Bunun hakkında bir fikrim yok ama bende Karşıyaka'lıyım gel kafkaf çekelim :))

0|0
    0|0
  • Protein tozu fazlası zarar vitamin gibi değil

0|0
    0|0
  • işin yüzde 75 i dinlenme ve beslenme :)

0|0
    0|0
  • Bide spordan sonra hiçbir şey yenmez sözü çok saçma ve yanlış

0|0
    0|0
  • Çok koşma göbeğin düşer

0|0
    0|0
  • O whey proteini var peynir altı suyundan yapılıyor neresi kötü olabilir5

0|1
    0|0
  • aynen spor demişken bende bir ara başlym

0|0
    0|0
  • Spora ozendim ya kac oldu baslayip birakiyorum hep

0|0
    0|0
  • Yazamam

0|0
    0|0
  • Çok saçma konuyla alakali değil ama ankarada mi okuyosun?

0|0
    0|0
  • Spor yapmıyorum

0|0
    0|0
  • tavuk yersen kas yaparsın

0|1
    0|0
    • Tavuk gerçekten protein bakımından temel öğün spor yapan insanın yemesi şart

Erkekler Ne Diyor 73

• Profesörler çıkıp zararlı olduğunu söylüyorlar birde bir kaç kişi zararlı olmadığını söylüyor. Madem bunun aksini iddia ediyorsunuz uzmanlık belgenizi ve araştırmalarınızı sunun insanlara böyle bilgilendirmeler yapın. Koskoca profesörlerin kaç senelik akademik hayatlarını hiçe sayamazsınız.

1|3
    1|5
    • Bu yorumu yapanlar senin gibi cahil kesim diyebilirim hayatında protein tozlarını sadece internette görmüş ağzına sürmemiş olan cahil insanlar (senin gibiler) bu yorumu yapıyorlar inkar etmiyorum. Buda sana cevabım olsun git milyonlarca insana zor orjinal ve dogru kullanım sonucu zarar gören insan örnegi göster bana boş yorum yapma.

Protein tozunun vücut üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Şunu unutmayın, zaten BU BİR HORMON DEĞİL, DOPİNG DEĞİL MUCİZE BİR ÜRÜN HİÇ DEĞİL bu, sadece kas yapmanız için kasın ana maddesi olan proteini size veren gıda takviyesi, yani kimyasal ilaç değil ! Kesinlikle kafanızdan ilaç kelimesini silin. Bu sadece destek ürün. Bu ürünü kullanınca müthiş güçlü olmayacaksınız, performansınız zirve yapmayacak, veya takır takır kaslarınız çıkmaya başlamayacak ! Ayrıca asla da o dev gibi gözüken vücüt geliştirme modelleri gibi olmayacaksınız.

• Senin gibi cahil kesim internette itin kopugun makalesiyle görmemişlerin makalesiyle avunur ancak ben bizzat 3 senedir yaşıyorum olayı sen kafanı yorma prof osmanmış maşallah çok ünlü de hadi git işine :D

• Soruyu soran gecekten cahil misin , tabiki de zararlı. Proteinin direkt oyle ağaçta bittiğini meyve olarak toplandığı mı saniyorsun. Boyle seyler kimyasalsiz olmaz elbette vardir zarari

• Senin herhangi bir tahsilin,
    bilimsel araştırman, tezin, deneyin mi var ki bu kadar NET konuşmaya cüret ediyorsun..

Protein Tozunun zararlı veya yararlı olduğu konusu hala netlik kazanmış değil,

İNSAN SAĞLIĞI nı tehdit edebilecek böyle bir soruyu günün sorusu yapma amacın da anlamsız bence.

ben senin sadece onları satmaya çalışan bir tüccar olduğunu düşünürüm..

0|0
    0|1
  • -Ekmeği kestim neden zayıflamıyorum?
    -Günde 500 mekik 500 şınav çekiyorum neden gelişmiyorum?
    -Her gün kol çalışıyorum neden kollarım gelişmiyor?
    -Sen toz kullanıyorsun ondan benden ilerdesin
    -İstesem bende öyle olurum
    Bunlar aklıma gelenler, delirtirler adamı.
    En çok çamur yiyen spor zaten vücut geliştirme ve fitness.%48 vücut yağı olanların öğütçü olmaları.

0|0
    0|0
  • İyi bir konuya değinmişsin hocam evet bende katılıyorum tamamen sana belki bende acemiyim 7 aylık sporcuyum ama gerçekten bişeylerin farkına son 3 ayda başladım varmaya kızlar özellikle çok atıp tutuyor protein tozu konusun da kimyasal bakıyorlar olaya alakası dahi yok ama işte anlatamıyorsun yani herkes kendi işine baksa bu sorunlar yaşanmıcak yani benim sevgilim doğal yaptı benim sevgilim şöyle yaptı tavukla yaptı yok bilmemneyle yaptı kullanma zararlı şişersin falan balonuz ya biz şişiyoruz hava basıyor o bize öyle diyen kızların sevgililerini de görüyoruz adamın ne programında hayır var ne beslenmesinde hayır var ne antrenman dzeninde hayır var gerideyiz Türkiye olarak çok gerideyiz spor konusunda bilinçli değil çoğu kişi söylediğin gibi ama inşallah bunları da aşarız

0|0
    0|0
  • ben body taraftarı bir insan değilim ama gitmişliğim var, şunu söyleyebilirim gerçekten çok haklısın yanlış yapan insan sayısı çok fazla. eğer vücuduna takviyeyi sağlayamazsan kaslar gelişeceğine geriliyor. hiç yapma daha iyi, bu kas büyüklüğü olayıda genetik onun dışında belli bir miktar güce ulaşırsın ama şişmez. bunun önüne geçmek için bu tür gıdalar var, mesela fazla değil ama ben 5 kilo dumbelle biceps yapıyordum bırkatığımda 20 kg ye çıkmıştı tek kol için. ama kaslarımda gram şişme olmadı sadece daha fazla sertleşmişti tabi bunu yapalı 1 sene oluyor. takviye daha fazla geliştirmeni sağlar ama, dengeyi iyi kurman lazım. body her adamın yapabileceği bir şey değil, kanındaki değerleri kontrol ettirmen gerek öyle kabala gelip ağırlık kaldırıp giden gerizekalılardan olmican, Bodynin yanındada plates mutlaka yapılmalı.. eğer kamburluktan ölmek istemiyorsan, et yığını olmak istemiyorsan bodynin yanında esnetici hareketler yapılmalı

0|0
    0|0
  • "boks insanı parkinson yapar, bak muhammed ali ye. görmüyor musun şimdiki halini? " falan filan.
    bu saçmalık yüzünden boksa 12 yıl geç başladım. ailemin bu konudaki düşüncesini değiştirebilmiş değilim ama artık yetişkin bir birey olduğum için "başlayacağım" dedim. kimse de sesini çıkaramadı.
    her ne kadar antrenmanlarımı aksatmasam da, erken başlamamış olmamın eksiklikliğini farkediyorum.

0|0
    0|0
  • Bende sinir oluyorum o konuda. Ama protein tozları hakkında bu kadar kesin konuşamazsıni bu gün bir çok profesör hala tartışıyor bunu. Kasları protein tozu beslemez, protein, yağ ve karbonhidrat besller. Kasların hepsine ihtiyacı var ama en çokta proteine, protein yemeklerden de alınabilir çok prof değilsen.

Onların dışın en çok Vücut geliştirme hakkında şehir efsanesi var, boyun kısalacağını düşünenlerden tut, kısır kalacan diyenlere kadar :D

0|0
    0|0
  • Protein tozlarının asıl olayı günlük yetmeyen protein ihtiyacını karşılamak degildir. Çok hızlı sindirildigi icin antrenman sonrası kullanımıdir bu işi hiçbir yiyecek yapamaz. Bu yüzden sadece beslenmeyle bir yere kadar gider. Lazar denen adam natural falan değil zaten. Gördüğünüz hiçbir Fitness model natural degil kimse kendini kandirmasin..

0|1
    0|0
  • Arkadaşım Yazdıklarında Haklısın Ben Body bulding i 2 sene Acemi 6 senede profosyonel yaptım. 5 senede bıraktım hiçbirşey yapmadım. bir efsanede ben söyleyim bıraktığında sarkar dendiliyor oda bir saçmalıktan ibarettir. bıraktığında beslenmene dikkat edersen eğerki çok fazla ilaçda kullanmadıysan hiçbir şey olmuyor sadece ölçün küçülüyor ama kaslar yine sert ve kendini gösterir derecede kalıyor. ben bıraktığımda alkol çok kullanmıştım 5 sene zarfında epey içtim sadece göbek çevremde yağlanma ve karın içi yağlanması oldu içkiyi bıraktım şimdi tekrar eski haline döndü. 4 aydırda tekrar spora başladım vucudum ve ölçülerim 2 senedir yapıyormuş gibi tekrar eski halini aldı. yani spor herzaman iyidir bırakınca şu olur bu olur yok. ve bu spor kas yıpratıcı bir spordur en önemli besinide bcaa aminoasit protein tozu ve hergün sabah kahvaltıdan önce bir kase yulaf içine pekmez yağsız süt... akşamlarıda mutlaka kuru üzüm gibi. bunlar en önemlileri hatta tozlardan bile önemli..

0|0
    0|0
  • gıda takviyesi supplementlere zararlı diyen Ey cahil mübarekler !
    . dünya savaşında almanlar cepheye doğal gıda besinleri taşıyamadığı için askerler yorgun aç kalmasınlar diye gıda takviyelerini bu yüzden çıkartmışlardı çok sonraları dünyada ticarete döndü eğerki zararlı olsaydı almanlar askerlerine yemek veremiyor diye gıda takviyeleri supplementleri vermezlerdi şimdi siz supplement nedir bunuda bilmezsiniz protein amonosit toz ve hapları umarım anlamışsınızdır. !

0|0
    0|0
    • Özellikle ülkemizdeki bayanlar takviyeler hakkında çok yanlış bilgiye sahipler

• ya kardeş ben öyleleriyle polemiğe girmiyorum 2 dakka geçmeden nasıl vücut yaparım diyor? istesende yapamazsın diyorum.

• Protein tozunu söyleypeum yemin eseeim yediginiz %90 lık yicekler den hepsinden daha saglıklı ayrı steroidde dozunda ve belirli seyede kullanıldıgında bir azaratı yok 30 40 senedir bu işin inde olan çok abim var hiç birşey yok boş insan çom türkiyede yarışma yapıyplar asam isleket gibi millet olimpia katılıcam diyo bizimkiler 70 kiloda şampiyonoluyo adamlar dev bizimkilerin büyügü adamon bacagı egil niye herşe kısıtlı şu bilek güreşcisi bu işin başında oldugu sürece r şey olmaz allah belasını versin onun ne anlar o vücut geliştirmede şimdi kürfür edicem olmıcak

0|0
    0|0
    • Malesef ülkemizin gerçekleri bu kulaktan dolma bilgiler çok

• Hemde okadar çokki bubyüzden böyle gerizekalılar yüzünden ülkemde yarışamıyorum ben sasece sadece bu ülkede var bu yazık valla bu emek harcayan çpcukalara yazıkki oysa oladar iyi adam varki ama hiç biri yarışamoyo ve ispatlayamıyo kendini

• Steroidsiz kas yapılmaz diyenler de çok, Düzenli uykun olursa steroid almadan da kas yapılabilir,
    Testesteron hormonu 23 le 05 arası salgılanıyor gece, bu saatlerde uyumak gerek.

0|0
    0|0
  • Şimdiye kadar protein tozunun zararını görmedim. Karşıyakalı kardeşim bende karşıyakalıyım protein tozunu geçelim (Aminoasitler) BCA'lar bundan 2 sene öncesine ölüm nedeni olarak görülüyordu peki ya şimdi yapılan araştırmalara göre BCA'nın zararsız olduğu ortaya çıktı Fazlası tabiki zarar herşeyin olduğu gibi demek istediğim kulaktan duyma bilgilerle konuşanları takma bile bunların Denemiş biri olarakda ben herhangi bir yan etkisini görmedim. Ama beslenme, spor, uyku vb düzenli olmazsa hiç biri işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • protein tozu böbreklerdeki emilimi artırıyor la başka bir dalgası yok... o yüzden bolca su içtiğin sürece zararı yok.. haa neden zararlı derler bizim insanımız günlük alması gereken su miktarını bile almayıp çay ve kahve ile su ihtiyacını geçirdiği için protein tozu zararlı derler...

0|0
    0|0
  • Önce beslenme düzeni sonra uykudüszeni ardından ise sert antreman. Bunları dört dörtlük yapınca beslenmede çıkan açığı da suplementlerle doldurabiliriz. Yani protein tozu zararlı diyen adama gülerim.
    Soframızda ki çogu yicekten kat kat yararlıdır saygılar güzel paylaşım olmuş.

0|0
    0|0
  • Protein tozu alma alırsanda kendi başına alma , dozajına göre örneğin Jinekomasti hastalığı çok kötüdür tıpta erkekte meme büyümesi diye geçiyor vücuda fazla erkek hormonu salgılanıyor (total testesteron) vücut bunu dengelemek için östrojen yani kadınlık hormonu salgılıyor buda Jinekomasti yapıyor ayrıca önermem git adam gibi spor yap kasların gelişsin , et ye bol bol haşlama tavuk salata ye en güzeli protein alma

0|0
    0|0
  • -Protein tozları yapay kas yapar
    -Protein tozları kanser yapar
    -Proteinin tozu olmaz (Canan Karatay)
    -Toz haline gelen herşey besin değerini yitirmiştir (Canan Karatay)
    -Yaşlanınca Sarkar

Memleketimiz de uzman olarak adlandırılan bazı çok bilmişler TV'lere çıkıp tozlar zararlıdır derse, toplumdan ne bekleyebiliriz ki?

0|0
    0|1
    • -yapay kas diye bir şey yoktur.
      -kanser yaptığına dair hiçbir veri yoktur.
      -yaşlanınca herkes sarkar.

• Ben aksini iddaa etmedim zaten, sen işe gitmezsen para kazanamazsın, yaşlanınca sarkar muhabbetini de buradan yak bakalım

• Protein tozu dengeli beslenme ve düzenli çalışmayla beraber etkisini gösterir

Sporu bıraktığın an vücudun sarkmaya başlar

Benim de 4 yıllık bir tecrübem var

Dövüş kulübüne yeni gelen arkadaşlar muhtemelen ya birini dövmek için ya da dayak yediği insanı dövmek için geliyor

Ve 2 gün çalışması sonucu geliyor 4 yıllık birine kafa tutuyorlar :)

Mekik çekerken yanlış pozisyon alıyorlar doğrusunu gösteriyorum böyle daha iyi diye yardımı reddediyorlar

Söylediklerine katılıyorum :)

0|0
    0|0
  • Protein Tozu vb. Supplammentler öldürür.

0|0
    0|1
  • En büyük saçmalık hem yag yakıp hem kas yapılabilecegini düşünen kişiler
    Ben fazla iri olmak istemiyorum diyen kişiler de inanılmaz komikler :) zaten agırlık çalışıyor diye kas yapacak diye birşey yok kas kazanmak dünyanın en zor işi dir.

0|0
    0|0
    • Çok yiyorum kilo alamıyorum , az yiyorum kilo veremiyorum :) olay çok basit günlük ihtiyacın olan kalori nin altını alıtsan zayıflarsın üstün de kalori alırsan kilo alırsın.

• http://i.hizliresim.com/JX3GMj.png

Samsun'da sıradan bir spor..

0|0
    0|0
  • Protein tozunun zaten hiç bir zararı yok. Steroidler ile karıştırılıyor. Ayrıca çok bir etkisi de olmaz protein tozlarının düzgün beslenme olmazsa.

0|0
    0|0
  • bu işi bilmeyen çok kişi var hatta en saçma şiir efsanelerinden biri de yağların kasa dönüşmesi adam yağları kasa dönüştürmek ve spor salonuna gidiyor daha anlatacak çok şey var birgün spor salonunda yım hafif kiloyla çalışsana diyor adam zaten minyon tipliyim ağır kaldırma sonrası kas yapacağım çok var ya böyle adamlar çok var

0|0
    0|0
  • diğer yorumlara bakamadım ama en çok karşılaştıklarım
    - yağları kasa çevirenler (özel bir yaratıcılık bu tezi ortaya atanı kutluyorum)
    - mekik çekerek zayıflayacağını zannedenler
    - kasların sarkacağını söyleyen arkadaşlar

0|0
    0|0
    • yazmayı unuttuğum en önemlilerinden ;
      - ben çok şişmek istemiyorum brad pitt gibi olsam yeter
      sanıyor ki 3 ay 5 ay yapıp arnold gibi olacak :)

• Ağzı olan konuşuyor

0|0
    0|0
  • kısa vadede belki sorun çıkarmaz ama sürekli kullanılırsa sorun çıkarabileceğine inanıyorum şunuda belirteyim 4 sene salona gittim 1 kutu nitro tech içtim işe yaradımı? evet yaradı ama düzenli almalısın ve ilerde ne gibi bir sorun çıkarır bilmiyorum bir profosöre danışmıştım bunun için bende içme doğal yoldan al bunları dedi ha kullanan insanlar dersen saygım var afiyet olsun yararınıda göreceklerine inanıyorum :)

0|0
    0|0
  • Spor yapmıyorum ben

0|0
    0|0
  • Spor hakkında tek tecrübem. halı saha maçlarına gidiyoruz haftada bir.. çok iyi geliyor :/

0|0
    0|0
  • Herkes cahil adamdan kültür tozu akıyor..

0|0
    0|1
  • + Hocam ben böyle olmak istemiyorum yea (Jay Cutler gibi)
    - İstesen de olamazsın çocuğum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    43
Yükleniyor...