Evrenin sınırı nedir?

Herşeyin mutlak bir sınırı olduğuna göre, dünyanın içinde kum tanesi kadar olduğu evrenin sınırı nedir ?

0|0
1118

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 17

• Evrenin sınırı var. Fakat şuan en süper teleskoplarla bile bunu göremiyoruz. Sebebi ise evrenin ışıktan hızlı genişlemesidir. Bu nedenle evrenin sınırına dokunup teleskopumuza geri dönecek bir ışıkta yok. Işık olmayınca da evrenin sınırını görmekte yok.

0|2
    0|0
  • Evrende Sahra çölündeki 1 kum tanesi kadar bile değiliz. Bu nedenle sınırı düşünmek ve üzerinde kafa yormak anlamsız.

0|0
    0|0
  • tuhaf

0|0
    0|0
  • Fizikte hesaplanamayan büyüklükler sonsuz kabul edilir, ama pembepanterrrrrr'e katılırım evrenin sınırı kişisel olarak kişinin hayal gücüyle sınırlıdır.

0|0
    0|0
  • evrenin sınırı var bence genişleyecek ve duracak çünkü evren olmadan önce de boşluk vardı o boşluk tamamen dolacak ve her yer evren olacak bence

bu düşünce tamamen bana aittir düşündüm günlerce böyledir heralde teoriyi buldum :)

0|0
    0|0
  • evrenin sınırını ve sırrını insanoğlu çözdüğü gün Allahı da çözecek

işte kıyamet o gün kopacak..

0|0
    0|0
  • link evrenin sınırı :D

0|0
    0|0
  • bu sorunun cevabını bu sitede araman oldukça ironik olmuş.

0|0
    0|0
  • Milyonlarca sperm arasından senin var olman kadar normal bir şeydir evren :)

0|0
    0|0
  • kımse bılmıyor dostum en uzak aya gıttık oda tam net degıl!

0|0
    0|0
  • vücut geliştirmede sınır yoktur .

0|0
    0|0
  • şimdi söylerim de az sonra yine genişleyecek geçersiz olacak

0|0
    0|0
  • evrenin sınırı yok ve ustune hala genişlemekte

0|0
    0|0
  • sen düşünceden ibaretsin gerisi et ve kemik

evrenin sonu yok sınırsızlık

0|0
    0|0
  • evrenın sınırı yok ki evrenin şekli öyle birşeyki sınırına çıkamıyorsun

0|0
    0|0
  • Evren genişliyor hocam.

0|0
    0|0
  • dünyayı bir kum tanesine benzetmişsin, geriye kalan kum tanelerinin sayısı da evrenin sınırını belirtecektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...