İş fikirleriniz var mı?

internette birşey araştırırken, böyle şeylerin ne kadar çok olduğunu gördüm. kaptırır da okumaya başlarsan nevrin dönüyor, o derece çok. bir yandan da enteresan geliyor. şöyle bir karmaşa : abuk fikirler, saçmasapan fikirler...heyecanla takdim edilen, ama hiç bir özelliği olmayan sıradan fikirler...'muhteşem bir fikrim var, bu fikir 6 ayda kendini amorti eder, 1 senede memleketin; 2 senede dünyanın; 3 senede kainatın hakimi olurum, yok böyle bi fikir, o kadar fikir gördüm, böylesini görmedim, blablabla...' diye başlayıp 'ama ne var ki sermayem yok, sermaye sahibi bi arakadaş denk gelse de vakit kaybetmeden imparatorluğumuzu kursak' vaziyetleri... ki bunların ne kadarının bir nevi saflık veya fazla hayalperestlikten ötürü; ne kadarının gerçekten iyi niyetli; ne kadarının direkt insanları kerizlemek için sergilendiğini ayırmak herhalde mümkün değil... arada, 'şöyle bir iş var dediler; başlamak için 50 lira yatır dediler; gittim yatırdım; bir daha da kendilerinden haber alamadım.' şikayetleri...insanın biraz içini kıyan, besbelli ki gerçekten dramatik halleri; çaresizlikleri; umutsuzlukları olan, bir umut feryat eden; yardım isteyen insanlar...bir kısmı mutlaka ki samimidir, ama sanırım ki daha çok sayıda olan samimiyetsizlerin arasında kaynayacaktır; veya da (afedersiniz) birtakım internet p.ştları tarafından beter edilecektir.

sizde var mı böyle fikirler? mümkünse samimi fikirler, saf ve/veya çaresiz insanlara olta atma şeysiyle ilgisi olmayan şeyler; şahsi hayalleriniz? mantıklı olmasa da, şartlarınız uygun olmasa da size hoş gelen, yapabilmeyi umduğunuz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bun tür olaylar,emeksiz kazanç beleşçiler,yüzyüze olmayan iş tekliflerine görüşerek bakmak lazım,hele para yatır diyenlerden de uzak durmak lazım,

0|0
    0|0
    • böyle birşey benim içimi biraz kıydığı için aklımda kaldı. çok fazla 'evlere iş verme' ilanı var, onlardan biri; evde mandal yaptırma...paketlettirme; öyle bir şeydi. kadın gitmiş parayı vermiş besbelli. hakkaten büyük bir para değildi, ama onun için önemli olduğu izlenimine kapıldımdı. küçük paraları çok sayıda kişiden alıp ortadan kayboluyor bir kısmı. herhalde...

• evet maalesef,yüksek söyleseler kimse yatırmaz,onlarda bunun farkında dolandırıcılık bunun adı,

Erkekler Ne Diyor 4

• emekli olmuşsun sonra ne yapacaksın çalışmayı bir balıkçı kasabasına taşın veya bir göl evi satın al sessiz , sakin

0|0
    0|0
    • hıms...bakalım...insan daha çok gençken öyle sanıyor onu...ve herkes de işini severek yapmıyor...o yüzden, emeklilik çağında; biraz çalışma alışkanlığının...biraz, hareketli bir insansan; onun...biraz, ek gelir ihtiyacının...biraz da, yaşlılık yaklaşmakta olduğu ve gençliğine kıyasla mutlaka azalmış olan, ama hala var olan enerjinin çok uzak olmayan bir gelecekte nasılsa elden gideceği fikrinin etkisiyle...hele ki severek yapacağın bir uğraş mümkünse, yapmak istiyorsun. =)

• ama bunun yüz tane cevabı olabilir...mecbursundur...sahip olduğun niteliklerle sevebileceğin işler uyumsuzdur...şanssızsındır...bi şekilde akıllıca davranmamışsındır, vs...

• şimdi senin sevdiğin işi yapanlar 4/ 4 lük mü hayır

hedefin neyse sonuna kadar git nede olsa hayatın tekrarı yok bu anın tekrarı yok

ben böyle düşünüyorum

• istanbulda nadir olan bayilik sistemlerine bak.. mesela tommy lacoste vb gibi anrupaya bak türkiyeye değil.. gıdada ise faasfot ta bölgeye bakarak neyin olmadıgını bul mc burger pizza vb gibi bence

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim, ama sadece başlığı okudun sanırım.benim emeklilik dönemime gayet uyan, bayaa da sevdiğim miniminnacık bir uğraşım var zaten, ben daha çok; internetteki bu tür şeylerin bolluğuna ve sömürüye açıklığına bakarak, burada ne gibi fikirler olabilir diye merak ettimdi. =)

• yazı çok uzundu sadece başını okudum halende okumadım ... akşama kadarda okuyamam okudummu anlayamam zaten :)

• Emekli olmak nasip olursa saanen kecisi ciftligi ve meyve bahcesi dusunuyorum.

saanen kecisini arastirmanizi tavsiye ederim.tabii merak varsa

0|0
    0|0
    • netten tanıdığım biri bunu yapıyordu. antalya'da yaşıyor ve orada yapıyordu,en azından ismine aşinayım bu yüzden. düşüncede kalmaz; hatta düşündüğünden de iyi olur inşallah. =)

• Tesekkur ederim. umarim herkes ideallerine ulasir

• armut piş ağzıma düş :):):):):)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...