Bir gün evinizde otururken komşunuz çok şiddetli bir şeklide kavga ediyor...

Evde otururken komşunuz şiddetli bir şekilde kavga ediyor ve sizde başta olmak üzere bütün komşularınız cama çıkıyor sesin geldiği yöne doğru bakıyor. Hatta küfürler ve kadına şiddet hat safhada kadın çığlık çığlığa yapma etme, rezil oluyoruz, yardım edin vs. şeyler söylüyor siz bu durumda ne yapardınız?

0|0
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece polisi ararım ! Çünkü diyelim ayırdın bi anda psikopat gibi kadında karakolda "sen neden karışıosun kocam döverde severde ! .." dese ahanda döt olduğumuz an suçlu biz çıktık iyimi ? Onun için işim olmaz. Kimsede karışmasın arasın polisi herkes görevini yapsın olması gereken bu ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben polisi aradım, üst kat komşu karısını dövüyordu. Polis kadın şikayet etmedikçe biz bir şey yapamayız, aile işine karışmaya yetkimiz yok dedi. Ben de gürültü yapıyor komşularım, rahatsız oluyorum bu yüzden gelin o zaman dedim.

10.dk sonra polis kapıdaydı. Konuşmalarını duydum, kadın yok öyle bir şey, yanlış anlaşılma olmuş dedi. Polis gittikten sonra evde bir şeyler devrildi. 2 ay sesleri çıkmadı, sonra yine başladılar...

İşte devletin kadına verdiği değer, işte kadının kendine verdiği değer...

Bizim toplumdan bi' nane olmaz :(

1|0
    0|0
    • bir yönden haklısın ama kadın napsın.şikayetçi olsa 2-3 gün sonra gene o eve dönmek zorunda kalacak.kadının sığınacağı,başının çaresine bakacağı biryer olsa şikayetçiyim derdi..

• O eve dönmek zorunda kalmamalı. Devlet o kadına sahip çıkabilmeli.

Ayrıca kadın da kendi değerini bilmeli, kendini ezdirmemeli.

Bu nedenle kız çocukları okutulmalı, ellerinde meslekleri olmalı.

Ya da hayata karşı güçlü duruşları.

Çalıştığım bir iş yerinde bir ablamız vardı, kocasından bu sebeple boşanmış, ailesi karşı çıkmış biz seni kabul etmeyiz diye. Bizim büroda yemek temizlik işlerine bakıp hem kendini geçindirip, hem çocuk okutuyordu. Kadın güçlü olmalı.

• Aynı olaayy gecen hafta arka apartmaanda olduu biz yoldan ses geliyoo sandık ne olursun yapma,kurbanın olayım fatiihh yapmaaaaaaaaaa fatiiihh, diye bagırıyordu cıglıık atıyooduuu kadınn biz yolda kadını bıcaklıyolar dövüyolar sandıık cıktık baktık arka apartmandan ses geliyoormuus.Olay söylee o kadını tanıyoruuz depresyondaa adam odaya kilitlemiis kadını kadında bagırıyoormuss ac kapıyı kurbanın olam fatiih diye.Pencereden bakmıs kadın biri bakıyomu diyee askımm hadi ac kapıyı cisimm geldii diyomuus..Biiz adama üzüldüük valla :))

0|0
    0|0
  • Bir ben yokum apartmanda , kalan 39 dairden birisi muhakkak teşrif eder yanlarına veya gerekeni yapar .Ben ise istifimi bozmam kalkıp da bakmam bile.

0|0
    0|0
  • oldu böyle bişi hiç bişi yapmadık

0|0
    0|0
  • Ne diyosun.. Ust komsumuz fenaaa... Haftada 2-3 kez mutlaka olur boyle seyler. Bi kac kere bicakla ciktigi bile oldu. Şöyle yaparim boyle yaparim diyosun ama yasayinca hic bise yapamicagini farkediyosun. Ama yardim edebilcegimiz bise oldugunda tabiki ediyoruz, bi sure sonra ayirt edebiliyosun zaten yardim edilcek-edilmicek olan durumlari:)

0|0
    0|0
  • Polisi ararım ne yapıcam, pencereyi kapatıp oturamam ya.. Ama aynen kapatıp görmemezlikten gelen çok, 3 maymunu oynamak yarın bir gün aynısının başlarına geleceği ihtimalini yükseltiyor, bilmeliler..

0|0
    0|0
  • Yardım edin dye bağırıyorsa tabiki yardım ederim giderim yani dağ basımı burası?

0|0
    0|0
    • ne yapacaksın gidince :p İri yarı adamla cılız kadının arasına mı gireceksin, sonuç ? :P

• Tek gitmem büyük ihtimal neyle karsılasıcağımı bilmem :D Zaten biri gidince öbür insanlara cesaret oluyor :) yada polisi ararım aile meselesi diye karısmam.

• Çok fazla işe yaramaz ama polisi arardım.

0|0
    0|0
  • böyle bi durumda hemen polis aranıyo bizim evde hatta bi kere adam kadının üstüne döner bıçağıyla yürüdü de bütün apartman ayağa kalkmıştı

0|0
    0|0
  • Bi şey yapmama gerek kalmaz süper babam yardıma giderdi hemen zaten.

0|0
    0|0
  • polisi ararım araya girmem ben de arada yumruğu yerim kız başıma napıyım ki başka?

0|0
    0|0
  • aynen olmuştu böyle bir şey ama sessiz kalmak en iyisi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Hiç rastgelmedim karı koca kavgasına, bizim muhitte hiç yaşanmaz. Ama bir nedenle dışarıda kavga olursa ayırmak için çıkarım.

0|0
    0|0
  • benim evimden herhangi birileri cama çıkmışsa ve olayla ilgilenmeye çalışanlar varsa. geçin lan içeri diye çemkiririm. duymazdan gelirim aldırmam. milletin evinde olanlar beni ilgilendirmez. ayrıca yarın bi gün hiç yapmam desem de benim de o hale düşmeyeceğimin garantisini kimse veremez di mi? saygılı olmak lazım.

0|0
    0|0
  • Allahım büyük söyletmesin böyle bişeyle bir sefer karşılaştım ondada polislik oldum ve gene olursa gene aynısını yaparım polisede nezarette yatmaya razıyım.. Allah razı olsun demeleri yetecek bana.. o yüzden içime sindiremedim bişeyi karşı tarafana yapanada Gitti Gidiyor derim.. tabiri caizse..

0|0
    0|0
  • Bu anlatılan gibi bir kavga oldu millet "karı koca arasına girilmez dediler" bir baktık sabah Adam karısının kolunu balta ile kesmiş ve kendini asmıştı.

0|0
    0|0
    • Gece gece miğdem bulandı anlamında yazdım. Sonrasında ne oldu peki 80'lerin adamı?

• Adam öldü kadın hastaneye gitti olaya sebep veren hovarda elini kolunu sallayarak hala geziyor.

• karışabilecegim kadar samımı bi komşumsa ayırırım değilse karısmam

0|0
    0|0
  • Karı koca arasına girilmez. Müdahale edersek: "Sanane kardeşim kocam o benim." diyebilir kadın.

0|0
    0|0
    • hem küçük düşürülüp hemde savunması yapıldığında sana ne kardeşim, ilginç bir fikir :D

• Çevremde yok, olamazda. Ama bikaç kez sokakta görmüştüm. Adamı iyi benzetmiştim zorunda bıraktı ama

0|0
    0|0
  • yardım edin be mal mal bakmayın bu vurdumduymazlığımız yüzünden hep belalar geliyor.

0|0
    0|0
  • polisi ararım şikayetçi olurum

0|0
    0|0
  • polisi ararım

0|0
    0|0
  • Al eline beyzbol sopasını adamın ağzını burnunu dağıt herkesin kahramanı ve gönüllerin adamı ol.

0|0
    0|0
  • bizde polis aranmıyor.komşular araya girer 1-2 gün soğukluk küslük sonra devam eder.mahallede herkes birbirinin huyunu biliyor artık.boşanmada polis de olmuyor.işte komşulardan büyük olanlar erkekler adamı alır konuşur.kadınlarda kadına sahip çıkar 2-3 gün sonra normale döner..taki tekrar edene kadar :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...