Dini inancınız psikolojinizi nasıl etkiliyor?

İnancınızı değil, inancınızın doğurduğu psikolojiyi merak ediyorum. Tanrı veya ahiret inancınız veya inançsızlığınız sizi rahatsız ediyor mu? Korkuyor musunuz? Bu durum sizin psikolojinizi bozuyor mu? İnancınızdan ne kadar eminsiniz. İnancınızın tersinin doğru çıkması olasılığı beyninizi ne kadar meşgul ediyor? Sizi ne kadar tedirgin ediyor? Karar veremiyor ve korkuyor musunuz? Rahat mısınız? Bütün risklere, eksikliklerinize, günahlarınıza rağmen ölümden sonra hayat olmasını mı tercih ederdiniz, olmamasını mı? Hiç sorguladınız mı?

• İnandığım şeyde kesin kararlıyım ve bu konular psikolojimi kötü anlamda etkilemiyor.
    75% (9)100% (7)84% (16)Oy Ver
  • Açıkçası şüpheliyim ama psikolojim hiç etkilenmez. Rahatım
    25% (3)0% (0)16% (3)Oy Ver
  • Açıkçası şüpheliyim ve psikolojim çok etkileniyor. Rahat değilim.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Kimsenin inancını belirtmemesini özellikle rica ediyorum. Yoksa, sorum amacından sapacak. Sadece, psikolojinizi merak ediyorum. İnanıyorum veya inanmıyorum şeklinde birşey belirtmeden inancınız psikolojinizi nasıl etkiliyor sorusunun cevabını yazar mısınız? Çok açık.
Sorum hala tam anlaşılmadı. "İnandığınız şey" derken, bu Yaratıcı inancı da olabilir, Yaratıcı'nın olmadığı inancı da. "İnandığınız şey" in doğurduğu psikolojiyi soruyorum. "Dini İnanç" konusu psikolojinizinasıl etkiliyor. Sorumun anlaşılması neden bu kadar zor?
Şimdilik anket sonuçlarına göre çoğunluk, dini inancı (dindar veya ateist) konusunda tam emin ve psikolojileri bu durumdan ya etkilenmiyor ya da olumlu etkileniyor.

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• İnandığım şeyde kararlıyım bu konuda rahatım.

1|1
    0|0
  • benim inancım sonsuz Allah a ve ahiret inancına. inandığım için ve bu dünyadan başka yeni bir dünya olması inancı beni rahatlatıyor. en azından bizim psikolojimiz bu yönden bizi rahatlatıyor mutlu ediyor, fakat inanç eksikliği olan insanda allah korkusu olmadığından çoğu kötülüklere daha çabuk yöneliyor nedeni ahiret inancı yok, nasıl olsa bu dünyadan sonrası yok istediğim gibi yaşarım fikrindeler.

1|0
    0|0
  • İnandığım şeyde kesin kararlıyım ve bu konular psikolojimi kötü anlamda etkilemiyor.

1|0
    0|0
  • Milleti dini konuda obsesif komulsif yapacak bir soru olmuş...Buna evet şüpheliyim, korkuyorum diyen rahatsızdır zaten..

Ben A diyorum.

1|0
    0|1
    • Sanırım kompulsif demek istedin. Benim sorumun milleti obsesif veya kompulsif yapacağını düşünmüyorum. Zaten öyle olduğunu düşünüyorum ama ne oranda...?

• Bakalım bakalım..

• 1.si Tanrı Değil Allah.Rabbime de Ahirete de inanıyorum vicdanımda rahat aklımda kalbimde.

1|1
    0|1
    • madem Allah o zaman niye Türkçe yazıyorsun arapça yazsana

• Eksi almışım eleştirilmişim böyleleride psikolojimi bozamaz.

• Ben eksi vermedim :) İnancımı da belirtmedim. Sorum çok açık. İçin rahat olacaksa: Eğer birşeye inanıyorsam O'nu Tanrı değil Allah kelimesiyle ifade den birisiyim. Başkasının neye inandığı veya inandığımız şeye karşı durması, ne düşündüğü niye bu kadar önemli? Sorun topluma değil sana, bana, bireylere.

• A dedim.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • yok ki :D

1|0
    1|0
  • Olmadığından şüphem yok,inanmıyarak gayet rahatım.

0|0
    0|0
  • psikolojik sorun yaşamıyorum

0|0
    0|0
  • İnanıyorum kötü etkilemiyor.

0|0
    0|0

0|1
    0|0
  • dini inancımı dünya işlerime karıştırmıyorum. mis gibim.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 9

• mutlak doğruya inandığımı hissediyorum.ve bu beni rahatlatıyor.bazen korktuğum ve dehşete düştüğüm de oluyor.ama bunun nedeni inancım değil,hatalarım ve günahlarımdır.bunu iyi biliyorum.

1|1
    0|0
  • Psikolojimi iyi bile etkiliyor. Çünkü inancımda her sorunun mantıklı bir cevabı mevcut. Zaman zaman ayet ve hadis okurken anlamadığım yerleri yazar araştırırım. Böylece kafamdaki soru işaretlerini gideririm ve onun vermiş olduğu eminlik çok daha rahatlatıcı .

2|0
    0|0
  • Defalarca A diyebilirim.

1|1
    0|0
  • Psikolojimi hiç etkilemiyor.

0|1
    0|0
    • Sorum bu kadar basit. Cevapta bu kadar basit olmalı. Sorumu anladığınız için ve sadece soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• En iyi cevap seçseydin beni iyi olurdu :(

• Elhamdurillah hiç bi sorunum yok ...rahatım

2|2
    0|0
  • Ben oldukça rahatım.İnsanların uydurma din veya ateizm hatta bazen kafir dedikleri ama varolan ve İslam'ın özü olan bir türe mensubum.Onlar çatladıkça böyle yobazlıklarından bana zehir kustukça benim maneviyatım daha da güçleniyor.Ben Protestant Muslim'im.

0|0
    0|0
  • A şıkkı ve hayatımı bu doğrultuda yaşamaya çalışıyorum. Bu doğrultuda yaşamaya başladığımdan beri de psikoljim ve hayatım olumlu yönde gelişmeye başladı.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum psikolojimi çok iyi etkiliyor.

1|1
    0|0
  • dini inancım, psikolojimin onarıcı etkeni.

1|1
    0|0
Yükleniyor...