Futbol klüplerinin yüzsüzlüğünü ve arsızlığını devlet nasıl düzeltecek?

Futbolla çok yakından ilgilenmem, ancak genel olarak spor haberlerini sıkça izlerim. Duyduğuma göre milyonlarca liralık (veya dolarlık) vergi borcu bulunan Türk futbol klüpleri, devletten bir kez daha vergi affı istemişler.
Burada "bir kez daha" istiyor olmalarından, daha önce de bu tür aflardan yararlanmış oldukları ortaya çıkıyor.

Nedir bu yüzsüzlükleri? Eriştikleri sportif bir başarı yok, zaten sürekli zarar ediyorlar, gereksiz ücretlerle yabancı transferler yapıp bir de dövizimizin yurt dışına kaçmasına neden oluyorlar... Tüm bu yönetim hatalarının yanında bir de vergi borçlarının silinmesini istiyorlar!

Benim evimin karşısındaki ihtiyar bakkal amcam zaten minicik kazancının bir kısmını devlete vergi olarak versin, vermezse hapislere düşsün; siz milyon dolarlarla sanki monopol oyunu oynar gibi oynayın, bir de vergilerimizi silin diye ağlayın. Haksızlık değil mi bu?

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sen zaten tespiti yapmışsın, sadece küçük bir ekleme yapmak istiyorum:
    ^^Burada "bir kez daha" istiyor olmalarından, daha önce de bu tür aflardan yararlanmış oldukları ortaya çıkıyor.^^ cümlen doğru ;ama eksik. Neden mi? Çünkü kuruldukları ve palazlandıkları dönemlerden beri bu aflardan yararlanıyorlar;yani bir iki defa yararlandıkları bir şey değil bu. Eh bakkal amcalardan vergi almak kolay;lakin büyük iş adamlarının dükkan kadar bile yönetemediği klüplerden vergi almak kolay olmuyor sanırım. Bugüne kadar futbolculardan da vergi alınmıyordu desem şaşırmazsın sanırım. Dünya onlara güzel, afiyet bal şeker olsun!!!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu ulkede her Zaman zengin ve gucluler kollandi kurallar garibana

0|0
    0|0
  • Şeffaf yönetim olmayan yönetimler her zaman magazin ve spor gibi kitlesel olayların önünü açmak için her türlü kolaylığı sağlar... Dünyada ve Türkiye'de örnekleri çoktur.

0|0
    0|0
  • İmam ne yaparsa cemaatte yaparmış. Bizi yönetenler ne kadar dürüstse onlar da o kadar dürüst işte.

0|0
    0|0
  • Takımlarda Devlete Özeniyor İşte

Yüzsüzlük Konusunda

0|2
    0|0
  • Düzeltmeyin, düzeltmesinler devlet çeksin elini ayağını benim Beşiktaşımdan.

0|1
    0|1
  • futbol gereksiz bence basketbol gibi bir spor dururken konuşulmamalu bile ama işte popi bir spor olduğundan oluyor bunlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Vergi affına dair bir çalışma yok deniyor ama bilmiyorum. Adaletsizlik olduğuna kesinlikle katılıyorum. Askeri ücretliden bile dünya vergi alınan harcanan her 100 liranın 60 lirası vergi olan bir ülkede milyonlarca dolar harcayan kulüplere vergi affına karşıyım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...